SOUTĚŽE

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Sportovní soutěže na Základní škole Opava, Edvarda Beneše 2, p. o.

Tabulky s nejlepšími sportovními výkony naleznete ZDE.

 

Branně-vědomostní soutěž Wolfram 

 

V pondělí 6. 5. 2024 se konala branně vědomostní soutěž Wolfram, kde se letos připravovaly dva týmy našich osmáků. Kliky, sedy-lehy, hod granátem, silový trojboj, vytrvalostní nebo štafetový běh, ale i zdravověda byla obsahem dne. Tým ve složení Tomáš Václavek, Michal Uvíra, Dominik Milulec a Neiry Tess Novák obsadili v konkurenci 22 týmů krásné 5. místo. Děkujeme za reprezentaci.

 

 

Vítězství v TrojBoji 2024 

 

Dne 24. 4. 2024 se žáci 8. a 9. ročníků zúčastnili TrojBoje SVČ Opava, který proběhl v prostorách The Beast Gym Opava. Disciplíny obsahovaly 2 km jízdy na Airbiku, 1km na vesle a 500 m na skiergu. Po vyčerpávajících bojích dokázali čtyři závodníci postoupit do velkého finále, které se konalo v pondělí 29. 4. 2024. Ve finále se nám velice dařilo a na každém stroji jsme nechali opravdu vše. V kategorii dívek se Valerie Mošová umístila na nejlepším 1. místě. V kategorii chlapců jsme obsadili 3. místo díky Filipu Bednárkovi a také 1. místo, které vybojoval René Michalík. Všem moc děkujeme za reprezentaci a skvělé výkony!

 

 

5.A má nejlepší házenkáře

 

V průběhu celého školního roku 2023/2024 se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

 

 

Okrskové kolo v minikopané 

 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti lépe. Chlapcům děkujeme a gratulujeme k předvedeným výkonům a vzorné reprezentaci školy.

 

 

Spanilá jízda pokračuje – vítězství v okresním kole Biologické olympiády 

 

Máme dalšího vítěze okresního kola Biologické olympiády, tentokrát v kategorii mladších žáků (6. a 7. ročníků).  Dorothea Dvořáková ze 6. C. si v pondělí 22. 4. 2024 poradila nejen s poznávačkou rostlin, živočichů a hub, ale také s laboratorním úkolem. Porazila všech 37 soutěžících  a získala fantastické 1.místo.
Gratulujeme k obrovskému úspěchu a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

 

 

Mladý zahrádkář, Floristika 2024 

 

Již tradičně se naše škola zapojila do soutěží Mladý zahrádkář a Floristika, které se konaly ve středu 24. 4. 2024 v prostorách Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě. Floristky – Tereza Cigánková (9. A) a Vanessa Kubná (9. A) měly za úkol vytvořit co nejkrásnější květinovou misku. Mladí zahrádkáři soutěžili ve dvou kategoriích.
Adéla Paverová (6. A), Alexandra Steinová (6. B) a Laura Špillerová (6. C) nás reprezentovaly v kategorii mladších žáků a Ondřej Jan Rozsypal v kategorii starších žáků. Skvělého výsledku dosáhla Alexandra Steinová, která ve velké konkurencí obsadila výborné 3. místo. Ondra zabodoval na plné čáře, obhájil loňské prvenství a získal úžasné 1. místo. Moc gratulujeme a přejeme hodně štěstí v národním kole, které proběhne v červnu v Praze.
Všem výše jmenovaným děkujeme za přípravu a skvělou reprezentaci školy. Jsme na vás pyšní!

 

 

Krajské kolo Eurorebusu 2024

 

V sobotu 20. dubna 2024 se tříčlenné týmy, reprezentující třídy 6.A, 6.C, 7.A, 7.B, 8.B a 9.C, zúčastnily krajského kola soutěže Eurorebus v Olomouci. V kategorii 6. a 7. ročníků ZŠ (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) se na vynikajícím 5. místě umístil tým 7.A ve složení Ondra Havlíček, David Jamnický a Dominik Nelešovský a zajistil si postup do celostátního kola v Praze. Ve stejné kategorii obsadila krásné 9. místo třída 7.B, reprezentovaná trojicí Kryštof Hrbáč, Ondra Mičker a Martin Richter. V kategorii 8. a 9. tříd (a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií) vybojoval výborné 7. místo tým z 9.C ve složení Sebastian Roman Moravec, Jakub Suchánek a Adam Benš.
Všem výše jmenovaným i dalším žákům naší školy – Alexi Antlovi, Veronice Nekrasové, Matyáši Mertensovi, Filipu Grómanovi, Barboře Lukešové, Matyáši Tatýrkovi, Jakubu Kohoutkovi, Kájovi Harazinovi, Vojtovi Špillerovi – děkujeme za reprezentaci v netradičním sobotním termínu a Ondrovi, Davidovi a Dominikovi přejeme hodně štěstí 5. června v Praze.

 

Pohár primátora města Opavy

 

Dne 22. 3. 2024 se naši žáci zúčastnili lyžařských závodů ve SKI Areálu Karlov na závodní sjezdovce Klobouk. Naše škola měla zastoupení ve všech kategoriích. Žáci si s těžkou tratí úžasně poradili a všichni dojeli do cíle bez pádu. V celkovém hodnocení obsadili 4. místo. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

 

 

DĚTSKÁ SCÉNA 2024 – 52.⁠ ⁠ročník celostátní přehlídky dětských recitátorů 

 

V pátek 1. 3. 2024 se konal 52. ročník celostátní přehlídky dětských recitátorů, kde nemohla chybět ani naše škola. Svými texty jsme uspěli u poroty a do okresního kola úspěšně postupuje žák 3. A Damián Kuliha žákyně 6. C Dorothea Dvořáková. Gratulujeme.

