Kochen auf Deutsch – vaření v němčině 

10.04.23

Ve středu se sedmáci sešli místo učebny němčiny ve školní kuchyňce. Na programu byl císařský trhanec (Kaiserschmarrn), což je lehká, karamelizovaná palačinka ze sladkého těsta. Přípravu, včetně sněhu z bílků, smažení a trhání zvládli jako zkušení kuchaři. Pokud si chcete také pochutnat, přikládáme recept:

  • 200 g hladké mouky
  • 400 ml mléka
  • 4 vejce
  • 3 lžíce cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • špetka soli
  • olej nebo máslo na smažení
  • moučkový cukr na posypání

Servírujte s ovocným rozvarem (Rote Grütze).
GUTEN APPETIT!

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...