AKTIVITY ŠKOLNÍ DRUŽINY

Kroužky

Platba + provoz

Denní režim

Aktivity školní družiny

Odhlašování dětí

Lampionový průvod spojený se svátkem sv. Martina 

 

Dnes se ve školní družině konal lampionový průvod, který jsme v rámci blížícího se svátku sv. Martina obohatili o pečení svatomartinských rohlíčků. Když se začalo stmívat, žáci se svými rodiči vyrazili na kouzelnou procházku s lucernami. V jejim závěru je čekal speciální úkol, a to ulovit si svou husu. Odměnou jim bylo svatomartinské stehno, čaj a zpíváním u ohně.

 

 

Halloweenské odpoledne ve školní družině 

 

Školní družina si dnes pro své děti připravila rozmanité halloweenské aktivity. A že byly strašidelné, no ještě aby ne, když byli žáci převlečeni do kostýmů bubáků a čarodějů. A co je čekalo? Hmatová krabice, chytání hmyzu, sestřelování zlých duchů a házení míčků do dýní. Poté následovala již tradiční diskotéka a karaoke. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

 

ICE AGE – výstava z doby ledové 

 

V pátek 7. 10. 2022 se děti navstěvující školní družinu podívaly na živou výstavu ICE AGE.
Co je čekalo? Setkání s dávno vyhynulými savci, kteří byli přivedeni k životu pomocí realistických pohybů a zvuků, také skákací hrad, fotografie a spousta dalších aktivit.

 

Drakiáda 2022

 

Školní družina při Základní škole Edvarda Beneše v Opavě Vás zve na tradiční DRAKIÁDU. Kdy? Ve středu 2+. 9. 2022 od 16:00 – 18:00.  Místo konání: Louka u Stříbrného jezera.

Těšíme se na Vás! 

 

 

Lampionový průvod 2021

 

Děti navstěvující školní družinu si užily krásný sváteční program. Odpoledne vyráběly podkovy, svíčky i papírové husy a koně. V 17 hodin byl zahájen lampionový průvod s žáky a jejich rodiči. Celá akce byla zakončena u školního klubu, kde si všichni společně zazpívali, ochutnali martinské rohlíčky a pochutnali si na pečeném čaji.
Všechny fotografie z akce “Sv. Martin” naleznete ZDE.
 

Družina nanečisto (15.3.2022)

 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 uspořádala 5.3.2022 od 16.00 – 18.00 hod. prohlídku a ukázku práce školní družiny.
Všechny fotografie z akce naleznete ZDE.
 

 

Aprílový maškarní karneval 

 

Základní škola ve spolupráci se školní družinou zorganizovala veselý jarní karneval. Účastníci se vydali na promenádu masek, tancovali, hráli si na sochy, soutěžili v přehazování míčků nebo házení “talířů”. Přehlídka kostýmů se letos obzvlášť vydařila. Mezi dětmi se našel Bathman, Pat a Mat, policejní plukovník, rytíř nebo sám Harry Potter! Všem dětem, rodičům i zaměstnancům děkujeme za účast…! Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní (2021/2022)

 

V pondělí se konal Velikonoční aerobik na ZŠ Vrchní, kde naši žáci vybojovali krásné dvě medaile.
V kategorii 1. – 2. ročník vybojovala 3. místo Eliška Novotná z 1.B. V kategorii 3., 4. a 5. ročník získala zlatou medaili Lucie Coganová ze 4. třídy.Jako jediný soutěžící z řad chlapců se umístil i Viktor Russell May ze 3.A. Gratulujeme!

 

 

Karaoke

 

Dne 25. 4. 2022 se konalo druhé žákovské karaoke, kam se mohly přihlásit děti navstěvující školní družinu. A co se zpívalo? Z hitů vybereme například skupinu Mirai a jejich skladbu Yahoda, popřípadě také anglické skladby, kdy zazněl Dance monkey!  Akci si všichni užili, ať vám to zpívá a družina vás baví!