OLYMPIÁDY

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a Kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Spanilá jízda pokračuje – vítězství v okresním kole Biologické olympiády 

 

Máme dalšího vítěze okresního kola Biologické olympiády, tentokrát v kategorii mladších žáků (6. a 7. ročníků).  Dorothea Dvořáková ze 6. C. si v pondělí 22. 4. 2024 poradila nejen s poznávačkou rostlin, živočichů a hub, ale také s laboratorním úkolem. Porazila všech 37 soutěžících  a získala fantastické 1.místo.
Gratulujeme k obrovskému úspěchu a přejeme hodně štěstí v krajském kole.

 

 

Velký úspěch Ondry na okresním kole Biologické olympiády 

 

V úterý 19. 3. 2024 se uskutečnilo okresní kolo Biologické olympiády. V konkurenci 34 soutěžících ze základních škol a víceletých gymnázií Ondra s přehledem vybojoval 1. místo a tím si zajistil postup do krajského kola. Gratulujeme k vynikajícímu výsledku a držíme palce v dalším kole.

 

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

 

Ve středu 6. prosince 2023 proběhla písemná část školního kola v angličtině, a to ve dvou kategoriích, 6.- 7. a 8. – 9. ročník. Testovány byly dvě oblasti – Reading and Use of English a Listening. V písemné části nižší kategorie do dalšího kola (ústní části) postoupily Klaudie Plušková (6. C), Dorothea Dvořáková (6. C), Ella Němcová (6. A), Vivien Fialová (6. A), Lucie Sívková (6. A) a Jana Burdíková (6. B). Absolutní vítězkou se stala Dorothea Dvořáková, která postoupila do okresního kola. Její náhradnicí se stala Klaudie Plušková.
Ve vyšší kategorii zabodovali Alice Fialová, Marcela Pavlincová, Adéla Bártíková, David Meixner a Martin Pastucha z 9. C. Dále se do finále mezi starší spolužáky probojovala Petra Valérie Gebauerová (8. A). Po ústní části soutěže, která proběhla ve čtvrtek 7. prosince, nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Bártíková, která bude v okresním kole, v této kategorii, reprezentovat naši školu. Její náhradnicí je Alice Fialová.
Srdečně gratulujeme vítězům a všem 36 nadějným angličtinářům, kteří se soutěže zúčastnili. Děkujeme za snahu a píli. Máme radost, že vás angličtina baví.

 

Úspěch v německém jazyce

 

Ve středu 29. 3. 2023 se uskutečnilo okresní kolo soutěže v německém jazyce. Naši školu reprezentovaly Veronika Šimíčková z 8. B a Nicol Macháčová z 9. C. Verunka získala krásné druhé místo, Nicol obsadila dělenou 9. a 10. pozici. Moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších studijních úspěchů.

 

 

Školní kolo olympiády v anglickém jazyce 

 

V úterý 6. prosince 2022 proběhla písemná část školního kola v angličtině, a to ve dvou kategoriích, 6.- 7. a 8.- 9. ročník. V písemné části nižší kategorie do dalšího kola postoupili Adéla Fochová (7. B), Jakub Kohoutek (7. B), Vojtěch Špiller  (7. B), Petra Gebauerová (7. A), Dominik Mikulec (7. C) a  Agáta Janíková (6. A). Absolutním vítězem se stala Petra Gebauerová, která postoupila do okresního kola. Ve vyšší kategorii zabodovali Alice Fialová, Marcela Pavlincová, Adéla Bártíková, všechny žačky z 8.C, dále Jakub Heinrich (9. B), Josef Maiwald (9.B) a Lukáš Sívek (9.C). Po ústní části soutěže, která proběhla v pondělí 12. prosince, nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Bártíková, která bude společně s Petrou v okresním kole reprezentovat naši školu.

 

 

Matematický klokan 2022

V pátek 18. 3. 2022 proběhl Matematický klokan. Soutěžilo se ve 4 kategoriích:

Kategorie 1: Cvrček (2. a 3. třída)
1. místo Harazim (3.A)
2. místo Němčanský (3.B)
3. místo Rode (2.B)

Kategorie 2: Klokánek (4. a 5. třída)
1. místo Olšák (4.A)
2. místo Havlíček (5.B)
3. místo Racko (5.B)

Kategorie 3: Benjamin (6. a 7. třída)
1. místo Bártíková (7.C)
2. místo Stecová (7.C)
3. místo Pastucha (7.C)

Kategorie 4: Kadet (8. a 9. třída)
1. místo Jašek (9.A)
2. místo Tománek (9.A)
3. místo Mrázková (9.A)
Všem vítězům blahopřejeme.

Výsledky okresního kola Soutěže v německém jazyce 

Ve středu 9. 3. 2022 se konalo okresní kolo Soutěže v německém jazyce.
V kategorii I A s velkou převahou zvítězila Veronika Šimíčková ze 7. B.
V kategorii II A uniklo o jediný bod 3. místo Lukáši Kuřitkovi z 9. A.
Oběma soutěžícím gratulujeme a děkujeme za důstojnou reprezentaci naší školy.

Přírodovědná soutěž na Mendelovu gymnáziu V Opavě

U příležitostí oslav výročí 200 let narození celosvětově známého přírodovědce J. G. Mendela zorganizovalo v pátek 28. 1. 2022 Mendelovo gymnázium již třináctý ročník populární Přírodovědné soutěže pro žáky základních škol. Tříčlenné týmy řešily teoretické i praktické úkoly z biologie, chemie, fyziky, ekologie a body navíc získali všichni, kteří natočili videonahrávku komentovaných přírodopisných pokusů na téma spojené s osobností J. G. Mendela.
Velkého úspěchu dosáhl tým Hrášci ve složení Sandra Růžičková, Lucie Burianová a Marek Kolek, který získal 3. místo. Gratulujeme ke skvělému umístění a dalším týmům děkujeme za účast v soutěži.