ŠKOLNÍ SBOR EBEN

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Vánoční vystoupení školního pěveckého sboru EBEN a tanečníků z 3. A 

 

Ve středu 20. 12. se dveře naší školy v roce 2023 otevřely naposledy. Žáci si společně se svými učiteli užili vánoční program, pro první stupeň byl přichystán pěvecký koncert pod taktovkou p. uč. Jurčové. Nechybělo ani taneční vystoupení a recitace, o které se postarala paní učitelka Grambalová. Hlasitý potlesk byl odměnou všem zpěvákům i tanečníkům.

 

 

 

 

Koncert na vernisáži fotografií žáků 2. stupně (17. 10. 2023)

 

 

Koncert pro senior centrum

 

V nově zrekonstruovaném kulturním domě Psychiatrické nemocnice v Opavě proběhla 30.5. akce, na které vystoupil i náš pěvecký sbor Eben, zatancovala třída 2.A, sólo na kytaru zahrál Daniel Broďák, na housle Ella Němcová a recitovali Tobík Macháč a Pepík Košárek.
Všichni společně tak vykouzlili všem přítomným úsměv na tváři.

 

 

Závěrečný koncert a Vánoce na Edvarda Beneše 

 

Dnes jsem si společně užili poslední školní den v roce 2022. Žáci ze sboru EBEN uspořádali pod vedením svých učitelek úžasný koncert pro děti z nižšího stupně. Další hodiny již patřily Ježíškovi a rozbalování dárečků. Milou atmosféru doplnilo cukroví, písničky a společné povídání.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Vánoční koncert na Základní škole Edvarda Beneše 

 

Včera se konal vánoční koncert školního pěveckého sboru EBEN. Sboristé a sboristky za doprovodu kytary, piána i houslí předvedli širokému publiku rodičů, kamarádů i vyučujících, co vše dokázali natrénovat. Vánoční kolegy, Jerusalema, moderní hudba i tanec. To vše za bujarého potlesku. Krom sborového zpěvu zazněli i sólisté v podání Tobiáše Macháče a Lucie Anežky Tomáškové. Mnohokrát děkujeme sbormistryni, paní učitelce Anně Tenglerové, za vedení sboru, dále paní učitelce Martině Tenglerové a Evě Grambalové za hudební doprovod, moderování a v neposlední řadě za čas, který přípravě dětí věnovaly.
Nezbývá než popřát krásné vánoční svátky v kruhu těch nejbližších. Těšíme se na Vás opět v roce 2023.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Úspěch školního sboru EBEN!

 

Dne 25. března se žáci naší školy pod vedením Mgr. Anny Tenglerové zúčastnili regionálního kola soutěže dětských lidových zpěváků Opavský skřivánek, kde se utkalo 76 sólistů, 4 dua a 2 tria. ? Naši školu reprezentovali Lucie Coganová, Tobiáš Macháč a Veronika Nekrasová. O měsíc později, tj. 29. 4., se konalo finále, kdy si první místo a postup do dalšího kola vyzpívala Veronika Nekrasová ze 4.A. Žačka zazpívala jednu píseň s doprovodem cimbálové muziky a jednu bez doprovodu. Všem děkujeme za reprezentaci školy a blahopřejeme k úspěchu.