AKTIVITY ŠKOLNÍHO KLUBU

Kroužky

Platba + provoz

Denní režim

Aktivity školního klubu

Měsíční plán

Odhlašování dětí

Opékání s klienty Alzheimer home Opava 

 

Ve čtvrtek 8. 6. 2023 se konalo opékání s klienty Alzheimer home Opava, které si vzala pod patronát paní Jiřinka. Již od ranních hodin školní klub provoněly buchty. Odpoledne už patřilo opékání špekáčků, ochutnávkám zákusků z dílny klubových dětí, výborné citronádě, povídání si a v neposlední řadě kytaře. Moc děkujeme paní Jiřince a všem dětem za krásnou akci.

 

 

Freestyle trampolíny Ostrava 

 

Dne 8. 10. 2022 se děti ze Školního klubu podívaly do prostor Freestyle trampolín Ostrava. Osmnáct žáků si užilo den plný zábavy, skákání a aktivního volného času.

 

 

Velká koňská steeplechase má ZŠ Edvarda Beneše v Opavě 

Velká pardubická steeplechase je populární dostihový závod, který se koná každou druhou říjnovou neděli. Děti ze školního klubu připravily pro družinu malou ukázku toho, co se na závodišti bude dít. Co žáky čekalo? Celkem devět stanovišť, 480 kroků, nejobávanější překážka “Hadí příkop” a mnoho dalšího. Za odměnu dostal každý závodník medaili, domácí buchtu z kuchyně paní Jiřinky a ovocné bonbóny. Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Babí léto…přivítání podzimu 

Školní klub dnes uspořádal ve spolupráci s EKO týmem akci “Babí léto” pro své mladší kamarády z družiny. Co děti čekalo? Celkem 6 stanovišť, práce ve skupinách, skládání textů, výroba vážky, běhání, hádanky a další aktivity z dílny paní Jiřinky. Na závěr povedeného odpoledne přišla paní ředitelka, která dětem pogratulovala a rozdala sladkou odměnu. A na co se děti mohly těšit? Na krásné medaile a domácí frgál. Krásný začátek podzimu přejeme.

Všechny fotografie naleznete ZDE. 

Ukliďme Česko! 

Ekotým a Školní klub ZŠ E. Beneše se zapojili do výzvy UKLIĎME ČESKO. Parta statečných sběračů popadla rukavice a igelitové pytle. Žáci se společně vydali k řece a cestou sbírali vše, co do přírody nepatří. Po náročném úklidu a 8 pytlech plných odpadků si účastníci opekli spekáčky. Děkujeme, že děláte Opavu čistější.

Tulipánového měsíc – poděkování

Před pár dny skončil březen – Tulipánový měsíc, na kterém se naše škola podílela výtvarnými pracemi a papírovými tulipány. Jeho cílem je přinést s jarem i naději všem, kdo se osobně či v blízkém okolí setkávají s onkologickým onemocněním. Vyzdobeny byly například prostory Fakultní nemocnice Olomouc, Nemocnice Prostějov, Polikliniky Uničov nebo nemocnice v Přerově a Šumperku. Velice nás těší, že jsme přiložili ruku k dílu a zapojili se do rozveselení nemocničních prostor.

Aprílové střílení školního klubu 

První duben je známý žerty. U nás se ale opravdu střílelo. Do školního klubu a tělocvičny dorazilo SVČ Opava se svými laserovými zbraněmi. Děti si na chvíli zahrály na kovboje a zkoušely paprskem světla trefit terč. Mnohokrát děkujeme SVČ za spolupráci.