O kom se mluví: Veronika Šimíčková z 9. B

01.05.24

Chodí po stejných chodbách jako vy. Na první pohled nenápadná, přesto výjimečná. Reprezentuje školu a vyhrává jazykové soutěže. Veronika vyhrála 3x školní kolo a 2x okresní kolo Soutěže v německém jazyce. Loni byla v okrese druhá, letos čtvrtá v kraji. Na podzim třetí mezi jednotlivci v soutěži #HelloErasmusDays, kterou pořádalo Gymnázium Hello Ostrava. Jaká je? Co ji baví? Seznamte se …

R: Kdy tě poprvé napadlo, že se budeš zabývat němčinou?
V: Když jsem si vybírala cizí jazyk, tak jsem neměla žádný konkrétní důvod, proč zrovna němčina.
R: Kdy jsi zjistila, že ti němčina jde?
V: Asi hned ten první rok, jak jsem se začala učit němčinu, tak mě to začalo hodně bavit a pak jsem se chtěla zúčastňovat soutěží. Ráda se v němčině pořád zdokonaluju.
R: Můžeš říct, že učit se cizí jazyk je zábava?
V: Myslím si, že ano. Věřím, že se mi jazykové schopnosti budou v budoucnu hodit. Jednak ohledně vzdělávání, jednak kvůli cestování.
R: Dneska tušíš, čím jednou budeš?
V: Můj sen je být právničkou nebo psycholožkou.
R: Máš nějaké vzory v životě? Kdo tě nejvíc ovlivňuje?
V: Mými vzory jsou mí rodiče. Jsou pro mě velkou inspirací a podporou.
R: Život, to není jenom škola. Jak odpočíváš, co tě baví?
V: Ráda čtu knihy, poslouchám hudbu nebo hraju deskové hry. Hodně času a pozornosti věnuju své jezevčici Maggie.
R: Děkuji za rozhovor.

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...