 

 

Okresní finále v přehazované

 

29.⁠ ⁠února naše škola pořádala souboj těch nejlepších šesti týmů 5. tříd z celé Opavy a okolí. Naše družstvo porazilo ZŠ Englišova i ZŠ Kylešovice a tím si zajistilo postup ze základní skupiny z prvního místa. V semifinále jsme narazili na soupeře ze ZŠ Komárov, odtud pak opět vítězně postoupili do samotného finále, kde jsme se střetli, stejně jako v okrskovém kole, se ZŠ Vrchní. Po vyrovnaném třísetovém utkání naši hráči nakonec podlehli, ale i ze stříbrných medailí měli nakonec zaslouženou radost. Všem zúčastněným žákům z 5.A a 5.B i jejich trenérkám gratulujeme a děkujeme za reprezentaci.

 

 

Okresní finále ve šplhu na tyči

 

V úterý 23.1. a středu 24.1. se z celého okresu sjeli žáci a žákyně 4. – 9. tříd, aby na ZŠ Šrámkova poměřili své síly ve šplhu na tyči.
Ve všech věkových kategoriích měla zastoupení i naše škola. Nejvíce se dařilo našim nejmladším žákyním. Tým ve složení Eva Hostášková a Alice Stalmachová z 5.A, Sofie Fričová a Ema Přibylová z 5.B porazil všech dalších 10 družstev a suverénně zvítězil! Skvělé individuální výkony děvčat korunovalo absolutní vítězství Emy Přibylové! Bronzové medaile domů vezl tým chlapců 6. – 8. tříd ve složení Adam Benda (7.A), Matyáš Mertens (6. C), David Vrobel (8.A) a Ondřej Lindovský ze 7. ročníku, přičemž Adam Benda obsadil i třetí místo mezi jednotlivci! Velká pochvala patří rovněž Agátě Sedlářové a Johance Poštulkové z 6.A. Děvčata byla ve své kategorii nejmladší, přesto porazila mnoho i o dva roky starších žákyň a vybojovala individuální 6. a 8. místo! Gratulace a poděkování všem zúčastněným!!!

 

 

 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině nám zajistilo účast ve vyřazovacích bojích. V semifinále jsme se utkali se ZŠ Bystřice. V utkání s pozdějším vítězem turnaje jsme prohráli 3:5. Čekal nás zápas o 3. místo se ZŠ Krnov. V dramatickém utkání, ve kterém se o výsledku rozhodlo až v prodloužení, jsme byli ti šťastnější. Zvítězili jsme 3:2 a získali bronzové medaile. Lídry všech zúčastněných týmů byli florbalisti, hrající nejvyšší žákovské soutěže. Jejich florbalové dovednosti rozhodovaly o výsledcích zápasů. 3. místo v této konkurenci je velkým úspěchem.
Reprezentovali nás: Oliver Langa z 6.C, Robin Moša, Richard Moša, Adam Benda, David Bernard ze 7.A, Kryštof Hrbáč, Matyáš Weczerek, Ondřej Mičker ze 7.B, Dominik Hanzlík, David Vrobel z 8.A, Šimon Ambrůz, Dominik Hrbáček z 8.B. Chlapcům blahopřejeme!
Karel Frýdl

 

 

Finále přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava

 

Největší znalci šelem jsou z Opavy! V sobotu 25. 11. 2023 se dva týmy z naší školy zúčastnily finále přírodovědné soutěže v ZOO Ostrava. Po pěti kolech otázek a úkolů na téma šelmy slavíme. Tým Rosomáků z 6. C první místo, což je obhajoba loňského vítězství. Okouni ze 7. A skončili na děleném 5. a 6. místě. Soutěžící prokázali výborné znalosti, získali hodnotné odměny a vítězové se mohli v zázemí ZOO seznámit zblízka s velbloudy. Děkujeme žákům za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalších ročnících soutěže. Za přípravu žáků na soutěž děkujeme paní učitele Viktorinové.

 

 

Vezeme stříbro z krajského finále!

 

Krajské finále dívek kategorie III. se uskutečnilo v pátek 24. 11. 2023 v Raškovicích. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Čekaly nás čtyři těžké zápasy. V tom prvním jsme se utkali se ZŠ Vratimov. Na začátku zápasu si naše hráčky zvykaly na velké hřiště a hru s pěti hráči v poli. Soupeřky si vytvořily hodně šancí. Jen díky vynikajícímu výkonu brankářky Adély Hostáškové jsme dostali pouze jednu branku. Postupně jsme hru vyrovnali a také prověřili brankářku soupeře. Potom přišla velká chvíle Elišky Dorosiňské, která po krásném sólu přes celé hřiště vyrovnala na 1:1. V závěru utkání jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu. Bohužel soupeřky využily nepřesnosti v rozehrávce a gólem těsně před koncem rozhodly o výsledku utkání 1:2.

Tři zbývající utkání se ZŠ z Třince (1:0) , Kopřivnice (2:1) a Kozlovic (2:0) měly podobný scénář. Naše hráčky měly více ze hry, zafungovala florbalovo – hokejová spolupráce Adély Pluškové s Barborou Lukešovou a Lucií Žídkovou.🏒 Děvčata střílely důležité branky a ostatní hráčky je velmi dobře doplňovaly. V konečném účtování jsme získali 9 bodů stejně jako Vratimov. Rozhodovalo vzájemné utkání (1:2), které rozhodlo o tom, že náš tým obsadil výborné 2. místo.

Reprezentovaly nás: Lucie Žídková a Barbora Lukešová z 6.C, Adéla Plušková, Nela Hrabcová, Gita Racko, Tereza Turáčková, Týna Jašková ze 7.A, Eliška Dorosiňská ze 7.C, Adéla Hostášková z 8.A, Tereza Koukolová a Ema Tománková z 8.B. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Děvčata bych chtěl pochválit za za poctivou docházku na pondělní ranní tréninky florbalového kroužku a zlepšení ve florbalových dovednostech. Pro všechny žákyně 5. – 8. tříd posílám informaci, že se máme v kroužku florbalu pár volných míst a od 1. 1. 2024 chceme založit florbalový oddíl.

