SOUTĚŽE

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Sportovní soutěže na Základní škole Opava, Edvarda Beneše 2, p. o.

Tabulky s nejlepšími sportovními výkony naleznete ZDE.

 

V pondělí 16. ledna 2023 se ve florbalové ČPP aréně V Ostravě uskutečnilo krajské kolo soutěže ČEPS cup. Soutěže, které se letos účastní 1041 týmů 4. a 5. tříd, pořádá florbalový svaz. Krajského finále se zúčastnilo 10 škol, které byly rozděleny do dvou skupin. V naší skupině B jsme v úvodním utkání prohráli ZŠ Paskovská z Ostravy a zkomplikovali si tak postup ze skupiny. Naši kluci přidali a postupně porazili ZŠ Bohuslava Martinů z Nového Jičína, ZŠ Melč a ZŠ Žižkova z Krnova. Umístili jsme se na 2. místě ve skupině a postoupili do semifinále. Utkání s vítězem druhé skupiny ZŠ Mládežnická z Havířova jsme zaslouženě vyhráli 3:2. Ve finále nás čekal náš přemožitel ze skupiny ZŠ Paskovská z Ostravy. Náš tým, který se zlepšoval každým utkáním, zvítězil 3:1 a vybojoval si postup do celostátního finále, které se uskuteční v Praze koncem března. Reprezentovali nás: Max Grygar, Oliver Langa, David Ciminga, Hakim Abíd, Filip Gróman, Beno Thiemel z 5.C třídy, Jan Gebauer a Daniel Střílka z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A

Chlapcům chci poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Předváděli výborný florbal. Soupeře předčili jak florbalovými dovednostmi, tak důrazem v osobních soubojích a pohybem na hřišti.

Karel Frýdl

 

 

Úspěch gymnastek v krajském finále

 

V úterý 6.12. se naše děvčata zúčastnila krajského finále ve sportovní gymnastice. V kategorii 4. a 5. tříd vybojovala Agáta Sedlářová, Johanka Poštulková, Ema Přibylová a Eva Hostášková krásné 2. místo.
Všem žákyním gratulujeme!

 

 

ČEPS cup kategorie chlapců 4. a 5. tříd – 1. místo 

 

Soutěž ČEPS cup pořádá český florbalový svaz, kdy se projektu účastní přes 1200 škol z celé České republiky. Ve středu 30. listopadu se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo, kde soutěžilo 8 týmů ve skupinách A a B. Naši kluci v soutěži dominovali, když ve skupině B porazili ZŠ Šrámkova 4:1, ZŠ Velké Heraltice 12:0 a ZŠ Komárov 10:4. Ve finále se utkali s vítězem skupiny A, a to ZŠ Vrchní. Soupeř se hned v prvních sekundách zápasu ujal vedení. Naši kluci brzy vyrovnali, získali herní převahu a zvítězili poměrem 9:4. Zaslouženě si tak vybojovali účast v krajském kole, které se uskuteční v lednu v Ostravě. Reprezentovali nás Daniel Otipka ze 4.A, Jan Gebauer z 5.B, Oliver Langa, Hakim Abíd, Filip Gróman, Benno Thiemel, Max Grygar a David Ciminga. Blahopřejeme a budeme držet palce v krajském kole.

 

 

Sedmáci ve finále Soutěže mladých zoologů 

 

Atmosféru velkého finále si zažil tým “Bylo nás pět” ve složení Ondra, Sofie, Amálka a Valerie ze 7. A.
V sobotu 26. 11. 2022 se již podruhé vypravil tým naší školy do ZOO Ostrava, aby poměřil své síly s nejlepšími družstvy z Moravskoslezského kraje. Po velkém a napínavém boji získali krásné 8. místo v konkurenci téměř 200 týmů. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 

 

Úspěch gymnastek

 

Ve středu 23.11. se naše děvčata zúčastnila okresního finále ve sportovní gymnastice. V kategorii 4. a 5. tříd vybojovala Agáta Sedlářová, Johanka Poštulková, Ema Přibylová a Eva Hostášková krásné 2. místo.
V kategorii 1. až 3. tříd obsadil tým ve složení Amálie Mužíková, Anežka Kožialová, Vendula Ricková a Ema Štefková
4. místo. Děvčata 6. tříd Agáta Janíková, Aneta Žalčíková, Antonina Shatalova a Kateřina Jonáková se umístila na 6. příčce.
Všem žákyním gratulujeme a připojujeme velké poděkování paní učitelce Pavlíkové za přípravu sportovkyň.

