Kochen auf Deutsch – vaření v němčině 

10.04.23

Ve středu se sedmáci sešli místo učebny němčiny ve školní kuchyňce. Na programu byl císařský trhanec (Kaiserschmarrn), což je lehká, karamelizovaná palačinka ze sladkého těsta. Přípravu, včetně sněhu z bílků, smažení a trhání zvládli jako zkušení kuchaři. Pokud si chcete také pochutnat, přikládáme recept:

  • 200 g hladké mouky
  • 400 ml mléka
  • 4 vejce
  • 3 lžíce cukru
  • 1 vanilkový cukr
  • špetka soli
  • olej nebo máslo na smažení
  • moučkový cukr na posypání

Servírujte s ovocným rozvarem (Rote Grütze).
GUTEN APPETIT!

Podobné příspěvky

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na informační schůzku, která se uskuteční v úterý 13. 6. v 16:00 v prostorách tělocvičny. Těší se na Vás paní ředitelka, budoucí třídní učitelky prvních tříd, speciální pedagožka a vedoucí...

Odpoledne v pohybu

Odpoledne v pohybu

Druhý ročník akce SRPDŠ Odpoledne v pohybu se uskutečnil u příležitosti Dne dětí v pátek 2. června 2023. Žáci 2. stupně měli možnost po vyučování využít připravené sportoviště na školní zahradě a v tělocvičnách. Hrál se zejména florbal, kopaná, softbal, badminton a...

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky. úvazek 40 hod./týden (22 hod. přímé pracovní činnosti) platová třída dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění nástup dohodou Požadavky:...