Karel Frýdl

 

 

Chlapci postoupili do krajského finále ve florbalu

 

Ve středu 15. 11. 2023 se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo ve florbalu chlapců kategorie III. (rok narození 2012–2010). Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, hrálo se ve dvou skupinách. Naši kluci vyhráli všechna 3 utkání a postoupili do semifinále z 1.místa. Tady jsme narazili na našeho přemožitele z okrskového kola ZŠ Kylešovice. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Ještě 5 minut před koncem jsme prohrávali 0:2. Náš tým to ale nevzdal a třemi góly v rozmezí tří minut strhl vítězství na naši stranu. Ve finále nás čekal suverén dosavadního průběhu soutěže tým ze ZŠ Kravaře. Od začátku utkání jsme čelili náporu soupeře a jen díky velké obětavosti jsme neinkasovali. Také našemu družstvu se povedlo pár pěkných akcí a z jedné z nich jsme se ujali vedení 1:0. Soupeři se dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat a šlo se do prodloužení. Naši kluci se ujali vedení 2:1 a výsledek již ubránili. 1. místo a postup do krajského finále je velkým úspěchem.
Reprezentovali nás: Oliver Langa z 6. C, Robin Moša, Richard Moša, Adam Benda a David Bernard ze 7. A, Kryštof Hrbáč, Matyáš Weczerek, Ondřej Mičker ze 7. B, Dominik Hanzlík z 8.A, Šimon Ambrůz a Dominik Hrbáček z 8.B.
Celý tým musím pochválit za bojovnost i obětavost. Chlapcům blahopřejeme a 1. prosince budeme držet palce v krajském finále.

Karel Frýdl

 

 

 

Soutěž mladých zoologů v ZOO Ostrava

 

Celý minulý týden probíhala v ZOO Ostrava Soutěž mladých zoologů, na které jsme nemohli chybět. Nastudovali jsme všechno o šelmách a v úterý 7. 11. 2023 jsme si ověřili znalosti ve vědomostním testu. Obrovského úspěchu dosáhly dva naše týmy, které se probojovaly do velkého finále.
Tým 6. C ve složení Klaudie Plušková, Zoe Legutová, Dorothea Dvořáková, Filip Gróman a Erik Muczka postoupili z prvního místa a tým 7. A ve složení Květa Havlíčková, Ondřej Havlíček, Tomáš Kantor, Adam Surala a Robin Moša z 8. místa.
Moc gratulujeme, přejeme hodně štěstí ve finále a ostatním soutěžním týmům děkujeme za reprezentaci.

 

 

Úspěchy našich žáků ve florbalu – ČEPS cup kategorie chlapců 4. a 5. tříd – 2. místo

 

Soutěž ČEPS cup pořádá český florbalový svaz. Projektu se účastní přes 1200 škol z celé České republiky. Ve čtvrtek 9. listopadu se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo, kterého se zúčastnilo 10 týmů ve skupinách A a B. Naši kluci porazili ZŠ Mařádkova 10:0, ZŠ Otická 6:3, ZŠ Velké Heraltice 8:1 a Hradec nad Moravicí 9:0. Ve finále se utkali s vítězem skupiny B, ZŠ Vrchní. Ve vyrovnaném utkání se štěstí přiklonilo na hokejky soupeře. Podlehli jsme těsně 2:3 a získali 2. místo v turnaji.
Reprezentovali nás: Daniel Otipka, Šimon Herudek, Šimon Tobiáš, Petr Backe, Šimon Malík a Viktor May z 5.A, Maxmilián Wehovsky ze 4.A a Oliver Žůrek ze 4.B.
Chlapcům blahopřejeme!

Karel Frýdl

 

 

Postup děvčat do krajského finále ve florbalu 

 

V úterý 7. 11. 2023 se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo ve florbalu dívek kategorie III (rok narození 2012–2010). Turnaje se zúčastnilo 7 týmů, hrálo se systémem každý s každým. Naše děvčata měla výborný vstup do turnaje. Porazily ZŠ Englišova a ZŠ Kylešovice, ve třetím zápase se utkala s jedním z favoritů, a to ZŠ Bolatice. Dramatické utkání zvládnuly a náš cíl byl zase o něco blíž. V dalších utkáních jsme porazili ZŠ Mařádkova a prohráli se ZŠ Otická. Čekal nás poslední zápas se ZŠ Vrchní. Naše děvčata nedala soupeřkám šanci a vítězství 5:2 rozhodlo o vítězství v turnaji a postupu do krajského kola. Na 2. místě se umístila ZŠ Otická, na 3. místě ZŠ Bolatice.
Reprezentovaly nás: Lucie Žídková a Barbora Lukešová z 6.C, Adéla Plušková Nela Hrabcová, Gita Racko, Tereza Turáčková, Týna Jašková ze 7.A, Eliška Dorosiňská ze 7.C, Adéla Hostášková a Tereza Koukolová z 8.A a Neiry Tess Novák z 8.B. Děvčata musím pochválit za bojovnost, ale také za krásné akce a góly, výborně si vedla brankářka Adéla Hostášková.  Děvčatům blahopřejeme a 24. listopadu budeme držet palce v krajském finále.

Karel Frýdl

 

 

Přespolní běh – 6. nejlepší v ČR

 

Tým chlapců ve složení Adam Stošek a Oliver Langa z 6.C, Robin a Richard Mošovi ze 7.A, Dominik Hrbáček z 8.B a David Vrobel z 8.A vítězně postupoval z okresního kola na krajské…a pak až na republikové finále! To se konalo 25.10.2023 ve Žďáru nad Sázavou. Ve své kategorii se na startovní čáru 2kilometrového běhu hoši postavili spolu s dalšími 90 závodníky z celé ČR. V této konkurenci dokázali zabodovat a doběhli pro celkové 6. místo!
Velké díky a gratulace celému týmu!

