Informace pro předškoláky

21.11.23

Pohádkový zápis nanečisto

V úterý 19. 3. 2024 se v budově školy konal Pohádkový zápis nanečisto. Děti si tak za přítomnosti rodičů vyzkoušely různé úkoly, které jsou předpokladem pro zápis do 1. třídy. Mimo jiné si vyrobily jednohubky, věnovaly se rytmice, objevily tělocvičnu nebo nahlédly do družiny, která nabízí velké množství zájmových kroužků. Veliké díky patří našim malým kuchařům, kteří pro své kamarády připravili “řízkobraní”. V 16. hodin se konala schůzka zájemců o bilingvní (dvojjazyčné) vzdělávání, která se těšila velkému zájmu.

Dne 19. března 2024 se také konala informativní schůzka pro zájemce o zařazení do třídy s bilingvní výukou. Jsme velmi rádi, že jsme se setkali s velkým zájmem z řad rodičů a budeme se velmi těšit na motivační část zápisu, která proběhne v úterý 26. března 2024 od 14:30 do 17:00 v budově naší školy.
Všichni uchazeči jsou srdečně vítáni.

Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy. 

BILINGVNÍ VÝUKA V OPAVĚ – ZÁPIS DO VÝBĚROVÉ PRVNÍ TŘÍDY 

Schůzka pro zájemce proběhne v úterý 19. 3. 2024 od 16:00 v budově školy.
Více informací na webových stránkách www.zsedvardabenese.cz, Facebooku a Instagramu školy #zs_edvarda_benese_opava, popř. na tel. +420 778 724 964.

Těšíme se na vás.

 

Informační schůzka pro zájemce o bilingvní výuku od 1. ročníku ZŠ

Vážení rodiče, velmi nás těší zájem o umístění Vašeho dítěte na naši školu. Dne 6. března 2023 jsme na základě rozhodnutí Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy   obdrželi povolení k výuce předmětů Výtvarná výchova a Člověk a svět práce v anglickém jazyce v 1. – 3. ročníku. Od 1. září 2024 jsme započali bilingvní výuku v daných předmětech v 1. ročníku ve třídě s rozšířenou výukou anglického jazyka. Směřujeme tímto k bilingvnímu vzdělávání a ve školním roce 2024/2025 budeme otevírat další třídu s rozšířenou výukou anglického jazyka včetně bilingvní výuky.

Termíny: 

  • Informativní schůzka proběhne 19. března  2024 v 16:00 hodin v budově školy.

  • Testování budoucích prvňáčků proběhne 26. března 2024. Čas schůzky bude  upřesněn na informativní schůzce, kde bude také spuštěn rezervační systém.

  • K samotnému zápisu musí přijít zákonný zástupce s rodným listem dítěte v termínu  4. – 5. dubna 2024 vždy od 14:00 – 18:00 hodin.

Budeme se na Vás těšit!

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...