HOKEJ

– od roku 1976 třídy na ZŠ Opava, Praskova 14
– od roku 1981 třídy na ZŠ Opava, Komenského 13
– od roku 2005 třídy na ZŠ Opava, E. Beneše 2

Spolupráce školy s HC Slezan Opava s.r.o.

Třídy, eventuálně skupiny s rozšířenou výukou tělesné výchovy, začínají s tréninky (4x týdně) ve čtvrtém ročníku. Škola společně s klubem vypracovala model, který je úzce svázán s rozvrhem hodin, což v jednoduchosti znamená, že na konec vyučování navazuje trénink, popř. ranním tréninkům je zase přizpůsoben začátek vyučování.
Žákům 4. a 5. tříd garantujeme 4. hodiny přípravy, 6. – 9. třída má 5 hodin tělesné výchovy týdně.
Hokejové třídy jsou v rámci sportovních utkání uvolňovány z výuky. Talentovaným hokejistům umožňujeme trénovat s vyšší kategorií, zameškané učivo však musí zvládnout na základě individuální přípravy s vyučujícími.

Škola má výborné sportovní zázemí – dvě tělocvičny, venkovní hřiště s umělým povrchem a běžeckou dráhu.

Naši nejlepší absolventi:

• David Moravec – reprezentant ČR, olympijský vítěz z Nagana, dvojnásobný mistr světa;
  • Radim Raděvič – reprezentant ČR, účastník OH v Calgary;
  • Petr Draisaitl – reprezentant Německa, za německou hokejovou reprezentaci v letech 1988−1998 odehrál 146 zápasů. Startoval na sedmi mistrovstvích světa a třech olympijských hrách;
  • David Dostál – reprezentant Francie, účastník mistrovství světa;
  • Radek Faksa-reprezentant ČR, od sezóny 2015/2016 hráč týmu kanadsko-americké NHL Dallas Stars;
  • Jan Štencel – juniorský reprezentant ČR, opora zadních řad extraligového Brna, dvojnásobný mistr České republiky;
  • Matěj Machovský – juniorský reprezentant ČR, brankářská jednička v extraligové Spartě, člen širšího kádru seniorské reprezentace ČR.

Úspěchy našich hokejistů

Hokejové třídy většinou obsazují přední místa v tabulce žákovské ligy v jednotlivých kategoriích 4. až 9. třídy.

V sezóně 2011/2012 získali naši žáci 1. místo v kategorii pátých, šestých, sedmých i osmých tříd.
Největším úspěchem se stalo 1. místo na mistrovství ČR v kategorii 9. tříd v sezóně 2002/2003.

Ve školním roce 2002/2003 obsadili 1. místo v kategorii 5. tříd na mezinárodních turnajích: Francie a Anglie. Dále se výborně umístili na zápasech v Německu, konkrétně v Landshutu, v roce 2004. Získali 2. místo v kategorii 6. tříd a o rok později v kategorii 7. tříd. Další úspěchy následovaly na turnajích ve Švédsku, Itálii, Polsku a Slovensku.

Prezentace hokejových tříd

Bruslení s hokejisty

Jaké to je trávit po škole čas na ledě? Jak vypadá trénink našich hokejistů? Jejich spolužáci ze čtvrtých ročníků měli možnost si to alespoň na chvíli vyzkoušet. Ve středu 28. února sbalili brusle a nastoupili společně do autobusu, který je dovezl k ledové ploše v Městských sadech. Tam si s hokejisty nejen zabruslili, ale podívali se i na jejich tréninkový zápas. Bylo to krásné odpoledne a už teď všichni plánují, kdy si to zase zopakujeme. Akce je součástí projektu ,,V pohodě ve škole i na ledě”, dotovaného z rozpočtu Moravskoslezského kraje.

Ukončení sezóny na ledě – ročník nar. 2013

Dnes se na Zimní stadionu Opava konalo ukončení sezóny žáků r. 2013. Naši mladí hokejisté si zabruslili před zraky svých kamarádů i rodičů a zároveň se rozloučili a poděkovali panu trenérovi Selingrovi. Těšíme se na Vás v další sportem nabité sezóně.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

Projekt “V pohodě ve škole i na ledě” ve 4.C

V průběhu celého školního roku probíhal v naší třídě projekt zaměřený na dobré vztahy mezi dětmi.
Hned na podzim, abychom se lépe poznali, jsme se vydali na dvoudenní výlet, kde jsme hráli spoustu her a zkrátka trávili čas SPOLU. Pak k nám do školy docházely odbornice, se kterými jsme si povídali o mezilidských vztazích. Před koncem hokejové sezóny jsme také podpořili naše spolužáky v přátelském zápase.
A výsledek? Dostavil se…společné zážitky jsou vždy to, co sbližuje a utužuje přátelství.

Beseda s Klárou Hymlárovou, absolventkou ZŠ E. Beneše a účastnicí ZOH v Pekingu

Klára Hymlarová je česká hokejistka, absolventka ZŠ E. Beneše v Opavě a účastnice ZOH v Pekingu. Mladá hokejistka je členka české hokejové reprezentace, která v současnosti hraje za St. Cloud State Huskies. Setkání se uskutečnilo v úterý 7. 6. 2022. Po přivítání a předání dárků začala beseda s žáky. Otázky směřovaly nejen k hokejové kariéře, reprezentaci a olympiádě v Pekingu, ale i ke studiu na Univerzitě v USA. Žáci 1. stupně se mohli s Klárou setkat na autogramiádě u příležitosti „Dne dětí“. Mladé olympioničce děkujeme za návštěvu, přejeme hodně úspěchů v reprezentační a klubové kariéře, ve studiu i v osobním životě.

Turnaj hráčů ročníku 2012 pod názvem “Hokejový král sezóny 2021/2022”

Sportovní utkání se uskutečnilo 26. – 27. 3. 2022 v Novém Jičíně. Turnaje se účastnilo 18 týmů z České republiky, Polska a Slovenska. Naši kluci odehráli v základní skupině 8 zápasů. V šesti zvítězili, jednou remizovali a jedno utkání prohráli. Z druhého místa postoupili do finálové skupiny o 1-6. místo. Tady už naši borci dominovali. Remizovali s Novým Jičínem a porazili týmy Hoba Bratislava, Český Krumlov, Frýdek-Místek, Třinec a zaslouženě získali prvenství v tomto prestižním turnaji.
Klukům blahopřejeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

Klára jede na olympiádu – Peking 2022

Hokejové utkání mezi HC Slezan Opava a AZ Havířov

V sobotu 27. 11. 2021 se žáci 8. B společně s třídní učitelkou vypravili na hokejové utkání mezi HC Slezan Opava a AZ Havířov. Žáci podali obětavý výkon, přesto soupeři tentokrát podlehli. Držíme pěsti, aby se v dalších zápasech vedlo lépe.Děkujeme za napínavé sportovní zážitky. Žáci z 8. B

Hokejový zápas žáků 6. ročníku

Dne 25.3.2022 navštívili žáci 6. ročníku tréninkový zápas svých spolužáků na zimním stadionu.  Hokejoví kluci nám předvedli, co na ledě umí, jak jsou šikovní a co díky své píli a snaze dokáží. Jsme na vás hrdí. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.