Školní kolo olympiády v anglickém jazyce

22.12.23
Ve středu 6. prosince 2023 proběhla písemná část školního kola v angličtině, a to ve dvou kategoriích, 6.- 7. a 8. – 9. ročník. Testovány byly dvě oblasti – Reading and Use of English a Listening. V písemné části nižší kategorie do dalšího kola (ústní části) postoupily Klaudie Plušková (6. C), Dorothea Dvořáková (6. C), Ella Němcová (6. A), Vivien Fialová (6. A), Lucie Sívková (6. A) a Jana Burdíková (6. B). Absolutní vítězkou se stala Dorothea Dvořáková, která postoupila do okresního kola. Její náhradnicí se stala Klaudie Plušková.
Ve vyšší kategorii zabodovali Alice Fialová, Marcela Pavlincová, Adéla Bártíková, David Meixner a Martin Pastucha z 9. C. Dále se do finále mezi starší spolužáky probojovala Petra Valérie Gebauerová (8. A). Po ústní části soutěže, která proběhla ve čtvrtek 7. prosince, nejlepšího výsledku dosáhla Adéla Bártíková, která bude v okresním kole, v této kategorii, reprezentovat naši školu. Její náhradnicí je Alice Fialová.
Srdečně gratulujeme vítězům a všem 36 nadějným angličtinářům, kteří se soutěže zúčastnili. Děkujeme za snahu a píli. Máme radost, že vás angličtina baví.

Podobné příspěvky

Pohádkový zápis nanečisto 

Pohádkový zápis nanečisto 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 zve všechny předškoláky se svými rodiči na Pohádkový zápis nanečisto, který se uskuteční v úterý 19. 3. 2024 od 15:00 - 16:30 hod. v budově školy. V rámci předzápisu proběhne v 16:00 schůzka pro zájemce o bilingvní (dvojjazyčné)...