SRPDŠ

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Spolek rodičů a přátel při ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2, p. o. 

 

Členové:

 • Vendula Halfarová za 2. B
 • Zuzana Hrušková za 3. A, předsedkyně spolku
 • Miroslava Novotná za 3. B
 • Lenka Glosová za 4. B
 • Vendula Feilhauer za 4. C
 • Pavel Novotný za 6. A
 • Klára Martinková za 6. C
 • Ladislav Kantor a Lukáš Hruška za 7. A
 • Tomáš Mičker za 7. B
 • Jana Fichnová za 7. A
 • Jana Kavanová a Gabriela Krhutová za 9. A
 • Jiří Vizauer za 9. B
 • Lenka Meixnerová za 9. C
 • za školu Simona Horáková, Zuzana Sidunová a Karel Frýdl

 

Předběžný plán akcí na letošní školní rok:

 • maškarní karneval – zajištění zázemí akce
 • školní ples, pravděpodobně 10. 2. 2023 v sále Lidového domu v Opavě
 • „Odpoledne v pohybu“

 

Maškarní karneval 

 

V úterý 13. 2. 2024 se konal Maškarní karneval, který společně s námi připravilo SRPDŠ. Na děti čekala spousta tance i soutěží. Mezi maskami se letos objevili hrdinové z Marvel, indiáni, zvířátka nebo třeba dinosauři. Hudba, tanec, soutěže, to byl letošní karneval.
Děkujeme všem zúčastněným za úžasnou akci a těšíme se opět příští rok.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

Školním ples k 50. výročí školy a sportovních tříd 

 

Ples pořádaný SRPDŠ školy se uskutečnil v pátek 9. února 2023 v sálu Lidového domu v Opavě. Úvodního slova a zahájení se ujala paní ředitelka, která poděkovala všem členům SRPDŠ za jejich práci a také zavzpomínala na historii a vznik hokejových tříd. Poté na parket zamířila děvčata z 5. ročníku, která předvedla rock’n’rollovou show. Následovalo zahájení hudební skupinou Pocity a hned od prvních tónů se parket zaplnil tanečníky.
Program zpestřily ještě dva kulturní vstupy, v tom prvním se představily členky taneční školy Dance4life, úřadující mistryně České republiky Valérie Mošová a Anna Chalupová. V posledním kulturním vstupu nám absolvent školy Vojtěch Jesionka se svou taneční partnerkou Viktorií Patócsovou zatančili latinskoamerické tance. Obě vystoupení byla úžasná a byla odměněna bouřlivým potleskem.
Předposledním bodem programu byla dražba dresu HC Slezanu Opava z roku 1996, kdy opavský klub postoupil do extraligy. Vydražená částka 10 000,- kč bude společně s celým výnosem z plesu použita na zhotovení podlahy a nákup nábytku do přístřešku přírodní učebny (před školním klubem).
Chvilku po půlnoci bylo zahájeno slosování tomboly o 120 cen. Kromě menších výher organizátoři zajistili také řadu hodnotných cen, a to televizor, kuchyňský robot, poukázky na wellness pobyt, vrtačka BOSCH nebo poukázka na vyhlídkový let vrtulníkem. Po tombole pokračovala produkce skupiny Pocity až do 3. hodin ranní pro početnou skupinu nejvytrvalejších tanečníků.
Máme velmi pozitivní ohlasy účastníků školního plesu, za jehož přípravu a realizaci zaslouží velký dík členové SRPDŠ. Tým vedený Zuzanou Hruškovou odvedl skvělou práci. Za pomoc při přípravě děkujeme pedagogům školy a školního klubu, za krásné ceny do tomboly sponzorům.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

 

Večerní halloweenská stezka odvahy 

 

SRPDŠ při Základní škole Opava, Edvarda Beneše, uspořádalo poslední říjnový den halloweenské strašení. V přízemí školy děti čekala kartička odvážného, a poté cesta tmavými chodbami až do velké tělocvičny. Kostlivci, světýlka, bubáci i pavouci stáli všem odvážlivcům v cestě. Děkujeme SRPDŠ za překrásnou akci, výborné občerstvení a úžasnou atmosféru, díky které jsme si společný večer všichni užili.

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE.

 

 

Odpoledne v pohybu 

 

Druhý ročník akce SRPDŠ Odpoledne v pohybu se uskutečnil u příležitosti Dne dětí v pátek 2. června 2023.

Žáci 2. stupně měli možnost po vyučování využít připravené sportoviště na školní zahradě a v tělocvičnách. Hrál se zejména florbal, kopaná, softbal, badminton a stolní tenis.
Pro děti 1. stupně, jejich rodiče, sourozence a příbuzné byl připraven branný pochod po ose: škola – Stříbrné jezero – Vojenský splav – Městské sady – škola. Okruh dlouhý více jak 7 kilometrů organizátoři zpestřili třemi stanovišti. Na tom prvním si žáci i rodiče mohli ověřit své dovednosti v plavbě na raftu. Druhé stanoviště patřilo přesné mušce – střelbě ze vzduchovky a hodu granátem na cíl. Stačilo ještě vyluštit šifru na startovním lístku a po návratu na školní zahradu děti čekalo občerstvení. Poté se již hrály hry a řádilo na travnatých prostorách školní zahrady až do večerních hodin. Postaráno bylo také o rodiče a všechny příznivce naší školy. Za lidové ceny si mohli zakoupit grilovanou uzeninu a nápoje.

Myslím si, že název akce Odpoledne v pohybu byl výstižný. Branného pochodu se zúčastnilo více než 100 dětí, které si se svými rodiči a sourozenci akci užily. Velký dík zaslouží členové SRPDŠ za zajištění branného pochodu a občerstvení. Za přípravu sportovišť, organizaci stanoviště hodu granátem a také za hudební produkci si zaslouží poděkování učitelé a vychovatelé školní družiny a klubu. Za „malířské“ stanoviště chci poděkovat paní Němcové, která dětem vykouzlila na obličeji nejedno zvíře nebo pohádkovou bytost. Pochvalu zaslouží žáci 7. až 9. ročníku za pomoc na stanovištích branného pochodu. Členové Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZŠ Edvarda Beneše vydělali v letošním školním roce více než 70 000 Kč, které budou využity k nákupu pomůcek pro žáky a vybavení školy, školní družiny a klubu.

Karel Frýdl

 

Všechny fotografie si můžete prohlédnout ZDE.

 

 

Odpoledne v pohybu – pozvánka 

 

SRPDŠ při ZŠ Edvarda Beneše v Opavě pořádá v pátek 2. 6. 2023 již 2. ročník “odpoledne v pohybu”.

 

 

 

Pozvánka na školní ples (10. 2. 2023)

 

Více informací naleznete ZDE.

Žádost o příspěvek do tomboly je k nahlédnutí ZDE.