 

 

Soutěž s Eurotopií

 

Nestátní nezisková organizace Eurotopia vyhlásila letos poslední ročník pěvecké a výtvarné soutěže. Žáci naší školy se zapojili hned v několika věkových kategoriích. Pěveckou sekci reprezentovali Tobiáš Macháč z 2.A, Lucie Coganová a Veronika Nekrasová z 5.třídy. Vybrané obrázky na téma Čardáš namalovaly a nakreslily Liliana Olšáková a Emilie Chmelová z 2.A, Dorothea Dvořáková z 5.C a Eliška Jamnická z 8.třídy. Ve velké konkurenci prací a zpěváků nejen z Opavska, ale i Krnovska, Bruntálska a Jesenicka naše škola excelovala a získala hned tři medaile! Tobík Macháč si vyzpíval úžasné 2.místo. Lilinka Olšáková a Dorotka Dvořáková se každá ve své kategorii radovala ze zlaté medaile za výtvarné ztvárnění tance čardáše. Neobyčejně úspěšná soutěž tak dětem nastartovala ještě krásnější podzimní prázdniny.

 

 

GEOŠIFRA 

 
Ve čtvrtek 13.10. 2022 se naši osmáci ve složení David Meixner, Adam Benš, Jakub Suchánek a Sebastian Moravec zúčastnili soutěže GEOŠIFRA, kterou pořádala Střední průmyslová škola stavební, Opava, příspěvková organizace. Soutěžící si museli poradit nejen s orientací v terénu, ale také různými geodetickými přístroji, dále plnili zapeklité geometrické příklady a hádanky. V silné konkurenci 30 týmů z 8. a 9. tříd se jim podařilo vybojovat fantastické 4. místo. Děkujeme a blahopřejeme k úspěchu.

 

 
 

 

ZŠ E. Beneše vítězem v ZOO Ostrava

V pátek 30. září zamířil tým 5.C opět do ZOO Ostrava. V přírodovědné soutěži na téma “Duchové Madagaskaru a jejich domov” prokazovali žáci nabyté znalosti a dovednosti.
Na venkovních stanovištích hledali ve slovních přesmyčkách názvy rostlin a zvířat, zahráli si na chovatele lemurů a chystali pro ně potravu, prokazovali svůj postřeh při poznávačce a mnoho dalšího.
Po závěrečném testu pak přišlo na řadu vyhodnocení…a k obrovské radosti všech…se absolutním vítězem stal právě tým naší školy!!!
Nejlepší znalci Madagaskaru Zoe Legutová, Laura Špillerová, Klaudie Plušková, Jakub Urbanský, Filip Gróman a Matyáš Mertens pod vedením kapitánky Dorky Dvořákové suverénně porazili dalších 70 týmů z celého Moravskoslezského kraje.
Odměnou jim byly upomínkové předměty ZOO Ostrava, nezapomenutelné krmení žiraf a focení se s nimi a hlavně skvělý pocit úspěchu po náročné přípravě.
Veliké poděkování všem za jejich čas, energii a nasazení! Gratulujeme!

 

 

Recitační soutěž v rámci festivalu Bezručova Opava 

Dne 29. 9. 2022 se konala recitační soutěž v rámci festivalu Bezručova Opava, kde nás reprezentovali Matyáš Tatýrek ze 7. B a Veronika Mertensová z 9. B. Texty Pavla Šruta, Pavla Čecha a Václava Hraběte žáci úspěšně odrecitovali a umístili se na krásném 6. a 9. místě. Gratulujeme.

