Chlapci postoupili do krajského finále ve florbalu 

21.11.23

Ve středu 15. 11. 2023 se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo ve florbalu chlapců kategorie III. (rok narození 2012–2010). Turnaje se zúčastnilo 8 týmů, hrálo se ve dvou skupinách. Naši kluci vyhráli všechna 3 utkání a postoupili do semifinále z 1.místa. Tady jsme narazili na našeho přemožitele z okrskového kola ZŠ Kylešovice. Utkání se pro nás nevyvíjelo dobře. Ještě 5 minut před koncem jsme prohrávali 0:2. Náš tým to ale nevzdal a třemi góly v rozmezí tří minut strhl vítězství na naši stranu. Ve finále nás čekal suverén dosavadního průběhu soutěže tým ze ZŠ Kravaře. Od začátku utkání jsme čelili náporu soupeře a jen díky velké obětavosti jsme neinkasovali. Také našemu družstvu se povedlo pár pěkných akcí a z jedné z nich jsme se ujali vedení 1:0. Soupeři se dvě minuty před koncem podařilo vyrovnat a šlo se do prodloužení. Naši kluci se ujali vedení 2:1 a výsledek již ubránili. 1. místo a postup do krajského finále je velkým úspěchem.
Reprezentovali nás: Oliver Langa z 6. C, Robin Moša, Richard Moša, Adam Benda a David Bernard ze 7. A, Kryštof Hrbáč, Matyáš Weczerek, Ondřej Mičker ze 7. B, Dominik Hanzlík z 8.A, Šimon Ambrůz a Dominik Hrbáček z 8.B.
Celý tým musím pochválit za bojovnost i obětavost. Chlapcům blahopřejeme a 1. prosince budeme držet palce v krajském finále.

Karel Frýdl

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...