 

 

Vítězství v krajském kole přespolního běhu

 

Za vytrvalého deště a v sotva deseti stupních se ve čtvrtek 19.10. sjeli vítězové okresních kol přespolního běhu k opavskému Stříbrnému jezeru, aby zde závodili s nejlepšími týmy v kraji o postup na republikové finále. V kategorii chlapců, roč. nar. 2010 – 2012 měla zastoupení i naše škola. Tým ve složení Dominik Hrbáček z 8.B, David Vrobel z 8.A, Richard a Robin Mošovi ze 7.A, Oliver Langa a Adam Stošek ze 6.C se postavil na startovní čáru vedle běžců z Jablunkova, Bruntálu, Karviné, Ostravy a Frenštátu pod Radhoštěm. Odhodlanost, týmová podpora a skvělá forma byly klíči k úspěchu našich hochů, kteří se se svým doběhovým skóre stali suverénními vítězi a postupují na celostátní finále 25.10. ve Žďáru nad Sázavou. Veliké gratulace a držíme pěsti!

 

 

MTB CROSS 2023 – vezeme medaile! 

 

Dne 21. 9. 2023 se na Stříbrném jezeře v Opavě konal MTB CROSS, závod horských kol, kde i naše škola měla své zastoupení. Z celkem 340 dětí z 20 základních a mateřských škol jsem získali 3 medaile. Dvě zlaté a jednu stříbrnou! V kategorii ročníku 2012 se na 2. místě umístil Luky Trnavský z 1. A, v ročníku 2014 byl první Maxim Stein ze 3. B, za ročník 2012 získal zlato Honza Trnavský z 5. B. Na závěr nás čekala štafeta ve složení Honza Trnavský, Maxim Stein a Veronika Trojková.
Děkujeme za úžasnou reprezentaci! Těšíme se příští rok.

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

Úspěchy našich běžců na Sádráku – přespolní běh 2023

 

Ve čtvrtek 21. září se na Stříbrném jezeře konalo okresní finále v přespolním běhu žáků 4. až 9. tříd více než desítky škol z Opavy a okolí.

Náš dívčí i chlapecký tým v kategorii 4. a 5. ročník jen o kousek nedosáhl na stupně vítězů a umístil se mezi všemi školami na krásné 4. příčce. Výrazného individuálního úspěchu dosáhl Štěpán Polouček z 5.B, který mezi asi šedesáti závodníky doběhl na stříbrné pozici. Sedmým nejlepším běžcem byl Maxmilián Wehowsky ze 4.A.

Žákyně 6. a 7. ročníku se umístily páté, zazářila Barbora Lukešová z 6.C, která v obrovské konkurenci našla jedinou přemožitelku!

Tým žákyň 8. a 9. ročníku doběhl pro celkové 7. místo s osmou nejlepší běžkyní startovního pole Neiry Tess Novák z 8.B. Chlapci 8. a 9. ročníku obsadili celkové 4. místo s šestým a sedmým nejrychlejším běžcem – Štěpán Malík z 9.B, Dušan Celta z 9.A.

Absolutními vítězi své kategorie se stali šesťáci a sedmáci! Za ně díky pravidlům mohl závodit i Dominik Hrbáček z 8.B, který doběhl na bronzové pozici. K týmovému triumfu výrazně přispěl i sedmý Oliver Langa z 6.C a osmý Richard Moša ze 7.A.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 

 

Opavan Race 2023

 

Do nového školního roku jsme skočili rovnýma nohama a do sbírání medailí jakbysmet!
V pátek 8. září se totiž konal 4. ročník závodu Opavan Race a naši žáci zde obsadili mezi všemi školami celkové 2. místo! Akci pořádá Fenix Opava a jedná se o spojení běhu se zdoláváním všemožných překážek ve vzduchu, na zemi i v blátě. V Městských sadech v Opavě šlo především o radost z pohybu, překonávání sebe sama a týmovou spolupráci…stříbrný úspěch naší výpravy byl už pak jen pověstnou třešničkou na dortu.
Gratulujeme!
Více fotek a video najdete na FB/Instagramu/youtube.com Fenix Opava, Opavan Race 2023 a Sportovní festival Opava.

 

 

Mladý zahrádkář – celostátní kolo

 

Jedinečnou zkušenost má za sebou Ondra Rozsypal ze 7. A. Zúčastnil se celostátního kola soutěže Mladý zahrádkář, která se konala o víkendu 17. a 18. 6. 2023 v Praze. Na Ondru čekal nejen vědomostní test, ale také poznávačka různých druhů rostlin. Součástí programu byla návštěva botanického parku pořadatelské Střední odborné školy Jarov a také prohlídka Národního zemědělského muzea. Ondra skvěle zabojoval a získal fantastické 9. místo.
Moc gratulujeme a děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

 

 

Tři zlaté, jedna stříbrná a dvě bronzové – badmintonový turnaj 6. a 7. tříd 

 

Dne 7. 6. 2023 se v tělocvičně u fotbalového stadionu SFC konala soutěž v badmintonu kategorie 6. a 7. tříd. Naši školu reprezentovalo šest žáků, a to Denisa Michalíková, Tereza Koukolová, Ema Tománková, Tomáš Trupar, Matyáš Mertens a Lukáš Hruška. Terezka vyhrála zlato ve dvouhře dívek a bronz ve čtyřhře, Matyáš získal stříbro ve dvouhře chlapců a zlato ve čtyřhře, Lukáš exceloval a byl první ve čtyřhře. Denisa získala v tomtéž zápase bronz. Za vynaložené úsilí a reprezentaci školy moc děkujeme a blahopřejeme všem našim medailistům.