 

 

Přespolní běh 2022 

Dne 22. 9. 2022 se na Stříbrném jezeře v Opavě konal tradiční závod v přespolním běhu. V kategorii 4. a 5. tříd nás reprezentovalo družstvo chlapců ve složení Oliver Langa, David Ciminga, Beno Thiemel, Vojtěch Dorisiňski, Jaroslav Sodomka a Šimon Výrobčík, kteří obsadili parádní 2. místo. Oliver zabojoval i v soutěži jednotlivců, kde získal stříbrnou medaili. Tým děvčat ve složení Ema Přibylová, Gréta Halfarová, Nora Svobodová, Lucie Coganová, Alexandra Steinová a Laura Špillerová obsadily 4. místo. V soutěži jednotlivců se na 8. příčku probojovala Ema Přibylová. Dařilo se také družstvu chlapců 6. a 7. ročníku ve složení Kryštof Hrbáč, Marek Gebauer, Robin Moša, David Vrobel, Adam Benda a Daniel Němec. Kluci se umístili na krásném 2. místě. Medailistům blahopřejeme a všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy. Byli jste skvělí!

 

 

MTB CROSS 2022 – dvě zlaté, jedna stříbrná a bronzová! 

Dne 23. 9. 2022 se konal MTB CYKLO CROSS, kterého se zúčastnilo 27 žáků z naší školy. V konkurenci téměř 350 jezdů se ve své kategorii umístili:
1. místo Maxim Stein z 2. B a Jan Trnavský ze 4. B 
2. místo Kateřina Dočkalová z 2. A 
3. místo Liliana Olšáková z 2. A 
Medaili přišel žákům předat osobně pan primátor, který jim věnoval i památeční diplom. Děkujeme Sportovním kurzům za úžasnou akci, těšíme se příští rok!

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

OPAVAN RACE 2022 – po roce opět zlatí! 

V pátek 9. 9. 2022 se v Městských sadech uskutečnila soutěž Opavan Race. Naši školu reprezentovalo 24 chlapců a děvčat z 6. – 9. ročníku. Dosáhli jsme historického úspěchu, kdy jsme v kategorii chlapců obsadili všechna tři první místa, a to Maxem a Vítězslavem Glosovými a Ondrou Václavkem. Aby úspěchů nebylo málo, ze všech zúčastněných škol jsme obhájili 1. místo! Za celý pedagogický sbor žákům gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Úspěch v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v areálu VUT v Brně

Skvělého úspěchu dosáhl žák 6. ročníku Robin Moša, který se od čtvrtka 8. 9. 2022 do pátku 9. 9. 2022 zúčastnil dvoudenního republikového finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v areálu VUT v Brně. V obrovské konkurenci obsadil parádní 6. místo mezi všemi žáky téhož ročníku v ČR. Co Robina čekalo? Shyby, skoky přes švihadlo, běh na 60 m., skok do dálky, hod medicinbalem, trojskok, kliky, lehy-sedy, hod míčkem a běh na 1000 m., kde předvedl to nejlepší. Jako odměnu získal diamantový odznak. Krom něj si odnesl i spoustu zážitků ze samotného soutěžení či doprovodného programu. Akce se konala za účasti policistů, vojáků, ale i sportovních hvězd. Za celý pedagogický sbor Robinovi gratulujeme a přejeme, ať dosahuje dalších úžasných výsledků. 

 

 

Opavská míle 2022

Žáci ZŠ Edvarda Beneše v Opavě se dnes zúčastnili Opavské míle. V zelených dresech proběhli startem a běželi ze všech sil až do cíle. Odměnou jim byla medaile a rozhovor do TV Polar. Ať vás běhání baví! Těšíme se na další ročník.

 

 

Úspěch ZŠ Edvarda Beneše v TV Polar 

Krátký sestřih z Opavského městského biatlonu, ze kterého jsme si přivezli 7 poháru, včetně toho pro vítěze v kategorii chlapci, si můžete připomenout v reportáži TV Polar. Ještě jednou moc gratulujeme.

 

Obrovský úspěch ZŠ E. Beneše Opava na prvním ročníku Opavského městského biatlonu! 

