SPOLEČNÉ AKCE TŘÍD

1. Třída

2. Třída

3. Třída

4. Třída

5. Třída

6. Třída

7. Třída

8. Třída

9 .Třída

Společné akce tříd

Školní družina / klub

Historie

Andělské Vánoce 2023

 

V úterý 12. 12. 2023 se na naší škole konala akce Andělské Vánoce. Cimbálová hudba v kombinaci se školním pěveckým sborem nám všem vnukla myšlenku, že jsou tady opět ty nejkrásnější svátky roku. Chvíle dojetí střídaly úsměvy a dlouhý potlesk, kterého si nesmírně vážíme. Potěšil nás, zahřál na srdci a díky němu víme, že to, co děláme, děláme správně. Děkujeme všem návštěvníkům, současným i bývalým žákům, rodičům i přátelům školy za vytvoření nezapomenutelné atmosféry. Obrovské díky patří i našim žákům, kteří během prosince tvořili rozmanité výrobky, které dnes nabízeli na jarmarku. Svíčky, sněhuláci, přívěsky, andělé nebo něco na zub, to vše u nás bylo k mání. Za organizaci děkujeme všem pedagogickým i nepedagogickým pracovníkům, kteří stáli u zrodu myšlenky, procesu tvoření a na závěr byli u toho, když se vše povedlo. Mezi hudbou a dobrým punčem, mezi jarmarkem a focením se konaly i dílničky. Naši návštěvníci si mohli nazdobit baňky, vyrobit opravdovou voskovou svíčku nebo různé papírové i dřevěné dekorace. Ať tedy Andělské Vánoce zůstanou krásnou vzpomínkou na závěr kalendářního roku na Základní škole Edvarda Beneše. Děkujeme!

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE.

 

 

 

Vánoční dílny 2023 

 

Dnes se konaly vánoční dílny, kdy žáci napříč ročníky vyráběli rozmanité dárky, které si budete moci zakoupit na úterní akci “Andělské Vánoce”. Naši nejmladší se pustili do dekorací ze dřeva, papíru nebo látek. Na druhém stupni nescházelo zdobení perníčků, pečení, výroba malovaných svíček nebo přívěsků z korálků, zdobení vlněných čepic i adventních věnců.

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE. 

 

 

Mikuláš 2023

 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten opravdový a který jen v převleku. Někteří dostali sladkost, jiní si popovídali s čerty o vzkazech v knize hříchů.

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE. 

 

 

Třetí výlet turistického spolku EBEN – ZOO Ostrava 

 

První listopadová sobota patřila již tradičně našim turistům. Tentokrát jsme se vydali do Ostravy, abychom navštívili zvířátka v ZOO. Červené pandy, plameňáci, obrovský lev nebo různé druhy rybiček, to vše jsme dnes viděli. Posilnění cukrovou vatou a popcornem jsem se vydali zpět na autobus, tramvaj a vlak, abychom dojeli do cílové stanice Opava.

 

 

HALLOWEEN 2023

 

Strašidla, duchové, upíři, hromada pavouků a dýní… to byl Halloween na naší škole. Žáci i učitelé se do výzvy zapojili s nesmírným nadšením, navíc pro děti to byla motivace k získání odměny. Vedení školy těm nejpovedenějším maskám udělilo stopku na jednu písemku. Krom společných aktivit měly děti napříč ročníky projektové dny, aby si užily den plný zábavy a poznání.

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE PO KLIKNUTÍ ZDE.

 

Poslední zvonění ve školním roce 2022/2023

 

Něco končí a něco zase začíná… Žáci devátých tříd, dnes již absolventi, si v doprovodu vedení školy a svých třídních učitelů užili své už opravdu poslední zvonění na základní škole. Milí deváťáci, přejeme vám mnoho sil a štěstí při vstupu do své nové životní etapy.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Slavnostní rozloučení s žáky devátého ročníku

 

Dne 29. 6. 2023 se v Obecním domě v Opavě konalo slavnostní předávání vysvědčení, kterého se ujala paní ředitelka společně se svými zástupci a současnými i bývalými třídními učiteli. Mnohokrát děkujeme členům pedagogického sboru za krásné a upřímné projevy, školnímu pěveckému sboru EBEN za doplnění výjimečného okamžiku, sólové zpěvačce Lucii Anežce Tomáškové a ostatním účinkujícím. Obrovské díky patří také moderátorům odpoledne, a to Ester Pačkové a Davidovi Maixnerovi.

