VÝLETY A AKCE ŠKOLY

Kroužky

Škola v přírodě

Olympiády

Sportovní kurzy

Soutěže

Výlety a kulturní akce

SRPDŠ

Aktuality školní družiny / klubu

Školní sbor EBEN

Školní ples

Návštěva koncentračního tábora v Osvětimi

 

Dne 5. 4. 2023 si žáci 9. ročníku vyjeli na jednodenní výlet za hranice, a to do koncentračního tábora v Osvětimi. Průvodkyně je provedla tamními tábory – Auschwitz I a Auschwitz II Birkenau. Žáci si prohlédli strážní věže, vězeňské baráky a krematoria. Během prohlídky se dozvěděli mnoho o válečné historii i táborech.

 

 

Velikonoce všemi smysly – pozvánka

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 a školní klub při ZŠ Vás zve na akci Velikonoce všemi smysly.  Více informací naleznete na plakátu. Těšíme se na Vás.

 

 

 

Maškarní karneval na ZŠ Edvarda Beneše 

 

V úterý 21. 2. 2023 se na Základní škole Edvarda Beneše v Opavě uskutečnil maškarní karneval. Tuto akci připravili vyučující ve spolupráci se SRPDŠ a vychovateli školní družiny. Na děti čekala spousta tance i soutěží. Mezi maskami se objevil dinosaurus, policista, zástupci z královských řád, ale i originální převlek hamburgeru. Hudba, tanec, soutěže a legrace, to byl karneval na ZŠ Edvarda Beneše!

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

 

 

Tomáš a Pepa na Ostravské univerzitě 

 

V pátek 20. 1. 2023 navštívili kluci v rámci badatelské soutěže laboratoře Přírodovědecké fakulty. Jejích úkolem bylo odhalit pachatele s použitím kriminalistických metod, určit neznámé vzorky látek, zachytit nejlepší momenty probíhajících chemických reakcí a zjistit, jak kvalitní je UV filtr ve slunečních brýlích. Oba deváťáci byli nadšení. Ať vás chemie baví!

 

 

Vánoční dílny a návštěva předškoláků

 

Blíží se druhá adventní neděle a naši žáci společně s učiteli využili páteční den k vánočnímu tvoření. Výroba překrásných adventních věnců, perníčků, sněhuláků svícnů, vánočních lízátek nebo zdobení sklenic se sušenkami. To vše jsme dnes zvládli. Tentýž den se u nás konalo další předvánoční dopoledne pro předškoláky. Děti přivítala paní ředitelka a po slavnostním uvedení následoval koncert školního pěveckého sboru EBEN. Poté se budoucí školáci přesunuli do tříd nižšího stupně, kde je čekalo tvoření. Brzy se opět těšíme na viděnou.

 

Fotogalerie je ke zhlédnutí po kliknutí ZDE.

 

 

Halloween ve škole – 31. 10. 2022

 

Strašidla, čarodějové, duchové i různé tajuplné bytosti dnes usedly do školních lavic. Děti z nižšího stupně soutěžily o nejkrásnější výzdobu a že se bylo na co koukat. Dýně, obrázky, pavučiny, ale i bubáci vyzdobili chodby a třídy. Žáci vyššího stupně soutěžili o nejkrásnější kostým. Samozřejmě, žádná soutěž není jen tak a ty nejvíce věrohodná strašidla byla vedením školy obdařena pergamenem se stopkou na jednu písemku. Akce Halloween byla jedna z těch krásně barevných, zábavných a vydařených, děti i učitelé se do svých rolí vžili opravdu věrohodně a vytvořili tak kouzelnou atmosféru. Těšíme se na příště, byli jste skvělí!
Krásný Halloween přeji žáci a zaměstnanci Základní školy Edvarda Beneše v Opavě.

 

Všechny fotografie naleznete ZDE.

 

 

 

Turistický kroužek zahájil svá putování – říjen 2022

 

První říjnovou sobotu se děti vydaly na výlet do Hradce nad Moravicí. Odtud směrem na Bohučovice vystoupaly do Lesního baru, kde si k obědu opekly špekáčky. Dále pokračovaly do Vršovic a po cestě nasbíraly spousty hub. Ty pak poctivě očistily ve vršovickém altánku, vydováděly se na hřiišti nebo jen odpočívaly a kochaly se výhledem na Opavu a vzdálené Jeseníky.
Poté už spokojené zamířily domů a jistě se těší, kam vyrazí příště.

