SOUTĚŽE

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní ples

Sportovní soutěže na Základní škole Opava, Edvarda Beneše 2, p. o.

Tabulky s nejlepšími sportovními výkony naleznete ZDE.

 

Úspěch ZŠ Edvarda Beneše v TV Polar 

Krátký sestřih z Opavského městského biatlonu, ze kterého jsme si přivezli 7 poháru, včetně toho pro vítěze v kategorii chlapci, si můžete připomenout v reportáži TV Polar. Ještě jednou moc gratulujeme. 

 

Obrovský úspěch ZŠ E. Beneše Opava na prvním ročníku Opavského městského biatlonu! 

Tři zlaté, dvě stříbrné, jedna bronzová a zlatý pohár pro vítěze biatlonu v kategorii chlapci. Gratulujeme! 
Včera se v Opavě konal první ročník Opavského městského biatlonu. Žáky čekaly celkem 3 okruhy po 1 km a mezi nimi střelba z laserové zbraně. Všichni si také vyzkoušeli štafety po třech a předávku. Všem žákům mnohokrát gratulujeme! Jsme na vás pyšní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) a postup do republikového finále 

V pátek 27.5.2022 se konalo Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Naši žáci se kvalifikovali díky skvělým výkonům v okresním kole. Soutěžilo se celkem v šesti disciplínách, a to – hodu míčkem, běhu na 60 m., skoku dalekém, shybů na šikmé lavici, sedu-lehu a driblingu s míčem. Ve své kategorii kraloval Robin Moša a odměnou mu je zlatá medaile a zároveň postup na republikové finále. Další umístění na stupních vítězů vybojoval Kryštof Hrbáč, který získal stříbrnou medaili. Mnohokrát gratulujeme, jste báječní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Atletický trojboj 4. a 5. tříd 

Atletický trojboj se uskutečnil v pátek 6. 5. 2022 na ZŠ Englišova. Závodilo se v běhu na 50 m., skoku dalekém, hodu míčkem a vyvrcholením atletického zápolení byly štafety 4 x 50 metrů. Sportovního utkání se zúčastnila dvě družstva ZŠ E. Beneše. V konečném hodnocení jsme se umístili na 4. a 10. místě z 18. družstev. Pěkného výsledku jsme dosáhli v soutěži jednotlivců, kdy se na 2. místě umístil Matyáš Weczerek z 5.A a absolutním vítězem se stal Adam Benda z 5.B.
Dále nás reprezentovali:
  • za 5. ročník – Daniel Gebauer, Nela Hrabcová, Richard Moša, Antonina Shatalova a Valérie Barešová
  • za 4. ročník – Agáta Sedlářová

Žákům blahopřejeme!

 

 

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně – krajské finále

Krajské finále Štafetového poháru se uskutečnilo ve středu 11. 5. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Naši žáci obsadili z 15. zúčastněných škol pěkné 7. místo. Reprezentovali nás:
KATEGORIE 1. – 3. třída: Sabina Kotyková a Daniel Lisník z 2. ročníku, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko a Šimon Malík, všichni z 3. ročníku.
KATEGORIE 4. a 5. tříd: Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Tina Jašková, Gita Racko, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč, všichni z 5. ročníku. Děti přišla na stadion podpořit paní ředitelka společně s panem zástupcem, kteří fandili a drželi palce. Všem žákům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
 

Mladý zahrádkář a Floristika 2022 

Zajímavou zkušenost za sebou mají žáci 4. a 9. ročníku. Zúčastnili se soutěží, které proběhly v prostorách Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě. V kategorii mladších žáků nás poprvé a s velkým nadšením reprezentovali mladí zahrádkáři ze 4. B, a to Alexandra Steinová a Adam Kotyk, v kategorii starších žáků pak Marek Kolek a David Ziegler z 9.A. Souběžně také probíhala soutěž floristů. Klára Mrázková (9.A) a Dang Thi Thuy (9.B) měly za úkol vytvořit co nejkrásnější jarní květinovou misku. Na závěr celé akce jsem si společně prohlédli venkovní prostory školy, obrovské skleníky i zemědělskou techniku. Všichni soutěžící si odnesli nejen krásnou květinu, ale hlavně milé zážitky z příjemně stráveného dne. Těšíme se na další podobné akce.

