Úspěch našich žáků na #Helloerasmusdays 

16.10.23

V pátek 13. října jsme přijali pozvání na #Helloerasmusdays (soutěž pro deváťáky), která se konala na Základní škole Hello pod záštitou primátora města Ostravy. Naši žáci soutěžili jednak v hlavní soutěži týmů v prezentačních dovednostech v angličtině nazvané Hello Talks, tak i v doprovodných soutěžích jednotlivců v angličtině, němčině či španělštině. Celého soutěžního klání se zúčastnilo 10 základních škol a celkem 211 dětí. Naši žáci zabodovali ve všech soutěžích a byli doslova nepřehlédnutelní.

Výsledky:
3.místo – soutěž tříčlenného týmu ve složení Adéla Bártíková, Alice Fialová a David Meixner. Tématem byla AI-umělá inteligence a její dopady na naši společnost.

  • 3.místo v soutěži jednotlivců ve španělském jazyku patří Lauře Peterkové.
  • 3.místo v soutěži jednotlivců v německém jazyce náleží Veronice Šimíčkové.
  • 1.místo v soutěži jednotlivců v anglickém jazyce obsadila rovněž Veronika Šimíčková.

Naši žáci si odnesli hodnotné ceny, cenné zkušenosti a radost z úspěchu. Výhercům gratulujeme a všem dětem děkujeme za vynikající reprezentaci školy.

 

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...