Vezeme stříbro z krajského finále!

28.11.23

Krajské finále dívek kategorie III. se uskutečnilo v pátek 24. 11. 2023 v Raškovicích. Turnaje se zúčastnilo 5 družstev. Čekaly nás čtyři těžké zápasy. V tom prvním jsme se utkali se ZŠ Vratimov. Na začátku zápasu si naše hráčky zvykaly na velké hřiště a hru s pěti hráči v poli. Soupeřky si vytvořily hodně šancí. Jen díky vynikajícímu výkonu brankářky Adély Hostáškové jsme dostali pouze jednu branku. Postupně jsme hru vyrovnali a také prověřili brankářku soupeře. Potom přišla velká chvíle Elišky Dorosiňské, která po krásném sólu přes celé hřiště vyrovnala na 1:1. V závěru utkání jsme se snažili strhnout vítězství na naši stranu. Bohužel soupeřky využily nepřesnosti v rozehrávce a gólem těsně před koncem rozhodly o výsledku utkání 1:2.

Tři zbývající utkání se ZŠ z Třince (1:0) , Kopřivnice (2:1) a Kozlovic (2:0) měly podobný scénář. Naše hráčky měly více ze hry, zafungovala florbalovo – hokejová spolupráce Adély Pluškové s Barborou Lukešovou a Lucií Žídkovou.🏒 Děvčata střílely důležité branky a ostatní hráčky je velmi dobře doplňovaly. V konečném účtování jsme získali 9 bodů stejně jako Vratimov. Rozhodovalo vzájemné utkání (1:2), které rozhodlo o tom, že náš tým obsadil výborné 2. místo.

Reprezentovaly nás: Lucie Žídková a Barbora Lukešová z 6.C, Adéla Plušková, Nela Hrabcová, Gita Racko, Tereza Turáčková, Týna Jašková ze 7.A, Eliška Dorosiňská ze 7.C, Adéla Hostášková z 8.A, Tereza Koukolová a Ema Tománková z 8.B. Gratulujeme k úspěchu a děkujeme za výbornou reprezentaci školy.
Děvčata bych chtěl pochválit za za poctivou docházku na pondělní ranní tréninky florbalového kroužku a zlepšení ve florbalových dovednostech. Pro všechny žákyně 5. – 8. tříd posílám informaci, že se máme v kroužku florbalu pár volných míst a od 1. 1. 2024 chceme založit florbalový oddíl.

Karel Frýdl

Podobné příspěvky

Vyjádření ředitelky školy k anonymní petici

Vyjádření ředitelky školy k anonymní petici

Vážení rodiče, se znepokojením jsem se dozvěděla o existenci anonymní petice, která zpochybňuje mé vedení školy. I když respektuji právo na vyjádření, anonymní povaha a vážnost vznesených obvinění mě nutí reagovat a uvést věci na pravou míru. Již od počátku mého...

Dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje

Finanční podpora, kterou poskytl Krajský úřad MSK na realizaci našeho projektu ,,V pohodě ve škole i na ledě”, pomáhala zlepšit vztahy mezi dětmi. Díky ní si mohli tento školní rok žáci ze čtvrtých a šestých ročníků užít adaptační kurzy v krásném prostředí střediska...