HOKEJ

Zaměření

Jazyky

Hokej

Prezentace hokejových tříd na Základní škole Opava, Edvarda Beneše 2!

Historie hokejových tříd
– od roku 1976 třídy na ZŠ Opava, Praskova 14
– od roku 1981 třídy na ZŠ Opava, Komenského 13
– od roku 2005 třídy na ZŠ Opava, E. Beneše 2

Spolupráce školy s HC Slezan Opava s.r.o.

Třídy, eventuálně skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy, začínají s tréninky (4x týdně) ve čtvrtém ročníku. Škola společně s klubem vypracovala model, který je úzce svázán s rozvrhem hodin, což v jednoduchosti znamená, že na konec vyučování navazuje trénink, popř. ranním tréninkům je zase přizpůsoben začátek vyučování.
Přepravu žáků na zimní stadion zajišťují autobusy MDPO v doprovodu trenérů nebo učitelů.
Žákům 4. a 5. tříd garantujeme 4. hodiny přípravy, 6. – 9. třída má 5 hodin tělesné výchovy týdně.
Hokejové třídy jsou v rámci sportovních utkání uvolňovány z výuky. Talentovaným hokejistům umožňujeme trénovat s vyšší kategorií, zameškané učivo však musí zvládnout na základě individuální přípravy s vyučujícími.

Škola má výborné sportovní zázemí – dvě tělocvičny, venkovní hřiště s umělým povrchem a běžeckou dráhu.

Naši nejlepší absolventi:

• David Moravec – reprezentant ČR, olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa;
  • Radim Raděvič – reprezentant ČR, účastník OH v Calgary;
  • Petr Draisaitl – reprezentant Německa, za německou hokejovou reprezentaci v letech 1988−1998 odehrál 146 zápasů. Startoval na sedmi mistrovstvích světa a třech olympijských hrách;
  • David Dostál – reprezentant Francie, účastník mistrovství světa;
  • Radek Faksa-reprezentant ČR, od sezóny 2015/2016 hráč týmu kanadsko-americké NHL Dallas Stars;
  • Jan Štencel – juniorský reprezentant ČR, opora zadních řad extraligového Brna, dvojnásobný mistr České republiky;
  • Matěj Machovský – juniorský reprezentant ČR, brankářská jednička v extraligové Spartě, člen širšího kádru seniorské reprezentace ČR.

Úspěchy našich hokejistů

Hokejové třídy většinou obsazují přední místa v tabulce žákovské ligy v jednotlivých kategoriích 4. až 9. třídy.

V sezóně 2011/2012 získali naši žáci 1. místo v kategorii pátých, šestých, sedmých i osmých tříd.
Největším úspěchem se stalo 1. místo na mistrovství ČR v kategorii 9. tříd v sezóně 2002/2003.

Ve školním roce 2002/2003 obsadili 1. místo v kategorii 5. tříd na mezinárodních turnajích: Francie a Anglie. Dále se výborně umístili na zápasech v Německu, konkrétně v Landshutu, v roce 2004. Získali 2. místo v kategorii 6. tříd a o rok později v kategorii 7. tříd.
Další úspěchy následovaly na turnajích ve Švédsku, Itálii, Polsku a Slovensku.