Vysvědčení, poslední společná fotka, šerpa, úsměvy a hrdí rodiče, přátelé, učitelé a všichni ti, co tam s námi dnes byli.
Milí deváťáci, přejeme vám mnoho štěstí v dalších krocích, které vás čekají. Byli jste úžasní.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Závěr školního roku na 1. stupni 

 

Poslední školní den se nese v duchu společenského oblečení, kytiček, dárků a hlavně usměvavých dětí. Jak to slušelo našim malým?

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

 

 

Sportovní den 2023

 

Ve čtvrtek 29. 6. 2023 se konal Sportovní den. Pro žáky 6. ročníku byl připraven florbal a vybíjená. Sedmáci si na školní zahradě zahráli softbal v družstvech po 12. Osmáky čekala kopaná. Kdo chtěl, věnoval se badmintonu nebo jiným kolektivním sportům. Slunce, zábava, občerstvení a společně strávený čas, to byl Sportovní den 2023.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Branný den 2023

 

Dne 28. 6. 2023 se na Stříbrném jezeře v Opavě konal další ročník branného dne, který byl složen z běžecké části, jízdy na raftech, střelby, zdravovědy, topografie, obratnosti a hodu na cíl. Žáci 6. – 8. tříd byli rozdělení do družstvech, ve kterých plnili dané disciplíny. Vyhlášení probíhalo podle ročníků, kdy se absolutním vítězem stalo družstvo Jestřábi ze 7. třídy ve složení Michal Uvíra, Tomáš Václavek, Matěj Tesař, Ondřej Orth, Adam Lukáš a Radek Bielaček. Odměnou jim byl putovní pohár a melounové osvěžení. Gratulujeme ke krásným výsledkům a zároveň děkujeme za organizaci učitelům školy, instruktorům SVČ Opava a žákům 8. a 9. ročníku.

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.  

 

 

Barevný týden

 

Od pondělí do pátku se naše třídy, žáci i učitelé měnili v tematických barvách.

 

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

Den Země

 

V pátek 28. dubna se děti neučily ve škole, ale vydaly se v rámci akce Den Země poznávat Opavu a okolí. 1. ročník absolvoval naučnou stezku Opavou. 2. ročník spojil procházku ke Stříbrnému jezeru s honbou za pokladem. 3. ročník zavítal do skanzenu v Malých Hošticích. 4. ročník se vypravil na rozhlednu v Jakubčovicích a pak údolím řeky Raduňky. 5. ročník strávil příjemný den na Kružberku. 6. ročník prošel trasu kolem řeky Hvozdnice ve Slavkově. 7. ročník se dozvěděl zajímavosti o rostlinách a dřevinách v Arboretu Nový Dvůr. 8. ročník zamířil do Hradce nad Moravicí a 9. ročník navštívil třídírnu odpadů v Opavě.
Počasí našim výletníkům přálo a všichni si zábavné, ale i poučné dopoledne užili.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Poznávávací zájezd do Vídně

 

V pátek 28. 4. 2023 jsme si vyrazili na jednodenní výlet do hlavního města Rakouska. Prošli jsme historické centrum od univerzity po parlament, v Přírodovědeckém muzeu nás ohromily rozsáhlé sbírky minerálů a repliky koster dinosaurů. Vrcholem dne se staly atrakce v zábavním parku Práter. Den plný zážitků jsme zakončili procházkou.

Krásný pozdrav z Vídně posílá Základní škola Edvarda Beneše v Opavě

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

Ukliďme si svět 

 

I žáci a pedagogové naší školy se připojili k celostátní akci Ukliďme si svět. Vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky jsme 20. dubna 2023 uklízeli břehy řeky Opavy podél Kolofíkova nábřeží směrem k centru města. 🧹 Naplnili jsme celkem jedenáct pytlů, které byly odvezeny Technickými službami města Opava. Odměnou nám byl dobrý pocit z čistého nábřeží a opékání špekáčků na školní zahradě.

 

 

Velikonoce všemi smysly

 

Dnes se na naší škole konal 1. ročník akce Velikonoce všemi smysly. Za účasti školního pěveckého sboru, pedagogů a žáků si malí i velcí návštěvníci užili tu pravou jarní atmosféru. Ochutnávky smoothie, zákusků, chlebíčků, domácích pomazánek nebo opékání špekáčků, to vše jste dnes u nás mohli zakusit.  Těšíme se na další ročník! Děkujeme všem návštěvníkům, pedagogům i žákům za báječnou akci.

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

 

Lyžařský výcvik 7. ročníku (12. 3 – 17. 3. 2023)

 

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

 

 

Cyklistický kurz 2020/2021