Kochen auf Deutsch – vaření v němčině 

10.04.23

Ve středu se sedmáci sešli místo učebny němčiny ve školní kuchyňce. Na programu byl císařský trhanec (Kaiserschmarrn), což je lehká, karamelizovaná palačinka ze sladkého těsta. Přípravu, včetně sněhu z bílků, smažení a trhání zvládli jako zkušení kuchaři. Pokud si chcete také pochutnat, přikládáme recept:

  • 200 g hladké mouky
  • 400 ml mléka
  • 4 vejce
  • 3 lžíce cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • špetka soli
  • olej nebo máslo na smažení
  • moučkový cukr na posypání

Servírujte s ovocným rozvarem (Rote Grütze).
GUTEN APPETIT!

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...