Tři zlaté, dvě stříbrné, jedna bronzová a zlatý pohár pro vítěze biatlonu v kategorii chlapci. Gratulujeme! 
Včera se v Opavě konal první ročník Opavského městského biatlonu. Žáky čekaly celkem 3 okruhy po 1 km a mezi nimi střelba z laserové zbraně. Všichni si také vyzkoušeli štafety po třech a předávku. Všem žákům mnohokrát gratulujeme! Jsme na vás pyšní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) a postup do republikového finále 

V pátek 27.5.2022 se konalo Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Naši žáci se kvalifikovali díky skvělým výkonům v okresním kole. Soutěžilo se celkem v šesti disciplínách, a to – hodu míčkem, běhu na 60 m., skoku dalekém, shybů na šikmé lavici, sedu-lehu a driblingu s míčem. Ve své kategorii kraloval Robin Moša a odměnou mu je zlatá medaile a zároveň postup na republikové finále. Další umístění na stupních vítězů vybojoval Kryštof Hrbáč, který získal stříbrnou medaili. Mnohokrát gratulujeme, jste báječní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Atletický trojboj 4. a 5. tříd 

Atletický trojboj se uskutečnil v pátek 6. 5. 2022 na ZŠ Englišova. Závodilo se v běhu na 50 m., skoku dalekém, hodu míčkem a vyvrcholením atletického zápolení byly štafety 4 x 50 metrů. Sportovního utkání se zúčastnila dvě družstva ZŠ E. Beneše. V konečném hodnocení jsme se umístili na 4. a 10. místě z 18. družstev. Pěkného výsledku jsme dosáhli v soutěži jednotlivců, kdy se na 2. místě umístil Matyáš Weczerek z 5.A a absolutním vítězem se stal Adam Benda z 5.B.
Dále nás reprezentovali:
  • za 5. ročník – Daniel Gebauer, Nela Hrabcová, Richard Moša, Antonina Shatalova a Valérie Barešová
  • za 4. ročník – Agáta Sedlářová

Žákům blahopřejeme!

 

 

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně – krajské finále

Krajské finále Štafetového poháru se uskutečnilo ve středu 11. 5. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Naši žáci obsadili z 15. zúčastněných škol pěkné 7. místo. Reprezentovali nás:
KATEGORIE 1. – 3. třída: Sabina Kotyková a Daniel Lisník z 2. ročníku, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko a Šimon Malík, všichni z 3. ročníku.
KATEGORIE 4. a 5. tříd: Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Tina Jašková, Gita Racko, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč, všichni z 5. ročníku. Děti přišla na stadion podpořit paní ředitelka společně s panem zástupcem, kteří fandili a drželi palce. Všem žákům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
 

Mladý zahrádkář a Floristika 2022 

Zajímavou zkušenost za sebou mají žáci 4. a 9. ročníku. Zúčastnili se soutěží, které proběhly v prostorách Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě. V kategorii mladších žáků nás poprvé a s velkým nadšením reprezentovali mladí zahrádkáři ze 4. B, a to Alexandra Steinová a Adam Kotyk, v kategorii starších žáků pak Marek Kolek a David Ziegler z 9.A. Souběžně také probíhala soutěž floristů. Klára Mrázková (9.A) a Dang Thi Thuy (9.B) měly za úkol vytvořit co nejkrásnější jarní květinovou misku. Na závěr celé akce jsem si společně prohlédli venkovní prostory školy, obrovské skleníky i zemědělskou techniku. Všichni soutěžící si odnesli nejen krásnou květinu, ale hlavně milé zážitky z příjemně stráveného dne. Těšíme se na další podobné akce.

