HOKEJ

Charakteristika

Zaměření

Jazyky

Hokej

Historie hokejových tříd
– od roku 1976 třídy na ZŠ Opava, Praskova 14
– od roku 1981 třídy na ZŠ Opava, Komenského 13
– od roku 2005 třídy na ZŠ Opava, E. Beneše 2

Spolupráce školy s HC Slezan Opava s.r.o.

Třídy, eventuálně skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy, začínají s tréninky (4x týdně) ve čtvrtém ročníku. Škola společně s klubem vypracovala model, který je úzce svázán s rozvrhem hodin, což v jednoduchosti znamená, že na konec vyučování navazuje trénink, popř. ranním tréninkům je zase přizpůsoben začátek vyučování.
Žákům 4. a 5. tříd garantujeme 4. hodiny přípravy, 6. – 9. třída má 5 hodin tělesné výchovy týdně.
Hokejové třídy jsou v rámci sportovních utkání uvolňovány z výuky. Talentovaným hokejistům umožňujeme trénovat s vyšší kategorií, zameškané učivo však musí zvládnout na základě individuální přípravy s vyučujícími.

Škola má výborné sportovní zázemí – dvě tělocvičny, venkovní hřiště s umělým povrchem a běžeckou dráhu.

Naši nejlepší absolventi:

  • David Moravec – reprezentant ČR, olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa;
  • Radim Raděvič – reprezentant ČR, účastník OH v Calgary;
  • Petr Draisaitl – reprezentant Německa, za německou hokejovou reprezentaci v letech 1988−1998 odehrál 146 zápasů. Startoval na sedmi mistrovstvích světa a třech olympijských hrách;
  • David Dostál – reprezentant Francie, účastník mistrovství světa;
  • Radek Faksa-reprezentant ČR, od sezóny 2015/2016 hráč týmu kanadsko-americké NHL Dallas Stars;
  • Jan Štencel – juniorský reprezentant ČR, opora zadních řad extraligového Brna, dvojnásobný mistr České republiky;
  • Matěj Machovský – juniorský reprezentant ČR, brankářská jednička v extraligové Spartě, člen širšího kádru seniorské reprezentace ČR.

Úspěchy našich hokejistů

Hokejové třídy většinou obsazují přední místa v tabulce žákovské ligy v jednotlivých kategoriích 4. až 9. třídy.

V sezóně 2011/2012 získali naši žáci 1. místo v kategorii pátých, šestých, sedmých i osmých tříd.
Největším úspěchem se stalo 1. místo na mistrovství ČR v kategorii 9. tříd v sezóně 2002/2003.

Ve školním roce 2002/2003 obsadili 1. místo v kategorii 5. tříd na mezinárodních turnajích: Francie a Anglie. Dále se výborně umístili na zápasech v Německu, konkrétně v Landshutu, v roce 2004. Získali 2. místo v kategorii 6. tříd a o rok později v kategorii 7. tříd. Další úspěchy následovaly na turnajích ve Švédsku, Itálii, Polsku a Slovensku.

Prezentace hokejových tříd 

 

Ukončení sezóny na ledě – ročník nar. 2013 

 

Dnes se na Zimní stadionu Opava konalo ukončení sezóny žáků r. 2013. Naši mladí hokejisté si zabruslili před zraky svých kamarádů i rodičů a zároveň se rozloučili a poděkovali panu trenérovi Selingrovi. Těšíme se na Vás v další sportem nabité sezóně.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Projekt “V pohodě ve škole i na ledě” ve 4.C

 

V průběhu celého školního roku probíhal v naší třídě projekt zaměřený na dobré vztahy mezi dětmi.
Hned na podzim, abychom se lépe poznali, jsme se vydali na dvoudenní výlet, kde jsme hráli spoustu her a zkrátka trávili čas SPOLU. Pak k nám do školy docházely odbornice, se kterými jsme si povídali o mezilidských vztazích. Před koncem hokejové sezóny jsme také podpořili naše spolužáky v přátelském zápase.
A výsledek? Dostavil se…společné zážitky jsou vždy to, co sbližuje a utužuje přátelství.

 

 
 

 

Beseda s Klárou Hymlárovou, absolventkou ZŠ E. Beneše a účastnicí ZOH v Pekingu 

 

Klára Hymlarová je česká hokejistka, absolventka ZŠ E. Beneše v Opavě a účastnice ZOH v Pekingu. Mladá hokejistka je členka české hokejové reprezentace, která v současnosti hraje za St. Cloud State Huskies. Setkání se uskutečnilo v úterý 7. 6. 2022. Po přivítání a předání dárků začala beseda s žáky. Otázky směřovaly nejen k hokejové kariéře, reprezentaci a olympiádě v Pekingu, ale i ke studiu na Univerzitě v USA. Žáci 1. stupně se mohli s Klárou setkat na autogramiádě u příležitosti „Dne dětí“. Mladé olympioničce děkujeme za návštěvu, přejeme hodně úspěchů v reprezentační a klubové kariéře, ve studiu i v osobním životě.

 

 

 

Turnaj hráčů ročníku 2012 pod názvem “Hokejový král sezóny 2021/2022”

Sportovní utkání se uskutečnilo 26. – 27. 3. 2022 v Novém Jičíně. Turnaje se účastnilo 18 týmů z České republiky, Polska a Slovenska. Naši kluci odehráli v základní skupině 8 zápasů. V šesti zvítězili, jednou remizovali a jedno utkání prohráli. Z druhého místa postoupili do finálové skupiny o 1-6. místo. Tady už naši borci dominovali. Remizovali s Novým Jičínem a porazili týmy Hoba Bratislava, Český Krumlov, Frýdek-Místek, Třinec a zaslouženě získali prvenství v tomto prestižním turnaji.
Klukům blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

 

Klára jede na olympiádu – Peking 2022

Hokejové utkání mezi HC Slezan Opava a AZ Havířov

V sobotu 27. 11. 2021 se žáci 8. B společně s třídní učitelkou vypravili na hokejové utkání mezi HC Slezan Opava a AZ Havířov. Žáci podali obětavý výkon, přesto soupeři tentokrát podlehli. Držíme pěsti, aby se v dalších zápasech vedlo lépe.Děkujeme za napínavé sportovní zážitky. Žáci z 8. B

Hokejový zápas žáků 6. ročníku 

Dne 25.3.2022 navštívili žáci 6. ročníku tréninkový zápas svých spolužáků na zimním stadionu.  Hokejoví kluci nám předvedli, co na ledě umí, jak jsou šikovní a co díky své píli a snaze dokáží. Jsme na vás hrdí. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.