SPORTOVNÍ KURZY

Školní sbor EBEN

Školní ples

Vodácký kurz 2024

V termínu 5. – 7. 6. 2024 se konal vodácký kurz pro žáky 8. ročníku. Všichni si užili tři slunečné dny v kepmu v Litovli, zdolali řeku Moravu a stali se z nich správní vodáci.

Fotoalbum z vodáckého kurzu 2024 naleznete po kliknutí ZDE.

Cyklistický kurz 6. ročníku (2023/2024)

Letošní cyklistický kurz zavítal v termínu od 21. – 23. 5. 2024 do Penzionu Nad stájí v Jakartovicích. Samotnému kurzu předcházela ještě pondělní projížďka, kde jsme si vysvětlili pravidla silničního provozu a vyzkoušeli si přehazovačky a brzdy. V úterý jsme se vydali z Opavy směrem na Otice, Uhlířov, Mladecko a dojeli až do Jakartovic. Odpolední program patřil vyjížďce do Svobodných Heřmanic, kde jsme svlažili nohy v břidlicovém lomu Šífr. Večer jsme završili na hřišti sportovními hrami, tancem a povídáním si. Středeční etapa vedla okolo přehrad. Z Jakartovic jsme vyšlapali strmý kopec na Bohdanovice a dojeli až na Slezskou Hartu. Z té jsme pokračovali dál na Kružberk a přes Nové Lublice a Deštné jsme se opět vrátili na místo startu. Po cestě nás zastihl jemný déšť, nicméně i přes přeháňky jsme se nevzdali a jeli dál. Tato trasa měla 40 km a žáci zdolali převýšení 714 metrů. Po obědě jsme se vydali na procházku k lomům, povečeřeli jsme a čekala nás noční hra. V pátek jsme se rozloučili s ubytováním a jeli zpět domů. Žáci za 4 dny ujeli více jak 137 km a získali 1570 výškových metrů. Krásné ubytování, příroda, lomy, přehrady a dobrodružství, to byl letošní cyklák. Tak zase za rok.

Lyžák 7. ročníku

Hned po jarních prázdninách se naši lyžaři a snowboarďáci vydali na Praděd. Jako snad jediní v zemi ještě měli sníh a náležitě si ho užili. Počasí se postupně umoudřovalo, výkony zlepšovaly a k celkové pohodě přispělo i pohodlí a skvělé jídlo krásného hotelu Petrovy kameny. Horská služba přijela naštěstí udělat jen přednášku o bezpečí na horách a nemusela řešit žádný úraz. Dokonce ani rýmečka nikoho nepotkala, takže se všichni kromě týdenní lyžovačky mohli taky bavit bohatým večerním programem a budou mít ještě dlooouho na co vzpomínat.

Lyžařský výcvik 3. až 5. ročníku

V týdnu od 18.2. do 23.2.2024 jsme si vyjeli na Praděd. Počasí nám kromě neděle sice moc nepřálo, ale nám to vůbec nevadilo a celý týden jsme si moc užili. Všichni jsme již první den vyjeli na vleku a ve čtvrtek závodili ve slalomu bez jediného pádu.

Příměstský lyžák 1. – 3. ročníku

V týdnu od 22. do 26. ledna proběhl lyžařský výcvik našich nejmenších v Tošovicích. Děti lyžovaly v družstvech se svými instruktory a zvládly to na výbornou. Pokročilí se zdokonalili a začátečníci se naučili lyžovat a vyjet na vleku. Své dovednosti pak všichni uplatnili v pátečním závodě a za své výkony byli odměněni diplomy a upomínkovými předměty. Celý týden jsme měli výborné sněhové podmínky a pěkné počasí. Dětem přejeme radost z lyžování a pobytu na horách.

Vodácký kurz 8. ročníku

V termínu od 12. 6. – 14. 6. se naši osmáci vydali na vodácký kurz do Litovle. Po příjezdu si všichni postavili stany a šli si vyzkoušet, jaké je to plout na lodi. Poté už jen hráli hry, plážový volejbal a užívali si večera. Další den je čekal 15 km sjezd řeky Moravy od Vily Háj až po Stodolu Nové Mlýny. Trasa měla jak pomalé a klidné úseky, tak i rychlejší a náročnější místa. Večer všechny čekala odměna ve formě špekáčků. Poslední den naši osmáci pluli od Nových Mlýnu zpátky do campu, kde si ještě naposled užili zábavy.
Hromada zábavy, voda a legrace, to byl vodák 2023.

Fotogalerii naleznete po kliknutí ZDE.

Cyklistický kurz 6. ročníku

Naši cyklisté odstartovali svůj třídenní výlet cestou do Kempu Kajlovec. Během kurzu se zastavili v Žimrovicích, Lesních Albrechticích, Škřipově, mrkli se do lesů za Hradcem a vyjeli si na zříceninu hradu Vikštejn. Spousta zážitků, najetých kilometrů a hromada srandy. To byl cyklák 2023.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

Lyžařský výcvik 7. ročníku (12. 3 – 17. 3. 2023)

1. a 2. třída na lyžích

V týdnu od 6. do 10. února se naši prvňáci a druháci zúčastnili lyžařského výcviku v Tošovicich. Užili si sněhu, sluníčka a hlavně spoustu zábavy. Někteří stáli na lyžích úplně poprvé, ale na konci týdne zdolali i ten nejprudší svah úplně všichni a dokonce si vyzkoušeli závod ve slalomu!

Lyžařský výcvik 4. a 5. tříd

V uplynulém týdnu strávili naši čtvrťáci a páťáci krásné dny ve Ski resortu Kopřivná. Zkušenější lyžaři vylepšovali svou techniku a začátečníci se naučili jezdit tak, jak by před pár dny ani nedoufali! Slunečné počasí, vyhřívaná lanovka a bary přímo na sjezdovce podpořily báječnou atmosféru. Po večerech se tancovalo a hrály hry. K tomu super ubytování a výborné jídlo… Některým se ani nechtělo balit domů. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

Cyklistický kurz – 6. ročník

Naši šesťáci se 1. 6. 2022 vydali na třídenní cyklistický kurz. Rozdělení na dvě družstva navštívili Žimrovice, Meleček, Melč, Slavkov, Štáblovice, Lipinu, Kružberk a další. Společně dojeli do Janských koupelí, kde je vždy čekal výborný oběd.

Celou fotogalerii naleznete ZDE.

Lyžařský kurz 2021/2022 – Tošovice (1. a 2. ročník)

Lyžařský výcvik 4. a 5. ročníku (13.2. – 18.2.2022) – Jeseníky

Lyžařský kurz 7. ročníku 28.2.- 4.3.2022

Všechny fotografie naleznete ZDE.

Lyžařský výcvik 8. ročníku (2021/2022)

Lyžařský kurz 2020 – Barborka

Cyklistický kurz 2018/ 2019

Lyžák 2018/ 2019