Cyklistický kurz 6. ročníku (2023/2024)

25.05.24

Letošní cyklistický kurz zavítal v termínu od 21. – 23. 5. 2024 do Penzionu Nad stájí v Jakartovicích. Samotnému kurzu předcházela ještě pondělní projížďka, kde jsme si vysvětlili pravidla silničního provozu a vyzkoušeli si přehazovačky a brzdy. V úterý jsme se vydali z Opavy směrem na Otice, Uhlířov, Mladecko a dojeli až do Jakartovic. Odpolední program patřil vyjížďce do Svobodných Heřmanic, kde jsme svlažili nohy v břidlicovém lomu Šífr. Večer jsme završili na hřišti sportovními hrami, tancem a povídáním si. Středeční etapa vedla okolo přehrad. Z Jakartovic jsme vyšlapali strmý kopec na Bohdanovice a dojeli až na Slezskou Hartu. Z té jsme pokračovali dál na Kružberk a přes Nové Lublice a Deštné jsme se opět vrátili na místo startu. Po cestě nás zastihl jemný déšť, nicméně i přes přeháňky jsme se nevzdali a jeli dál. Tato trasa měla 40 km a žáci zdolali převýšení 714 metrů. Po obědě jsme se vydali na procházku k lomům, povečeřeli jsme a čekala nás noční hra. V pátek jsme se rozloučili s ubytováním a jeli zpět domů. Žáci za 4 dny ujeli více jak 137 km a získali 1570 výškových metrů. Krásné ubytování, příroda, lomy, přehrady a dobrodružství, to byl letošní cyklák. Tak zase za rok.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

Podobné příspěvky

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Dne 19. 5. 2024 proběhlo v Havířově krajské finále olympijského víceboje OVOV, kam se probojoval Robin Moša. Mladí atleti museli předvést své schopnosti a dovednosti v disciplínách: běh na 60 m., hod míčkem, skok daleký, shyby na šikmé plošině a běh na 1000 m. Robin...

Vodácký kurz 2024

Vodácký kurz 2024

V termínu 5. - 7. 6. 2024 se konal vodácký kurz pro žáky 8. ročníku. Všichni si užili tři slunečné dny v kepmu v Litovli, zdolali řeku Moravu a stali se z nich správní vodáci. Fotoalbum z vodáckého kurzu 2024 naleznete po kliknutí ZDE.

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Jaká je vaše představa ideální dovolené? Moře, pláž, historické památky, plavba lodí, hory, nakupování nebo dobré jídlo v hotelu se spoustou hvězdiček? My to měli všechno! V posledním květnovém týdnu jsme ve francouzském Avignonu kráčeli ve stopách papeže, poté se...