Úspěch našich žáků na #Helloerasmusdays 

16.10.23

V pátek 13. října jsme přijali pozvání na #Helloerasmusdays (soutěž pro deváťáky), která se konala na Základní škole Hello pod záštitou primátora města Ostravy. Naši žáci soutěžili jednak v hlavní soutěži týmů v prezentačních dovednostech v angličtině nazvané Hello Talks, tak i v doprovodných soutěžích jednotlivců v angličtině, němčině či španělštině. Celého soutěžního klání se zúčastnilo 10 základních škol a celkem 211 dětí. Naši žáci zabodovali ve všech soutěžích a byli doslova nepřehlédnutelní.

Výsledky:
3.místo – soutěž tříčlenného týmu ve složení Adéla Bártíková, Alice Fialová a David Meixner. Tématem byla AI-umělá inteligence a její dopady na naši společnost.

  • 3.místo v soutěži jednotlivců ve španělském jazyku patří Lauře Peterkové.
  • 3.místo v soutěži jednotlivců v německém jazyce náleží Veronice Šimíčkové.
  • 1.místo v soutěži jednotlivců v anglickém jazyce obsadila rovněž Veronika Šimíčková.

Naši žáci si odnesli hodnotné ceny, cenné zkušenosti a radost z úspěchu. Výhercům gratulujeme a všem dětem děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

 

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...