AKTIVITY ŠKOLNÍ DRUŽINY

Kroužky

Platba + provoz

Denní režim

Aktivity školní družiny

Odhlašování dětí

 

Turnaj školních družin ve florbalu 

 

Ve středu 29. 3. 2023 se konal turnaj školních družin okresu Opava ve florbalu 2. třídy. Zúčastnily se ŠD Vrchní, Otická, Englišova a my. Celý zápas se nesl v přátelském duchu a všichni sportovci byli velmi šikovní. Tým E. Beneše se umístil na krásném 2. místě. Gratulujeme!

 

 

Lampionový průvod spojený se svátkem sv. Martina 

 

Dnes se ve školní družině konal lampionový průvod, který jsme v rámci blížícího se svátku sv. Martina obohatili o pečení svatomartinských rohlíčků. Když se začalo stmívat, žáci se svými rodiči vyrazili na kouzelnou procházku s lucernami. V jejim závěru je čekal speciální úkol, a to ulovit si svou husu. Odměnou jim bylo svatomartinské stehno, čaj a zpíváním u ohně.

 

 

Halloweenské odpoledne ve školní družině 

 

Školní družina si dnes pro své děti připravila rozmanité halloweenské aktivity. A že byly strašidelné, no ještě aby ne, když byli žáci převlečeni do kostýmů bubáků a čarodějů. A co je čekalo? Hmatová krabice, chytání hmyzu, sestřelování zlých duchů a házení míčků do dýní. Poté následovala již tradiční diskotéka a karaoke. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

 

ICE AGE – výstava z doby ledové 

 

V pátek 7. 10. 2022 se děti navstěvující školní družinu podívaly na živou výstavu ICE AGE.
Co je čekalo? Setkání s dávno vyhynulými savci, kteří byli přivedeni k životu pomocí realistických pohybů a zvuků, také skákací hrad, fotografie a spousta dalších aktivit.

 

Drakiáda 2022

 

Školní družina při Základní škole Edvarda Beneše v Opavě Vás zve na tradiční DRAKIÁDU. Kdy? Ve středu 2+. 9. 2022 od 16:00 – 18:00.  Místo konání: Louka u Stříbrného jezera.

Těšíme se na Vás! 

 

 

Lampionový průvod 2021

 

Děti navstěvující školní družinu si užily krásný sváteční program. Odpoledne vyráběly podkovy, svíčky i papírové husy a koně. V 17 hodin byl zahájen lampionový průvod s žáky a jejich rodiči. Celá akce byla zakončena u školního klubu, kde si všichni společně zazpívali, ochutnali martinské rohlíčky a pochutnali si na pečeném čaji.
Všechny fotografie z akce “Sv. Martin” naleznete ZDE.
 

Družina nanečisto (15.3.2022)

 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 uspořádala 5.3.2022 od 16.00 – 18.00 hod. prohlídku a ukázku práce školní družiny.
Všechny fotografie z akce naleznete ZDE.
 

 

Aprílový maškarní karneval 

 

Základní škola ve spolupráci se školní družinou zorganizovala veselý jarní karneval. Účastníci se vydali na promenádu masek, tancovali, hráli si na sochy, soutěžili v přehazování míčků nebo házení “talířů”. Přehlídka kostýmů se letos obzvlášť vydařila. Mezi dětmi se našel Bathman, Pat a Mat, policejní plukovník, rytíř nebo sám Harry Potter! Všem dětem, rodičům i zaměstnancům děkujeme za účast…! Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní (2021/2022)

 

V pondělí se konal Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní, kde naši žáci vybojovali krásné dvě medaile.
V kategorii 1. – 2. ročník vybojovala 3. místo Eliška Novotná z 1.B. V kategorii 3., 4. a 5. ročník získala zlatou medaili Lucie Coganová ze 4. třídy.Jako jediný soutěžící z řad chlapců se umístil i Viktor Russell May ze 3.A. Gratulujeme!

 

 

Karaoke

 

Dne 25. 4. 2022 se konalo druhé žákovské karaoke, kam se mohly přihlásit děti navstěvující školní družinu. A co se zpívalo? Z hitů vybereme například skupinu Mirai a jejich skladbu Yahoda, popřípadě také anglické skladby, kdy zazněl Dance monkey!  Akci si všichni užili, ať vám to zpívá a družina vás baví!