Opava slaví 800 let a my jsme u toho! 

25.05.24

V pátek 24. 5. 2024 jsme se zapojili do historického průvodu s názvem Setkání věků, kde nechyběl Přemysl Otakar I., jehož podpis v roce 1224 přidělil Opavě městská práva, Petr Bezruč, Joy Adamsonová, Max Breda nebo David Weinstein. Naše škola se stala nedílnou součástí, žáci i učitelé nás reprezentovali, nechybělo jazykové, ani hokejové zastoupení. Za potlesku a mávání jsme se z Dolního náměstí vydali na trasu skrze historické centrum Opavy okolo Hlásky, dále po Krnovské na Jaselskou ulici a setkání jsme završili v Městských sadech. Jsme pyšní na to, že jsme mohli být součástí takto významných oslav.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

Podobné příspěvky

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Dne 19. 5. 2024 proběhlo v Havířově krajské finále olympijského víceboje OVOV, kam se probojoval Robin Moša. Mladí atleti museli předvést své schopnosti a dovednosti v disciplínách: běh na 60 m., hod míčkem, skok daleký, shyby na šikmé plošině a běh na 1000 m. Robin...

Vodácký kurz 2024

Vodácký kurz 2024

V termínu 5. - 7. 6. 2024 se konal vodácký kurz pro žáky 8. ročníku. Všichni si užili tři slunečné dny v kepmu v Litovli, zdolali řeku Moravu a stali se z nich správní vodáci. Fotoalbum z vodáckého kurzu 2024 naleznete po kliknutí ZDE.

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Jaká je vaše představa ideální dovolené? Moře, pláž, historické památky, plavba lodí, hory, nakupování nebo dobré jídlo v hotelu se spoustou hvězdiček? My to měli všechno! V posledním květnovém týdnu jsme ve francouzském Avignonu kráčeli ve stopách papeže, poté se...