Poznávací zájezd do Skotska

24.10.23

Ve dnech 3. 10 – 9. 10. 2023 jsme se vypravili do deštivého, ale nesmírně krásného historického Skotska. Naše putování začalo objevováním Londýna, kde jsme až do pozdních večerních hodin obdivovali ty nejvýznamnější památky metropole. Viděli jsme Westminsterský či Buckinghamský palác, Leicester či Trafalgarské náměstí, čtvrť Soho, China Town, Národní galerii nebo Britské muzeum. Projeli jsme se na obřím vyhlídkovém kole The London Eye či pluli po řece Temži až k nultému poledníku. Po nočním přejezdu do Skotska jsme vystoupili v hlavním městě Edinburghu. Procházeli jsme se po Royal Mile, sídle skotských králů, Národní skotském muzeu a v dalších dnech jsme navštívili St. Andrews, Stirling, Wallace Monument, Alnwick Castle a třešničkou na dortu byl výlet do Highlands. Tam jsme si užili projížďky přes úchvatné údolí Glencoe a plavby po jezeře Loch Ness, kde mnozí z nás opravdu zahlédli tajemnou lochnesskou příšerku Nessie. Ben Nevis nám sice pro nepřízeň počasí zůstal skryt, ale nějaký ten deštík nám nezkazil fantastické zážitky na celý život.
Už se nemůžeme dočkat, až s naší školou vyrazíme do dalších skvělých destinací.

Všechny fotografie naleznete po kliknutí ZDE.

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...