ŽÁK ROKU

Informace o studiu

Žák roku

Zápis do 1. třídy

Informace pro 1. třídy

Informace pro 9. třídy

Josef Maiwald – žák roku 2023 ZŠ Opava, Edvarda Beneše 2Každý rok je na naší škole vybrán jeden žák, který je oceněn za své nadání, cílevědomost a smysl pro povinnost. 

 

2023       David Meixner (IX. C) (OCENĚNÍ ZDE)

2022       Josef Maiwald (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2021       Marek Kolek (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2019       Marek Chobot (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2018       Tomáš Fryčka (IX. A) (OCENĚNÍ ZDE)

2017       Sabrina Grigarčíková (IX. A) (OCENĚNÍ ZDE)

2016       Dominik Bednář (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2015       Michaela Škrbelová (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2014       Jan Hanslík (IX. B) (OCENĚNÍ ZDE)

2013       Štěpán Matoušek (IX. A)

2012       Matěj Rzehulka (IX. A)

2011        Radek Věntus (IX. B)

2010       Sandra Mikolášová (IX. A)

2009      Vojtěch Mareček (IX. B)

2008      Pernilla Mendesová (IX. B)

2007      Adéla Králová (IX. C), Petr Wagner (IX. A)

2006      Dita Murinová (IX. C)

 

David Meixner – žák roku 2023/2024

 

Ve čtvrtek 22. 2. 2024 probíhalo na Magistrátu města Opavy oceňování nejúspěšnějších žáků základních škol. Ve školním roce 2023/2024 se jim na naší škole stal David Meixner z IX. C. David patří mezi nejlepší žáky školy. Učení ho baví, má všeobecný přehled. Vyniká zejména v matematice a přírodovědných předmětech. Ve vědomostních i sportovních soutěžích se pravidelně umisťuje na předních místech. Pravidelně se zapojuje do dění třídy i školy. David je cílevědomý, velmi komunikativní, je kamarádský. Má velmi vyvinuté sociální cítění, dokáže v pravou chvíli podat pomocnou ruku spolužákům, kteří to potřebují. Rád sportuje, chodí do posilovny. Věnoval se karate, ve své kategorii vyhrál mistrovství ČR. V současnosti je úspěšným hráčem volejbalu. Mezi jeho další koníčky patří cestování a hraní počítačových her. Davidovým cílem je studovat na Slezském gymnáziu, v budoucnu by se chtěl věnovat mezinárodnímu obchodu. Nemá žádný konkrétní vzor, ale mezi lidi, kteří ho inspirují, patří např. Elon Musk, Cristiano Ronaldo a jeho táta.
Řídí se heslem: Všechno, co se stalo, se stát mělo, i když je to špatné nebo dobré.

 

 

Žák roku – Josef Maiwald z IX. B

 

Na školní chodbě si jej nevšimnete: nenápadný štíhlý mladík s brýlemi. Zdání klame, Pepa je něco jako neřízená střela, sopka před výbuchem, rozjeté ferrari. Dosahuje výborných studijních výsledků díky svému nadání, širokému rozhledu a zvídavosti. Od prvního ročníku prospívá s vyznamenáním. Ke spolužákům se chová přátelsky, snaží se pomáhat ostatním a je štědrý.

Pravidelně reprezentuje školu ve sportovních i vědomostních soutěžích. Jen v tomto školním roce se zúčastnil olympiády v českém a anglickém jazyce, chemické a dějepisné olympiády. Nevadí mu, když se neumístí vysoko, cení si zkušenosti, ta mu přináší dobrý pocit.

Volný čas tráví cvičením taekwonda, trénuje už šest let a nepřestává ho to bavit. Pepa je v tomto sportu velmi úspěšný: z Mistrovství České republiky v roce 2022 přivezl medaili každé barvy a pohár pro nejúspěšnějšího mladšího juniora. V prosinci složil certifikovanou zkoušku na černý pásek a byl vyhlášen druhým nejúspěšnějším sportovcem opavského oddílu.

Josef se také zajímá o papoušky a jejich chov. Jeho pýchou jsou dva aratingové sluneční. S Pepou se nenudíte, jiskří nápady a dokáže strhnout ostatní. Každý, kdo sleduje jeho videa na YouTube, vám to potvrdí. Pepík dokáže z prezentace do chemie nebo občanské výchovy vytvořit zábavnou, přitom informacemi nabitou podívanou.

Pepa nemá žádný konkrétní životní vzor, ale se snaží učit od těch nejlepších.

Jaké má plány do budoucna? Složit úspěšně přijímací zkoušku na gymnázium, nadále pokračovat ve sportu a zálibách, hlavně neztrácet čas přemýšlením o budoucnosti, prostě ji rovnou tvořit.

Mgr. Simona Horáková, ŘŠ

 

 

Slavnostní udělování ředitelských pochval a vyhlášení žáka roku 

 

Dne 31. 1. 2023 se konalo slavnostní předávání vysvědčení. Jelikož je na naší škole mnoho talentovaných a výjimečných žáků, věnovali jsme náležitou péči udělování ředitelských pochval. Žáci nás reprezentovali na vědomostních, sportovních i uměleckých soutěžích, kde excelovali. Zároveň jsme vyhlásili žáky roku, kterými se stali Josef Maiwald a Jakub Heinrich z 9. B. Slavnostního gesta se ujali třídní učitelé společně s panem zástupcem.? Zasloužený potlesk patřil všem oceněným, jelikož to, co dokázali, je motivací nám všem. Ještě jednou gratulujeme.

 

 

Žák roku 2021/2022 – Marek Kolek z IX. B

 

Na opavské radnici byli v pátek 10.6.2022 oceněni nejlepší žáci základních škol letošního školního roku. Mezi nimi i Marek Kolek z devátého ročníku, kterému poblahopřála vedoucí odboru školství Andrea Štenclová, náměstek primátora Petr Orieščík a naše paní ředitelka. Markovi přejeme mnoho dalších úspěchů!