 

 

Krajské kolo odznaku všestrannosti

 

Dne 26.5.2023 v Havířově proběhla krajská soutěž Odznaku všestrannosti, kde naši školu reprezentovali Richard Moša a Tomáš Václavek. Soutěžilo se v disciplínách sprint na 60 m., skok daleký, shyby na šikmé lavičce, leh-sedy, hod míčkem a běh na 1000 m. Kluci předváděli skvělé výkony, které Richardovi vynesly celkové druhé místo v jednotlivcích. Tomáš Václavek se ve své kategorii a v obrovské konkurenci umístil na 21. místě. Oběma chlapcům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

 

 

 

Jsme florbaloví mistři republiky! 

Kluci 4. a 5. tříd zvítězili v celostátním finále ČEPS cup 2023.

Republikové finále ČEPS cup 2023 se uskutečnilo v Praze 29. 3. 2023 a do boje o titul mistra ČR se probojovalo 16 týmů.
Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Našim cílem bylo umístění na prvních dvou místech, která zaručovala postup do vyřazovacích bojů. Utkání byla hodně těžká, v prvních dvou jsme prohrávali o dvě branky, ale zvýšeným úsilím jsme dokázali nepříznivý stav otočit. Zvítězili jsme ve všech třech utkáních. Se ZŠ Beroun 6:3, se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka 4:3 a se ZŠ Krátká z Klášterce nad Ohří 5:2.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Přibyslav. Naši kluci byli po celý zápas lepší, zaslouženě zvítězili poměrem 3:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme si zopakovali souboj ze skupiny se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Ve vyrovnaném utkání jsme měli v závěru více sil a vítězství 3:2 nás posunulo do finále.

Finále se ZŠ Josefa Resslera z Pardubic bylo zpočátku vyrovnané, po prvním poločase svítil na časomíře stav 3:3. Ve druhém dějství jsme přidali na pohybu i důrazu a vybojovali vítězství 6:3. Titul mistrů ČR jsme získali zaslouženě, v rozhodujících momentech jsme dokázali zabrat a soupeře zdolat zejména pohybem, důrazem, kombinační hrou i skvělými individuálním akcemi.

Reprezentovali nás: Oliver Langa, Max Grygar, David Ciminga, Beno Thiemel, Hakim Abíd, Filip Gróman z 5.C, Daniel Střílka, Jan Gebauer z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A.
Hráčům bych chtěl poděkovat nejen za velký úspěch, ale také za přípravu a poctivou docházku na ranní tréninky.

Karel Frýdl

 

 

Krajské kolo soutěže ČEPS cup

 

V pondělí 16. ledna 2023 se ve florbalové ČPP aréně V Ostravě uskutečnilo krajské kolo soutěže ČEPS cup. Soutěže, které se letos účastní 1041 týmů 4. a 5. tříd, pořádá florbalový svaz. Krajského finále se zúčastnilo 10 škol, které byly rozděleny do dvou skupin. V naší skupině B jsme v úvodním utkání prohráli ZŠ Paskovská z Ostravy a zkomplikovali si tak postup ze skupiny. Naši kluci přidali a postupně porazili ZŠ Bohuslava Martinů z Nového Jičína, ZŠ Melč a ZŠ Žižkova z Krnova. Umístili jsme se na 2. místě ve skupině a postoupili do semifinále. Utkání s vítězem druhé skupiny ZŠ Mládežnická z Havířova jsme zaslouženě vyhráli 3:2. Ve finále nás čekal náš přemožitel ze skupiny ZŠ Paskovská z Ostravy. Náš tým, který se zlepšoval každým utkáním, zvítězil 3:1 a vybojoval si postup do celostátního finále, které se uskuteční v Praze koncem března. Reprezentovali nás: Max Grygar, Oliver Langa, David Ciminga, Hakim Abíd, Filip Gróman, Beno Thiemel z 5.C třídy, Jan Gebauer a Daniel Střílka z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A

Chlapcům chci poděkovat za výbornou reprezentaci školy. Předváděli výborný florbal. Soupeře předčili jak florbalovými dovednostmi, tak důrazem v osobních soubojích a pohybem na hřišti.

Karel Frýdl

 

 

Úspěch gymnastek v krajském finále

 

V úterý 6.12. se naše děvčata zúčastnila krajského finále ve sportovní gymnastice. V kategorii 4. a 5. tříd vybojovala Agáta Sedlářová, Johanka Poštulková, Ema Přibylová a Eva Hostášková krásné 2. místo.
Všem žákyním gratulujeme!

 

 

ČEPS cup kategorie chlapců 4. a 5. tříd – 1. místo 

 

Soutěž ČEPS cup pořádá český florbalový svaz, kdy se projektu účastní přes 1200 škol z celé České republiky. Ve středu 30. listopadu se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo, kde soutěžilo 8 týmů ve skupinách A a B. Naši kluci v soutěži dominovali, když ve skupině B porazili ZŠ Šrámkova 4:1, ZŠ Velké Heraltice 12:0 a ZŠ Komárov 10:4. Ve finále se utkali s vítězem skupiny A, a to ZŠ Vrchní. Soupeř se hned v prvních sekundách zápasu ujal vedení. Naši kluci brzy vyrovnali, získali herní převahu a zvítězili poměrem 9:4. Zaslouženě si tak vybojovali účast v krajském kole, které se uskuteční v lednu v Ostravě. Reprezentovali nás Daniel Otipka ze 4.A, Jan Gebauer z 5.B, Oliver Langa, Hakim Abíd, Filip Gróman, Benno Thiemel, Max Grygar a David Ciminga. Blahopřejeme a budeme držet palce v krajském kole.