Pohár rozhlasu 6. a 7. tříd (3. 5. 2022)

Dne 3. 5. 2022 se na Tyršově stadionu v Opavě konala soutěž “Pohár rozhlasu kategorie 6. a 7. tříd.” Jedná se o tradiční atletické klání mezi žáky základních škol. Naší školu reprezentovalo jak družstvo kluků, tak holek a právě dívky ve složení Viki Lindovská, Adéla Martínková, Valerie Mošová, Bára Olšinová, Adéla Hostášková, Neiry Tess Novak, Ester Páčková, Denisa Michalíková, Ema Tománková a Tereza Koukolová zaznamenaly obrovský úspěch, jelikož obsadily bronzovou pozici. Jelikož byla děvčata opravdu úspěšná, vypadá to, že by se počtem získaných bodů měly kvalifikovat do krajského finále. Holkám moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně 

Závod, který pořádal Český atletický svaz, se uskutečnil v pátek 29. 4. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Štafety žáků 1. – 3. tříd a 4. a 5. tříd závodily v disciplínách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Pořadí určil součet časů v obou kategoriích. Naši žáci se v konkurenci 12. škol neztratili a vybojovali pěkné 3. místo. Výborný výsledný čas nám dává šanci na postup do krajského finále.
Reprezentovali nás:
Kategorie 1. -3. tříd: Ema Přibylová, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko, Šimon Malík a Daniel Otipka, všichni žáci 3. ročníku.
Kategorie 4. a 5. tříd: Marika Sára Moravcová a Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Aneta Žalčíková, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč – všichni z 5. ročníku.
Žákům blahopřejeme a držíme palce k postupu do krajského kola. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Skvělé výsledky žáků Základní školy Edvarda Beneše v Opavě

V měsíci dubnu se na Základní škole Opava, Englišova 82 utkalo 270 dětí ze 14 škol v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž má prověřit všestrannost dětí z pohledu pohybové připravenosti a výkonnosti. V 5 disciplínách – skákání přes švihadlo, trojskok z místa, hod medicimbalem přes hlavu, kliky po dobu 2 minut a poslední volitelné disciplíně – dribling nebo běh na 1000 m.
Ve velké konkurenci v kategorii jednotlivců se žákům z “Edvarda Beneše” podařilo získat tři 1. místa, a to pro ročníky 2008 Víťa Glos, 2010 Dominik Hanzlík, 2011 Richard Moša, tři 2. místa, ročník 2008 Matěj Weiss, 2010 Kryštof Hrbáč, 2011 Robin Moša a jedno 3. místo pro ročník 2007 Ondřej Václavek. V kategorii družstev pak získali 3.místo žáci Glos, Weiss, Pernica, Václavek T., Mošová, Lindovská, Martínková a Koukolová. Svým výsledkem pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Hulvy, tak prokázali, že na Základní škole Edvarda Beneše děti získají nejen skvěle jazykové, ale také sportovní dovednosti. Všichni umístění budou bojovat o úspěch při květnovém krajském finále v Havířově.

Opavan Race – 1. místo mezi školami!

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

Opavská míle 2021

Hledáme nejlepšího mladého chemika

Tak zněla výzva pro všechny zájemce o chemii. V pátek 26. 11. 2021 proběhlo školní kolo soutěže, ve kterém změřili své síly žáci 9. ročníku.
Postup do dalšího kola si vybojovali:
1. Jakub Duda 9. A
2. Klára Mrázková 9. A
3. Marek Kolek 9. A
Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším klání.

Soutěž mladých zoologů

Po roční přestávce jsme s radostí uvítali možnost reprezentovat školu v týmové soutěži Mladých zoologů, kterou již tradičně pořádá ZOO Ostrava. Tématem podzimního ročníku byly ryby a rybářství v České republice. I když se nám nepodařilo probojovat do finále, získali jsme nové vědomosti a užili si fajn den. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

Dětský den 2020/2021

 

Mistrovství České republiky ve florbale 4. a 5. tříd ve školním roce 2018/ 2019!

Branný závod 2018/2019

Sto let vzniku republiky na ZŠ Edvarda Beneše! 

Dubnová výzva ZŠ E. BENEŠE! Rozhýbej svou třídu!

 

Manuál

 

Ponožkový den na ZŠ EDVARDA BENEŠE v Opavě!

 

Ukliďme Česko

Prvňáčci v THE BEAST GYM OPAVA!