SPOLEČNÉ AKCE TŘÍD

1. Třída

2. Třída

3. Třída

4. Třída

5. Třída

6. Třída

7. Třída

8. Třída

9 .Třída

Společné akce tříd

Školní družina / klub

Historie

Cyklistický kurz 2020/2021

Barevný týden

 

Od pondělí do pátku se naše třídy, žáci i učitelé měnili v tematických barvách.

 

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

Den Země

 

V pátek 28. dubna se děti neučily ve škole, ale vydaly se v rámci akce Den Země poznávat Opavu a okolí. 1. ročník absolvoval naučnou stezku Opavou. 2. ročník spojil procházku ke Stříbrnému jezeru s honbou za pokladem. 3. ročník zavítal do skanzenu v Malých Hošticích. 4. ročník se vypravil na rozhlednu v Jakubčovicích a pak údolím řeky Raduňky. 5. ročník strávil příjemný den na Kružberku. 6. ročník prošel trasu kolem řeky Hvozdnice ve Slavkově. 7. ročník se dozvěděl zajímavosti o rostlinách a dřevinách v Arboretu Nový Dvůr. 8. ročník zamířil do Hradce nad Moravicí a 9. ročník navštívil třídírnu odpadů v Opavě.
Počasí našim výletníkům přálo a všichni si zábavné, ale i poučné dopoledne užili.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Poznávávací zájezd do Vídně

 

V pátek 28. 4. 2023 jsme si vyrazili na jednodenní výlet do hlavního města Rakouska. Prošli jsme historické centrum od univerzity po parlament, v Přírodovědeckém muzeu nás ohromily rozsáhlé sbírky minerálů a repliky koster dinosaurů. Vrcholem dne se staly atrakce v zábavním parku Práter. Den plný zážitků jsme zakončili procházkou.

Krásný pozdrav z Vídně posílá Základní škola Edvarda Beneše v Opavě

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Ukliďme si svět 

 

I žáci a pedagogové naší školy se připojili k celostátní akci Ukliďme si svět. Vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky jsme 20. dubna 2023 uklízeli břehy řeky Opavy podél Kolofíkova nábřeží směrem k centru města. 🧹 Naplnili jsme celkem jedenáct pytlů, které byly odvezeny Technickými službami města Opava. Odměnou nám byl dobrý pocit z čistého nábřeží a opékání špekáčků na školní zahradě.

 

 

Velikonoce všemi smysly

 

Dnes se na naší škole konal 1. ročník akce Velikonoce všemi smysly. Za účasti školního pěveckého sboru, pedagogů a žáků si malí i velcí návštěvníci užili tu pravou jarní atmosféru. Ochutnávky smoothie, zákusků, chlebíčků, domácích pomazánek nebo opékání špekáčků, to vše jste dnes u nás mohli zakusit.  Těšíme se na další ročník! Děkujeme všem návštěvníkům, pedagogům i žákům za báječnou akci.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Slavnostní udělování ředitelských pochval a vyhlášení žáka roku 

 

Dnes se konalo slavnostní předávání vysvědčení. Jelikož je na naší škole mnoho talentovaných a výjimečných žáků, věnovali jsme náležitou péči udělování ředitelských pochval. Žáci nás reprezentovali na vědomostních, sportovních i uměleckých soutěžích, kde excelovali. Zároveň jsme vyhlásili žáky roku, kterými se stali Josef Maiwald a Jakub Heinrich z 9. B. Slavnostního gesta se ujali třídní učitelé společně s panem zástupcem.? Zasloužený potlesk patřil všem oceněným, jelikož to, co dokázali, je motivací nám všem. Ještě jednou gratulujeme.

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE a na sociálních sítích školy. 

 

Lyžařský výcvik 7. ročníku (12. 3 – 17. 3. 2023)

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.