 

 

Sedmáci ve finále Soutěže mladých zoologů 

 

Atmosféru velkého finále si zažil tým “Bylo nás pět” ve složení Ondra, Sofie, Amálka a Valerie ze 7. A.
V sobotu 26. 11. 2022 se již podruhé vypravil tým naší školy do ZOO Ostrava, aby poměřil své síly s nejlepšími družstvy z Moravskoslezského kraje. Po velkém a napínavém boji získali krásné 8. místo v konkurenci téměř 200 týmů. Moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

 

 

Úspěch gymnastek

 

Ve středu 23.11. se naše děvčata zúčastnila okresního finále ve sportovní gymnastice. V kategorii 4. a 5. tříd vybojovala Agáta Sedlářová, Johanka Poštulková, Ema Přibylová a Eva Hostášková krásné 2. místo.
V kategorii 1. až 3. tříd obsadil tým ve složení Amálie Mužíková, Anežka Kožialová, Vendula Ricková a Ema Štefková
4. místo. Děvčata 6. tříd Agáta Janíková, Aneta Žalčíková, Antonina Shatalova a Kateřina Jonáková se umístila na 6. příčce.
Všem žákyním gratulujeme a připojujeme velké poděkování paní učitelce Pavlíkové za přípravu sportovkyň.

 

 

Soutěž s Eurotopií

 

Nestátní nezisková organizace Eurotopia vyhlásila letos poslední ročník pěvecké a výtvarné soutěže. Žáci naší školy se zapojili hned v několika věkových kategoriích. Pěveckou sekci reprezentovali Tobiáš Macháč z 2.A, Lucie Coganová a Veronika Nekrasová z 5.třídy. Vybrané obrázky na téma Čardáš namalovaly a nakreslily Liliana Olšáková a Emilie Chmelová z 2.A, Dorothea Dvořáková z 5.C a Eliška Jamnická z 8.třídy. Ve velké konkurenci prací a zpěváků nejen z Opavska, ale i Krnovska, Bruntálska a Jesenicka naše škola excelovala a získala hned tři medaile! Tobík Macháč si vyzpíval úžasné 2.místo. Lilinka Olšáková a Dorotka Dvořáková se každá ve své kategorii radovala ze zlaté medaile za výtvarné ztvárnění tance čardáše. Neobyčejně úspěšná soutěž tak dětem nastartovala ještě krásnější podzimní prázdniny.

 

 

GEOŠIFRA 

 
Ve čtvrtek 13.10. 2022 se naši osmáci ve složení David Meixner, Adam Benš, Jakub Suchánek a Sebastian Moravec zúčastnili soutěže GEOŠIFRA, kterou pořádala Střední průmyslová škola stavební, Opava, příspěvková organizace. Soutěžící si museli poradit nejen s orientací v terénu, ale také různými geodetickými přístroji, dále plnili zapeklité geometrické příklady a hádanky. V silné konkurenci 30 týmů z 8. a 9. tříd se jim podařilo vybojovat fantastické 4. místo. Děkujeme a blahopřejeme k úspěchu.

 

 
 

 

ZŠ E. Beneše vítězem v ZOO Ostrava

V pátek 30. září zamířil tým 5.C opět do ZOO Ostrava. V přírodovědné soutěži na téma “Duchové Madagaskaru a jejich domov” prokazovali žáci nabyté znalosti a dovednosti.
Na venkovních stanovištích hledali ve slovních přesmyčkách názvy rostlin a zvířat, zahráli si na chovatele lemurů a chystali pro ně potravu, prokazovali svůj postřeh při poznávačce a mnoho dalšího.
Po závěrečném testu pak přišlo na řadu vyhodnocení…a k obrovské radosti všech…se absolutním vítězem stal právě tým naší školy!!!
Nejlepší znalci Madagaskaru Zoe Legutová, Laura Špillerová, Klaudie Plušková, Jakub Urbanský, Filip Gróman a Matyáš Mertens pod vedením kapitánky Dorky Dvořákové suverénně porazili dalších 70 týmů z celého Moravskoslezského kraje.
Odměnou jim byly upomínkové předměty ZOO Ostrava, nezapomenutelné krmení žiraf a focení se s nimi a hlavně skvělý pocit úspěchu po náročné přípravě.
Veliké poděkování všem za jejich čas, energii a nasazení! Gratulujeme!

 

 

Recitační soutěž v rámci festivalu Bezručova Opava 

Dne 29. 9. 2022 se konala recitační soutěž v rámci festivalu Bezručova Opava, kde nás reprezentovali Matyáš Tatýrek ze 7. B a Veronika Mertensová z 9. B. Texty Pavla Šruta, Pavla Čecha a Václava Hraběte žáci úspěšně odrecitovali a umístili se na krásném 6. a 9. místě. Gratulujeme.

 

 

Přespolní běh 2022 

Dne 22. 9. 2022 se na Stříbrném jezeře v Opavě konal tradiční závod v přespolním běhu. V kategorii 4. a 5. tříd nás reprezentovalo družstvo chlapců ve složení Oliver Langa, David Ciminga, Beno Thiemel, Vojtěch Dorisiňski, Jaroslav Sodomka a Šimon Výrobčík, kteří obsadili parádní 2. místo. Oliver zabojoval i v soutěži jednotlivců, kde získal stříbrnou medaili. Tým děvčat ve složení Ema Přibylová, Gréta Halfarová, Nora Svobodová, Lucie Coganová, Alexandra Steinová a Laura Špillerová obsadily 4. místo. V soutěži jednotlivců se na 8. příčku probojovala Ema Přibylová. Dařilo se také družstvu chlapců 6. a 7. ročníku ve složení Kryštof Hrbáč, Marek Gebauer, Robin Moša, David Vrobel, Adam Benda a Daniel Němec. Kluci se umístili na krásném 2. místě. Medailistům blahopřejeme a všem zúčastněným žákům děkujeme za reprezentaci školy. Byli jste skvělí!

