Ve středu 13. 5. 2026 se naši žáci zúčastnili atletického závodu Pohár rozhlasu, kde bojovali v široké škále disciplín od sprintů a štafet až po technické disciplíny, jako jsou skok vysoký, daleký či hod kriketovým míčkem. Dívčí tým obsadil v celkovém hodnocení krásné 6. místo, přičemž velký individuální úspěch zaznamenala Natálie Matějů, která vybojovala stříbrnou příčku v hodu kriketovým míčkem. V konkurenci stovky závodnic se neztratily ani Ema Přibylová a Gréta Halfarová, které v celkovém bodování jednotlivců obsadily vynikající 5. a 6. místo. Chlapci vybojovali výborné 4. místo, kdy je od bronzové pozice dělilo jen těsných 50 bodů. Naprosto dominantní výkon v běhu na 60 metrů předvedl David Franek, který obsadil 1. místo a David Racko 2. místo. Skvělou formu potvrdila také štafeta na 4×60 metrů, která přidala bronzovou medaili. V individuálním bodování pak zazářil David Racko, který se stal druhým nejlepším atletem z celého pole 89 závodníků.
Ve čtvrtek 14. 5. 2026 reprezentovali žáci 8. a 9. ročníku naši školu na okresním kole Poháru rozhlasu, kde v silné konkurenci obsadili starší žáci 8. místo a dívky 7. místo. Největšího úspěchu dosáhl Ondřej Lindovský, který zvítězil ve skoku vysokém a výkonem 176 cm zároveň vytvořil nový školní rekord. Skvěle si vedli také Marek Gebauer se 3. místem ve skoku dalekém a Lucie Žídková, která vybojovala 7. příčku v běhu na 800 m. i ve vrhu koulí. Všem žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a gratulujeme k předvedeným výkonům!












