Poznávací zájezd do Skotska

24.10.23

Ve dnech 3. 10 – 9. 10. 2023 jsme se vypravili do deštivého, ale nesmírně krásného historického Skotska. Naše putování začalo objevováním Londýna, kde jsme až do pozdních večerních hodin obdivovali ty nejvýznamnější památky metropole. Viděli jsme Westminsterský či Buckinghamský palác, Leicester či Trafalgarské náměstí, čtvrť Soho, China Town, Národní galerii nebo Britské muzeum. Projeli jsme se na obřím vyhlídkovém kole The London Eye či pluli po řece Temži až k nultému poledníku. Po nočním přejezdu do Skotska jsme vystoupili v hlavním městě Edinburghu. Procházeli jsme se po Royal Mile, sídle skotských králů, Národní skotském muzeu a v dalších dnech jsme navštívili St. Andrews, Stirling, Wallace Monument, Alnwick Castle a třešničkou na dortu byl výlet do Highlands. Tam jsme si užili projížďky přes úchvatné údolí Glencoe a plavby po jezeře Loch Ness, kde mnozí z nás opravdu zahlédli tajemnou lochnesskou příšerku Nessie. Ben Nevis nám sice pro nepřízeň počasí zůstal skryt, ale nějaký ten deštík nám nezkazil fantastické zážitky na celý život.
Už se nemůžeme dočkat, až s naší školou vyrazíme do dalších skvělých destinací.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...