 

 

MTB CROSS 2022 – dvě zlaté, jedna stříbrná a bronzová! 

Dne 23. 9. 2022 se konal MTB CYKLO CROSS, kterého se zúčastnilo 27 žáků z naší školy. V konkurenci téměř 350 jezdů se ve své kategorii umístili:
1. místo Maxim Stein z 2. B a Jan Trnavský ze 4. B 
2. místo Kateřina Dočkalová z 2. A 
3. místo Liliana Olšáková z 2. A 
Medaili přišel žákům předat osobně pan primátor, který jim věnoval i památeční diplom. Děkujeme Sportovním kurzům za úžasnou akci, těšíme se příští rok!

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

OPAVAN RACE 2022 – po roce opět zlatí! 

V pátek 9. 9. 2022 se v Městských sadech uskutečnila soutěž Opavan Race. Naši školu reprezentovalo 24 chlapců a děvčat z 6. – 9. ročníku. Dosáhli jsme historického úspěchu, kdy jsme v kategorii chlapců obsadili všechna tři první místa, a to Maxem a Vítězslavem Glosovými a Ondrou Václavkem. Aby úspěchů nebylo málo, ze všech zúčastněných škol jsme obhájili 1. místo! Za celý pedagogický sbor žákům gratulujeme a děkujeme za úžasnou reprezentaci.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Úspěch v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v areálu VUT v Brně

Skvělého úspěchu dosáhl žák 6. ročníku Robin Moša, který se od čtvrtka 8. 9. 2022 do pátku 9. 9. 2022 zúčastnil dvoudenního republikového finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů v areálu VUT v Brně. V obrovské konkurenci obsadil parádní 6. místo mezi všemi žáky téhož ročníku v ČR. Co Robina čekalo? Shyby, skoky přes švihadlo, běh na 60 m., skok do dálky, hod medicinbalem, trojskok, kliky, lehy-sedy, hod míčkem a běh na 1000 m., kde předvedl to nejlepší. Jako odměnu získal diamantový odznak. Krom něj si odnesl i spoustu zážitků ze samotného soutěžení či doprovodného programu. Akce se konala za účasti policistů, vojáků, ale i sportovních hvězd. Za celý pedagogický sbor Robinovi gratulujeme a přejeme, ať dosahuje dalších úžasných výsledků. 

 

 

Opavská míle 2022

Žáci ZŠ Edvarda Beneše v Opavě se dnes zúčastnili Opavské míle. V zelených dresech proběhli startem a běželi ze všech sil až do cíle. Odměnou jim byla medaile a rozhovor do TV Polar. Ať vás běhání baví! Těšíme se na další ročník.

 

 

Úspěch ZŠ Edvarda Beneše v TV Polar 

Krátký sestřih z Opavského městského biatlonu, ze kterého jsme si přivezli 7 poháru, včetně toho pro vítěze v kategorii chlapci, si můžete připomenout v reportáži TV Polar. Ještě jednou moc gratulujeme.

 

Obrovský úspěch ZŠ E. Beneše Opava na prvním ročníku Opavského městského biatlonu! 

Tři zlaté, dvě stříbrné, jedna bronzová a zlatý pohár pro vítěze biatlonu v kategorii chlapci. Gratulujeme! 
Včera se v Opavě konal první ročník Opavského městského biatlonu. Žáky čekaly celkem 3 okruhy po 1 km a mezi nimi střelba z laserové zbraně. Všichni si také vyzkoušeli štafety po třech a předávku. Všem žákům mnohokrát gratulujeme! Jsme na vás pyšní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV) a postup do republikového finále 

V pátek 27.5.2022 se konalo Krajské finále v Odznaku všestrannosti olympijských vítězů (OVOV). Naši žáci se kvalifikovali díky skvělým výkonům v okresním kole. Soutěžilo se celkem v šesti disciplínách, a to – hodu míčkem, běhu na 60 m., skoku dalekém, shybů na šikmé lavici, sedu-lehu a driblingu s míčem. Ve své kategorii kraloval Robin Moša a odměnou mu je zlatá medaile a zároveň postup na republikové finále. Další umístění na stupních vítězů vybojoval Kryštof Hrbáč, který získal stříbrnou medaili. Mnohokrát gratulujeme, jste báječní! Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Atletický trojboj 4. a 5. tříd 

Atletický trojboj se uskutečnil v pátek 6. 5. 2022 na ZŠ Englišova. Závodilo se v běhu na 50 m., skoku dalekém, hodu míčkem a vyvrcholením atletického zápolení byly štafety 4 x 50 metrů. Sportovního utkání se zúčastnila dvě družstva ZŠ E. Beneše. V konečném hodnocení jsme se umístili na 4. a 10. místě z 18. družstev. Pěkného výsledku jsme dosáhli v soutěži jednotlivců, kdy se na 2. místě umístil Matyáš Weczerek z 5.A a absolutním vítězem se stal Adam Benda z 5.B.
Dále nás reprezentovali:
  • za 5. ročník – Daniel Gebauer, Nela Hrabcová, Richard Moša, Antonina Shatalova a Valérie Barešová
  • za 4. ročník – Agáta Sedlářová

Žákům blahopřejeme!

 

 

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně – krajské finále

Krajské finále Štafetového poháru se uskutečnilo ve středu 11. 5. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Naši žáci obsadili z 15. zúčastněných škol pěkné 7. místo. Reprezentovali nás:
KATEGORIE 1. – 3. třída: Sabina Kotyková a Daniel Lisník z 2. ročníku, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko a Šimon Malík, všichni z 3. ročníku.
KATEGORIE 4. a 5. tříd: Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Tina Jašková, Gita Racko, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč, všichni z 5. ročníku. Děti přišla na stadion podpořit paní ředitelka společně s panem zástupcem, kteří fandili a drželi palce. Všem žákům gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.
 

