Deutsch Plus Česko 

13.11.23

V rámci projektu Goethe-Institutu v Praze “Deutsch Plus Česko“ vznikla síť škol, která má posílit výuku němčiny jako druhého cizího jazyka v České republice. Členy této sítě jsou školy, které se velmi angažují v oblasti výuky němčiny. Projekt “Deutsch Plus Česko“ zprostředkovává aktivity a akce na vybraných školách a výměnu mezi vedením škol, rodiči a učiteli a učitelkami němčiny. Jeho cílem je zintenzivnit zájem žáků a žákyň a jejich učitelů a učitelek o němčinu jako cizí jazyk a o sousední zemi, a to i tím, že se žáci a žákyně dozvědí o možnostech, jak si osvojením němčiny zlepšit vlastní kariérní vyhlídky. Naše škola úspěšně splnila podmínky přijetí do projektu “Deutsch Plus Česko“ Goethe-Institutu Praha, který propojuje 23 škol po celé České republice. Záštitu nad projektem převzal velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Slavnostní zahájení projektu spojené s podpisem smluv mezi vedením Goethe-Institutu a partnerských škol proběhlo na konferenci v Praze 3. 11. 2023.

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...