Okresní finále se uskutečnilo v úterý 12. 5. 2026 na naší škole a zúčastnilo se ho osm škol. Los nám do skupiny přidělil ZŠ Skřipov, ZŠ Boženy Němcové a ZŠ Kylešovice. Ve skupině jsme vyhráli všechna tři utkání a do vyřazovacích bojů postoupili z 1. místa. V semifinále jsme se utkali se ZŠ Háj ve Slezsku. Úvod zápasu patřil soupeři a první poločas jsme prohráli o jeden bod. Ve druhém dějství jsme však hru zrychlili, zpřesnili střelbu a vítězství o tři body nás posunulo do finále. Podle očekávání postoupila také ZŠ Kylešovice. Utkání bylo zpočátku vyrovnané, ale ve druhém poločase nám soupeř odskočil o tři body. Přestože jsme se snažili vývoj utkání zvrátit, soupeř hrál velmi dobře a zápas dovedl do vítězného konce.
Pořadí turnaje:
1. ZŠ Kylešovice
2. ZŠ Edvarda Beneše
3. ZŠ Háj ve Slezsku
4. ZŠ Kobeřice
Druhé místo v turnaji je pro náš tým velkým úspěchem. Všem účastníkům blahopřejeme.
Naši školu reprezentovali žáci 5. ročníku:
Štěpán Hrbáč, David Čajnák, Matyáš Harazim, Lukáš Harazim, Jan Wehowský, Adéla Koukolová, Eliška Truparová, Lukáš Stojka, Dominik Pavera, Dominik Krzestan, Theodor Josefus a Viktor Svoboda.