Mladý zahrádkář a Floristika 2022 

Zajímavou zkušenost za sebou mají žáci 4. a 9. ročníku. Zúčastnili se soutěží, které proběhly v prostorách Masarykovy střední školy zemědělské v Opavě. V kategorii mladších žáků nás poprvé a s velkým nadšením reprezentovali mladí zahrádkáři ze 4. B, a to Alexandra Steinová a Adam Kotyk, v kategorii starších žáků pak Marek Kolek a David Ziegler z 9.A. Souběžně také probíhala soutěž floristů. Klára Mrázková (9.A) a Dang Thi Thuy (9.B) měly za úkol vytvořit co nejkrásnější jarní květinovou misku. Na závěr celé akce jsem si společně prohlédli venkovní prostory školy, obrovské skleníky i zemědělskou techniku. Všichni soutěžící si odnesli nejen krásnou květinu, ale hlavně milé zážitky z příjemně stráveného dne. Těšíme se na další podobné akce.

Pohár rozhlasu 6. a 7. tříd (3. 5. 2022)

Dne 3. 5. 2022 se na Tyršově stadionu v Opavě konala soutěž “Pohár rozhlasu kategorie 6. a 7. tříd.” Jedná se o tradiční atletické klání mezi žáky základních škol. Naší školu reprezentovalo jak družstvo kluků, tak holek a právě dívky ve složení Viki Lindovská, Adéla Martínková, Valerie Mošová, Bára Olšinová, Adéla Hostášková, Neiry Tess Novak, Ester Páčková, Denisa Michalíková, Ema Tománková a Tereza Koukolová zaznamenaly obrovský úspěch, jelikož obsadily bronzovou pozici. Jelikož byla děvčata opravdu úspěšná, vypadá to, že by se počtem získaných bodů měly kvalifikovat do krajského finále. Holkám moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších sportovních úspěchů.

ŠTAFETOVÝ POHÁR žáků 1. stupně 

Závod, který pořádal Český atletický svaz, se uskutečnil v pátek 29. 4. 2022 na Tyršově stadionu v Opavě. Štafety žáků 1. – 3. tříd a 4. a 5. tříd závodily v disciplínách 8 x 100 m a 8 x 200 m. Pořadí určil součet časů v obou kategoriích. Naši žáci se v konkurenci 12. škol neztratili a vybojovali pěkné 3. místo. Výborný výsledný čas nám dává šanci na postup do krajského finále.
Reprezentovali nás:
Kategorie 1. -3. tříd: Ema Přibylová, Nora Svobodová, Gréta Halfarová, Eva Hostášková, Vojtěch Kurš, David Racko, Šimon Malík a Daniel Otipka, všichni žáci 3. ročníku.
Kategorie 4. a 5. tříd: Marika Sára Moravcová a Agáta Sedlářová ze 4. ročníku, Aneta Žalčíková, Nela Hrabcová, Patrik Šisler, Marek Gebauer, Adam Benda a Kryštof Hrbáč – všichni z 5. ročníku.
Žákům blahopřejeme a držíme palce k postupu do krajského kola. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

 

Skvělé výsledky žáků Základní školy Edvarda Beneše v Opavě

V měsíci dubnu se na Základní škole Opava, Englišova 82 utkalo 270 dětí ze 14 škol v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž má prověřit všestrannost dětí z pohledu pohybové připravenosti a výkonnosti. V 5 disciplínách – skákání přes švihadlo, trojskok z místa, hod medicimbalem přes hlavu, kliky po dobu 2 minut a poslední volitelné disciplíně – dribling nebo běh na 1000 m.
Ve velké konkurenci v kategorii jednotlivců se žákům z “Edvarda Beneše” podařilo získat tři 1. místa, a to pro ročníky 2008 Víťa Glos, 2010 Dominik Hanzlík, 2011 Richard Moša, tři 2. místa, ročník 2008 Matěj Weiss, 2010 Kryštof Hrbáč, 2011 Robin Moša a jedno 3. místo pro ročník 2007 Ondřej Václavek. V kategorii družstev pak získali 3.místo žáci Glos, Weiss, Pernica, Václavek T., Mošová, Lindovská, Martínková a Koukolová. Svým výsledkem pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Hulvy, tak prokázali, že na Základní škole Edvarda Beneše děti získají nejen skvěle jazykové, ale také sportovní dovednosti. Všichni umístění budou bojovat o úspěch při květnovém krajském finále v Havířově.

Opavan Race – 1. místo mezi školami!

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

Opavská míle 2021

Hledáme nejlepšího mladého chemika

Tak zněla výzva pro všechny zájemce o chemii. V pátek 26. 11. 2021 proběhlo školní kolo soutěže, ve kterém změřili své síly žáci 9. ročníku.
Postup do dalšího kola si vybojovali:
1. Jakub Duda 9. A
2. Klára Mrázková 9. A
3. Marek Kolek 9. A
Moc gratulujeme a přejeme hodně úspěchů v dalším klání.

Soutěž mladých zoologů

Po roční přestávce jsme s radostí uvítali možnost reprezentovat školu v týmové soutěži Mladých zoologů, kterou již tradičně pořádá ZOO Ostrava. Tématem podzimního ročníku byly ryby a rybářství v České republice. I když se nám nepodařilo probojovat do finále, získali jsme nové vědomosti a užili si fajn den. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.

Dětský den 2020/2021

 

Mistrovství České republiky ve florbale 4. a 5. tříd ve školním roce 2018/ 2019!

Branný závod 2018/2019

Sto let vzniku republiky na ZŠ Edvarda Beneše! 

Dubnová výzva ZŠ E. BENEŠE! Rozhýbej svou třídu!

 

Manuál

 

Ponožkový den na ZŠ EDVARDA BENEŠE v Opavě!

 

Ukliďme Česko

Prvňáčci v THE BEAST GYM OPAVA!