Deutsch Plus Česko 

13.11.23

V rámci projektu Goethe-Institutu v Praze “Deutsch Plus Česko“ vznikla síť škol, která má posílit výuku němčiny jako druhého cizího jazyka v České republice. Členy této sítě jsou školy, které se velmi angažují v oblasti výuky němčiny. Projekt “Deutsch Plus Česko“ zprostředkovává aktivity a akce na vybraných školách a výměnu mezi vedením škol, rodiči a učiteli a učitelkami němčiny. Jeho cílem je zintenzivnit zájem žáků a žákyň a jejich učitelů a učitelek o němčinu jako cizí jazyk a o sousední zemi, a to i tím, že se žáci a žákyně dozvědí o možnostech, jak si osvojením němčiny zlepšit vlastní kariérní vyhlídky. Naše škola úspěšně splnila podmínky přijetí do projektu “Deutsch Plus Česko“ Goethe-Institutu Praha, který propojuje 23 škol po celé České republice. Záštitu nad projektem převzal velvyslanec Spolkové republiky Německo v České republice a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Slavnostní zahájení projektu spojené s podpisem smluv mezi vedením Goethe-Institutu a partnerských škol proběhlo na konferenci v Praze 3. 11. 2023.

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...