Postup děvčat do krajského finále ve florbalu 

13.11.23

V úterý 7. 11. 2023 se na ZŠ Otická uskutečnilo okresní kolo ve florbalu dívek kategorie III (rok narození 2012–2010). Turnaje se zúčastnilo 7 týmů, hrálo se systémem každý s každým. Naše děvčata měla výborný vstup do turnaje. Porazily ZŠ Englišova a ZŠ Kylešovice, ve třetím zápase se utkala s jedním z favoritů, a to ZŠ Bolatice. Dramatické utkání zvládnuly a náš cíl byl zase o něco blíž. V dalších utkáních jsme porazili ZŠ Mařádkova a prohráli se ZŠ Otická. Čekal nás poslední zápas se ZŠ Vrchní. Naše děvčata nedala soupeřkám šanci a vítězství 5:2 rozhodlo o vítězství v turnaji a postupu do krajského kola. Na 2. místě se umístila ZŠ Otická, na 3. místě ZŠ Bolatice.
Reprezentovaly nás: Lucie Žídková a Barbora Lukešová z 6.C, Adéla Plušková Nela Hrabcová, Gita Racko, Tereza Turáčková, Týna Jašková ze 7.A, Eliška Dorosiňská ze 7.C, Adéla Hostášková a Tereza Koukolová z 8.A a Neiry Tess Novák z 8.B. Děvčata musím pochválit za bojovnost, ale také za krásné akce a góly, výborně si vedla brankářka Adéla Hostášková.  Děvčatům blahopřejeme a 24. listopadu budeme držet palce v krajském finále.

Karel Frýdl

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...