AKTIVITY ŠKOLNÍ DRUŽINY

Kroužky

Platba + provoz

Denní režim

Aktivity školní družiny

Odhlašování dětí

Školní družina na výletě do Prahy 

První květnou sobotu odstartovala ŠD výletem do Prahy. Hlavním cílem naší cesty bylo České muzeum hudby. Vydali jsme se „Na turné“ mapující historii a současnost hudebního cestování, nadchl nás sál „Hudba pod proudem“ a mnoho rozličných hudebních nástrojů. Neopomenuli jsme historické památky a navštívili Pražský hrad, Karlův most, Staroměstskou radnici s Orlojem i Václavské náměstí. Pro některé byla i malým dobrodružstvím první cesta metrem. Vedle nových zážitků jsme si přivezli i krásné suvenýry.

 

 

 

Palačinkový kulinář 

 

V sobotu 11. 11. 2023 proběhla krajská soutěž ve zdobení palačinek, kterou pořádalo Středisko volného času v Ostravě. Naši školu reprezentovaly tři dvojice malých kuchařů. Tobiáš Macháč a Emilka Chmelová, Anna Filipovská a Ondřej Šram, Eliška Hrušková a Max Feilhauer. Eliška a Max získali 1. místo ve své kategorii a zároveň i ocenění poroty za kreativitu. Gratulujeme!

 

 

Školní družina na výletě – Pevnost poznání Olomouc 

 

V pátek 27. 10. 2023 se děti navštěvující školní družinu vydaly do Pevnosti poznání v Olomouci. Tam si mohly prohlédnout 4 expozice – historii, rozum v hrsti, světlo a tmu a živou vodu. Celá budova je interaktivní a plná různých vědomostních a pohybových her. Aby toho nebylo málo, zavítala naše expedice do digitálního planetária, kde je čekal neuvěřitelný vesmír.

 

 

 

 

Drakiáda u Stříbrného jezera 

 

Ve středu 27. 9. uspořádala školní družina Drakiádu pro děti a rodiče. Spousta barevných draků, legrace a slunce přálo krásnému podzimnímu dni.

 

 

 

Turnaj školních družin ve florbalu 

 

Ve středu 29. 3. 2023 se konal turnaj školních družin okresu Opava ve florbalu 2. třídy. Zúčastnily se ŠD Vrchní, Otická, Englišova a my. Celý zápas se nesl v přátelském duchu a všichni sportovci byli velmi šikovní. Tým E. Beneše se umístil na krásném 2. místě. Gratulujeme!

 

 

Lampionový průvod spojený se svátkem sv. Martina 

 

Dnes se ve školní družině konal lampionový průvod, který jsme v rámci blížícího se svátku sv. Martina obohatili o pečení svatomartinských rohlíčků. Když se začalo stmívat, žáci se svými rodiči vyrazili na kouzelnou procházku s lucernami. V jejim závěru je čekal speciální úkol, a to ulovit si svou husu. Odměnou jim bylo svatomartinské stehno, čaj a zpíváním u ohně.

 

 

Halloweenské odpoledne ve školní družině 

 

Školní družina si dnes pro své děti připravila rozmanité halloweenské aktivity. A že byly strašidelné, no ještě aby ne, když byli žáci převlečeni do kostýmů bubáků a čarodějů. A co je čekalo? Hmatová krabice, chytání hmyzu, sestřelování zlých duchů a házení míčků do dýní. Poté následovala již tradiční diskotéka a karaoke. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

 

ICE AGE – výstava z doby ledové 

 

V pátek 7. 10. 2022 se děti navstěvující školní družinu podívaly na živou výstavu ICE AGE.
Co je čekalo? Setkání s dávno vyhynulými savci, kteří byli přivedeni k životu pomocí realistických pohybů a zvuků, také skákací hrad, fotografie a spousta dalších aktivit.

 

Drakiáda 2022

 

Školní družina při Základní škole Edvarda Beneše v Opavě Vás zve na tradiční DRAKIÁDU. Kdy? Ve středu 2+. 9. 2022 od 16:00 – 18:00.  Místo konání: Louka u Stříbrného jezera.

Těšíme se na Vás! 

 

 

Lampionový průvod 2021

 

Děti navstěvující školní družinu si užily krásný sváteční program. Odpoledne vyráběly podkovy, svíčky i papírové husy a koně. V 17 hodin byl zahájen lampionový průvod s žáky a jejich rodiči. Celá akce byla zakončena u školního klubu, kde si všichni společně zazpívali, ochutnali martinské rohlíčky a pochutnali si na pečeném čaji.
Všechny fotografie z akce “Sv. Martin” naleznete ZDE.
 

Družina nanečisto (15.3.2022)

 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 uspořádala 5.3.2022 od 16.00 – 18.00 hod. prohlídku a ukázku práce školní družiny.
Všechny fotografie z akce naleznete ZDE.
 

 

Aprílový maškarní karneval 

 

Základní škola ve spolupráci se školní družinou zorganizovala veselý jarní karneval. Účastníci se vydali na promenádu masek, tancovali, hráli si na sochy, soutěžili v přehazování míčků nebo házení “talířů”. Přehlídka kostýmů se letos obzvlášť vydařila. Mezi dětmi se našel Bathman, Pat a Mat, policejní plukovník, rytíř nebo sám Harry Potter! Všem dětem, rodičům i zaměstnancům děkujeme za účast…! Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní (2021/2022)

 

V pondělí se konal Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní, kde naši žáci vybojovali krásné dvě medaile.
V kategorii 1. – 2. ročník vybojovala 3. místo Eliška Novotná z 1.B. V kategorii 3., 4. a 5. ročník získala zlatou medaili Lucie Coganová ze 4. třídy.Jako jediný soutěžící z řad chlapců se umístil i Viktor Russell May ze 3.A. Gratulujeme!

 

 

Karaoke

 

Dne 25. 4. 2022 se konalo druhé žákovské karaoke, kam se mohly přihlásit děti navstěvující školní družinu. A co se zpívalo? Z hitů vybereme například skupinu Mirai a jejich skladbu Yahoda, popřípadě také anglické skladby, kdy zazněl Dance monkey!  Akci si všichni užili, ať vám to zpívá a družina vás baví!