Pohár rozhlasu 6. a 7. tříd (3. 5. 2022)

Dne 3. 5. 2022 se na Tyršově stadionu v Opavě konala soutěž “Pohár rozhlasu kategorie 6. a 7. tříd.” Jedná se o tradiční atletické klání mezi žáky základních škol. Naší školu reprezentovalo jak družstvo kluků, tak holek a právě dívky ve složení Viki Lindovská, Adéla Martínková, Valerie Mošová, Bára Olšinová, Adéla Hostášková, Neiry Tess Novak, Ester Páčková, Denisa Michalíková, Ema Tománková a Tereza Koukolová zaznamenaly obrovský úspěch, jelikož obsadily bronzovou pozici. Jelikož byla děvčata opravdu úspěšná, vypadá to, že by se počtem získaných bodů měly kvalifikovat do krajského finále. Holkám moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně 

Závod, který pořádal Český atletický svaz, se uskutečnil v pátek 29. 4. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Štafety žáků 1. – 3. tříd a 4. a 5. tříd závodily v disciplínách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Pořadí určil součet časů v obou kategoriích. Naši žáci se v konkurenci 12. škol neztratili a vybojovali pěkné 3. místo. Výborný výsledný čas nám dává šanci na postup do krajského finále.
Reprezentovali nás:
Kategorie 1. -3. tříd: Ema Přibylová, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko, Šimon Malík a Daniel Otipka, všichni žáci 3. ročníku.
Kategorie 4. a 5. tříd: Marika Sára Moravcová a Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Aneta Žalčíková, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč – všichni z 5. ročníku.
Žákům blahopřejeme a držíme palce k postupu do krajského kola. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Skvělé výsledky žáků Základní školy Edvarda Beneše v Opavě

V měsíci dubnu se na Základní škole Opava, Englišova 82 utkalo 270 dětí ze 14 škol v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž má prověřit všestrannost dětí z pohledu pohybové připravenosti a výkonnosti. V 5 disciplínách – skákání přes švihadlo, trojskok z místa, hod medicimbalem přes hlavu, kliky po dobu 2 minut a poslední volitelné disciplíně – dribling nebo běh na 1000 m.
Ve velké konkurenci v kategorii jednotlivců se žákům z “Edvarda Beneše” podařilo získat tři 1. místa, a to pro ročníky 2008 Víťa Glos, 2010 Dominik Hanzlík, 2011 Richard Moša, tři 2. místa, ročník 2008 Matěj Weiss, 2010 Kryštof Hrbáč, 2011 Robin Moša a jedno 3. místo pro ročník 2007 Ondřej Václavek. V kategorii družstev pak získali 3.místo žáci Glos, Weiss, Pernica, Václavek T., Mošová, Lindovská, Martínková a Koukolová. Svým výsledkem pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Hulvy, tak prokázali, že na Základní škole Edvarda Beneše děti získají nejen skvěle jazykové, ale také sportovní dovednosti. Všichni umístění budou bojovat o úspěch při květnovém krajském finále v Havířově.

Opavan Race – 1. místo mezi školami!

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

Opavská míle 2021

Hledáme nejlepšího mladého chemika

Tak zněla výzva pro všechny zájemce o chemii. V pátek 26. 11. 2021 proběhlo školní kolo soutěže, ve kterém změřili své síly žáci 9. ročníku.
Postup do dalšího kola si vybojovali:
1. Jakub Duda 9. A
2. Klára Mrázková 9. A
3. Marek Kolek 9. A
Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším klání.

Soutěž mladých zoologů

Po roční přestávce jsme s radostí uvítali možnost reprezentovat školu v týmové soutěži Mladých zoologů, kterou již tradičně pořádá ZOO Ostrava. Tématem podzimního ročníku byly ryby a rybářství v České republice. I když se nám nepodařilo probojovat do finále, získali jsme nové vědomosti a užili si fajn den. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

Dětský den 2020/2021

 

Mistrovství České republiky ve florbale 4. a 5. tříd ve školním roce 2018/ 2019!

Branný závod 2018/2019

Sto let vzniku republiky na ZŠ Edvarda Beneše! 

Dubnová výzva ZŠ E. BENEŠE! Rozhýbej svou třídu!

 

Manuál

 

Ponožkový den na ZŠ EDVARDA BENEŠE v Opavě!

 

Ukliďme Česko

Prvňáčci v THE BEAST GYM OPAVA!