Úspěchy našich běžců na Sádráku – přespolní běh 2023

21.09.23

Ve čtvrtek 21. září se na Stříbrném jezeře konalo okresní finále v přespolním běhu žáků 4. až 9. tříd více než desítky škol z Opavy a okolí.

Náš dívčí i chlapecký tým v kategorii 4. a 5. ročník jen o kousek nedosáhl na stupně vítězů a umístil se mezi všemi školami na krásné 4. příčce. Výrazného individuálního úspěchu dosáhl Štěpán Polouček z 5.B, který mezi asi šedesáti závodníky doběhl na stříbrné pozici. Sedmým nejlepším běžcem byl Maxmilián Wehowsky ze 4.A.

Žákyně 6. a 7. ročníku se umístily páté, zazářila Barbora Lukešová z 6.C, která v obrovské konkurenci našla jedinou přemožitelku!

Tým žákyň 8. a 9. ročníku doběhl pro celkové 7. místo s osmou nejlepší běžkyní startovního pole Neiry Tess Novák z 8.B. Chlapci 8. a 9. ročníku obsadili celkové 4. místo s šestým a sedmým nejrychlejším běžcem – Štěpán Malík z 9.B, Dušan Celta z 9.A.

Absolutními vítězi své kategorie se stali šesťáci a sedmáci! Za ně díky pravidlům mohl závodit i Dominik Hrbáček z 8.B, který doběhl na bronzové pozici. K týmovému triumfu výrazně přispěl i sedmý Oliver Langa z 6.C a osmý Richard Moša ze 7.A.

Všem moc gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci školy.

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...