Weihnachtsspiel – vánoční projektové dopoledne v německém jazyce

19.12.23

V úterý 19. 12. 2023 se konalo projektové dopoledne pro žáky 7., 8. a 9. ročníku s názvem Weihnachtsspiel. Co bylo obsahem? Němčináři obdrželi “Arbeitsblatt“, tj. pracovní list, na kterém společně ve skupině pracovali. Po vyplnění myšlenkové mapy již usedli na stanoviště, kde v rámci Weihnachtsmemory hledali shodné dvojice – vždy obrázek a německý ekvivalent. Následovala oblíbená hra Dobble s 13 nejznámějšími slovíčky, oběšenec, trimino, domino nebo také Laufdiktat, mezi dětmi známý jako běhací diktát. V rámci upevnění slovní zásoby následovala osmisměrka a poté už vyhodnocení a sladká odměna pro všechny zúčastněné.

Frohe Weihnachten!

Podobné příspěvky

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Krajské finále olympijského víceboje OVOV – máme stříbro! 

Dne 19. 5. 2024 proběhlo v Havířově krajské finále olympijského víceboje OVOV, kam se probojoval Robin Moša. Mladí atleti museli předvést své schopnosti a dovednosti v disciplínách: běh na 60 m., hod míčkem, skok daleký, shyby na šikmé plošině a běh na 1000 m. Robin...

Vodácký kurz 2024

Vodácký kurz 2024

V termínu 5. - 7. 6. 2024 se konal vodácký kurz pro žáky 8. ročníku. Všichni si užili tři slunečné dny v kepmu v Litovli, zdolali řeku Moravu a stali se z nich správní vodáci. Fotoalbum z vodáckého kurzu 2024 naleznete po kliknutí ZDE.

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Byli jsme ve Španělsku a Francii! 

Jaká je vaše představa ideální dovolené? Moře, pláž, historické památky, plavba lodí, hory, nakupování nebo dobré jídlo v hotelu se spoustou hvězdiček? My to měli všechno! V posledním květnovém týdnu jsme ve francouzském Avignonu kráčeli ve stopách papeže, poté se...