 

 

Adaptační kurz šestých ročníků

 
Hry, zábava, akce i relaxace, to byly adaptační kurzy šestých ročníků. Děti si vyzkoušely spolupráci při různých aktivitách, poznávaly nové spolužáky a učitele, vytvářely přátelství a zároveň posilovaly ta stávající. Krásné prostředí Bílé Holubice v přírodním parku Moravice bylo už jen třešničkou na dortu.  Ať vás škola baví.
 
Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE. 

 

 

Branný den – 24. 6. 2022

V pátek 24. 6. 2022 se konal Branný den ve spolupráci se Střediskem volného času Opava. Pro naše žáky byla připravena stanoviště, kde si vyzkoušeli svou obratnost, rychlost nebo spolupráci v týmu. Závod byl odstartován u splavu v Žimrovicích a žáky provedl Mariánskými loukami s výhledem na Státní zámek Hradec nad Moravicí. Co naše družstva čekalo? Krátký sprint, veslování, topografie – práce s mapou a buzolou, zdravověda, střelba ze vzduchovky, hod granátem, opět běh a závěrečná pasáž patřila rovnováze. Žáci měli za úkol přejít řeku přes žebřík a po laně. Většině se to povedlo na výbornou a komu ne, čekalo ho příjemné osvěžení v řece Moravici.

VÝSLEDKY DRUŽSTEV
6. ROČNÍK
1. místo: Candáti
2. místo: Dinosauři
3. místo: Ronaldo Christiano Silvu

7. ROČNÍK
1. místo: Kapšíci
2. místo: Síkory
3. místo: Kotci

8. ROČNÍK
1. místo: Makaři
2. místo: 4+2
3. místo: Byli jsme 4

ABSOLUTNÍ VÍTĚZI: Ondřej Ciminga, Marek Harasim, Ondřej Václavek, Adam Richter, Nikolas Vrťo a Filip Barč. Gratulujeme!

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE. 

NO BACKPACK DAY 

V pondělí 20. 6. 2022 jsme odstartovali první ročník NO BACKPACK DAY. Žáci si dnes přinesli věci do školy v čemkoliv jiném, nežli v batohu. Fantazii se meze nekladly, a tak jsme na chodbách potkávali děti s kolečky, kufrem na nářadí, přepravkou na kočky, cestovní lednicí nebo modelem Tatry. Děkujeme všem, kteří se zapojili!
Jsme ZŠ E. Beneše Opava!

 

Badatelská exkurze 6. C (14. 6. 2022) 

Video je ke zhlédnutí ZDE.

 

Školní výlet 7.A – Kemp Hranice na Moravě 

Žáci 7.A tento týden zakončili příjemným výletem do Hranic na Moravě. Čekala je noc pod stanem, spousta zábavy, her a procházek.  Společně navštívili zříceninu hradu Helfštýn a pěšky se podívali do města Hranice.
 

 

Dětský den – 7. 6. 2022

Základní škola Edvarda Beneše v Opavě dnes uspořádala Dětský den. Děti si od 15:00 užily nabitý program plný her i společných aktivit. Vyzkoušely si hod na cíl, chůzi na chůdách, slackline, velké puzzle nebo softball. Součástí akce byla autogramiáda Kláry Hymlarové. V 17:00 se všichni přemístili k ohništi, kde se opékaly špekáčky.
Děkujeme za návštěvu, rádi jsme Vás viděli.
Jsme ZŠ E. Beneše Opava!

Všechny fotografie naleznete ZDE.

Poznej profese!

Poznávat zajímavé profese je cílem exkurzí, které se nám podařilo zorganizovat ve spolupráci s Moravskoslezským paktem zaměstnanosti.  Naši osmáci tak vyrazili do terénu, aby zjistili, co která profese obnáší, jak a podle čeho mohou příští školní rok vybírat střední školy.  V pondělí 21.3.2022 jsme navštívili oddělení Městské policie v Opavě. Prohlédli jsme si operační středisko s kamerovým systémem, služební vozidla a vybavení strážníka. V úterý 17. 5. 2022 směřovaly naše kroky do firmy Ostroj Opava. Galvanovnu, strojírnu, nástrojárnu, hydrauliku, kovárnu nebo třeba kalírnu – to jsou divize, které jsme měli možnost vidět. Oreo, Tatranka, Fidorka, Milka, Bebe Brumík … poznáte, která firma na nás čekala v pondělí 30. 5. 2022? Ano, správně! Mondelēz Opava. Konečně už víme, kde a jak se všechny ty dobroty vyrábí. A co bude dál? Určitě Vám dáme zase vědět.

Sportovní den (13. 5. 2022)

SRPDŠ při ZŠ Edvarda Beneše v Opavě uspořádalo 13. 5. 2022 “Odpoledne v pohybu”, které se neslo v duchu sportovních disciplín. V areálu školy si rodiče a žáci mohli vyzkoušet basketbal, softball, badminton, lakros a další doprovodné aktivity. Jelikož jsme letos nezaháleli, pro žáky nižšího stupně jsme připravili branný pochod, který vedl ke Stříbrném jezeru, do Městských sadů a na střelnici SVČ. Jak to našim dětem a rodičům šlo? Mrkněte na fotky! Jsme ZŠ E. Beneše Opava.

Všechny fotografie naleznete ZDE a na sociálních sítích školy. 

Řemeslo má zlaté dno aneb osmáci zkoumají trh práce

Místo angličtiny, dějepisu a fyziky nahazování omítky, pokládání dlažby nebo řezání měděných trubek, to dnes měli na rozvrhu žáci osmého ročníku, kteří část dopoledne strávili exkurzí na SOU stavebním v Opavě. Pod dohledem zkušených mistrů odborného výcviku a za pomoci jejich učňů si naši vyzkoušeli, co musí zvládnout zedníci, truhláři, elektrikáři či instalatéři. Vyrobit obyčejné kuchyňské prkénko nebo přiříznout dlaždici nebylo tak snadné, jak se nejprve zdálo, přesto se mnohým dařilo. Zážitky z dílen a informace o studijních programech by mohly pomoci našim žákům při rozhodování o budoucím povolání.

Den Země (29.4.2022)

Odkaz na všechny fotografie naleznete ZDE.

Projektový den – čarodějnice (28.4.2022)

Všechny fotografie naleznete ZDE a na sociálních sítích školy.

Barevný týden (25.4.2022 – 29.4.2022)

Barevný týden na ZŠ Edvarda Beneše odstartovala 25.4.2022 černá barva, úterý se neslo v duchu šmoulí modré, středa byla růžová a čtvrtek zelený. Jak to žákům i učitelům slušelo se můžete podívat ve fotogalerii, odkaz naleznete ZDE.

Mikuláš na Základní škole Edvarda Beneše v Opavě

Žáci 9. ročníku se dnes proměnili v Mikuláše, čerty i anděly. S knihou hříchů obcházeli nazdobené třídy nižšího stupně, kde krom sladkostí rozdali čerti i pár brambor a kousků uhlí. Děti se na jejich příchod připravovaly, malovaly obrázky, zpívaly, vyráběly ozdoby nebo se učily básničky.

Mikulášská nadílka v MŠ Edvarda Beneše 

Mikuláš, čert i andělé se dnes vypravili do Mateřské školky Edvarda Beneše.Děti netrpělivě čekaly na jejich příchod a čas si krátily zpíváním vánočních písniček. Některé se ale bály, protože během roku zlobily, jiné se těšily na lízátka, která s sebou andělé přinesli. Nikdo nakonec neskončil v pekle a krom sladké odměny si předškoláci odnesli i kouzelné zážitky.

VŠECHNY FOTOGRAFIE NALEZNETE ZDE.

Ponožkový den na ZŠ E. Beneše Opava!

Žáci školy oslavili 21. 3. 2022 SVĚTOVÝ DEN DOWNOVA SYNDROMU. 21 – právě 21. chromozom mají lidé s tímto syndromem hned třikrát.
Žáci a zaměstnanci se zapojili do barevné výzvy a společně si o významu světového dne popovídali. Všechny fotografie naleznete na sociálních sítích školy.