Jsme florbaloví mistři republiky

01.04.23

Kluci 4. a 5. tříd zvítězili v celostátním finále ČEPS cup 2023.

Republikové finále ČEPS cup 2023 se uskutečnilo v Praze 29. 3. 2023 a do boje o titul mistra ČR se probojovalo 16 týmů.
Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Našim cílem bylo umístění na prvních dvou místech, která zaručovala postup do vyřazovacích bojů. Utkání byla hodně těžká, v prvních dvou jsme prohrávali o dvě branky, ale zvýšeným úsilím jsme dokázali nepříznivý stav otočit. Zvítězili jsme ve všech třech utkáních. Se ZŠ Beroun 6:3, se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka 4:3 a se ZŠ Krátká z Klášterce nad Ohří 5:2.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Přibyslav. Naši kluci byli po celý zápas lepší, zaslouženě zvítězili poměrem 3:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme si zopakovali souboj ze skupiny se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Ve vyrovnaném utkání jsme měli v závěru více sil a vítězství 3:2 nás posunulo do finále.

Finále se ZŠ Josefa Resslera z Pardubic bylo zpočátku vyrovnané, po prvním poločase svítil na časomíře stav 3:3. Ve druhém dějství jsme přidali na pohybu i důrazu a vybojovali vítězství 6:3. Titul mistrů ČR jsme získali zaslouženě, v rozhodujících momentech jsme dokázali zabrat a soupeře zdolat zejména pohybem, důrazem, kombinační hrou i skvělými individuálním akcemi.

Reprezentovali nás: Oliver Langa, Max Grygar, David Ciminga, Beno Thiemel, Hakim Abíd, Filip Gróman z 5.C, Daniel Střílka, Jan Gebauer z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A.
Hráčům bych chtěl poděkovat nejen za velký úspěch, ale také za přípravu a poctivou docházku na ranní tréninky.

Karel Frýdl

 

 

Podobné příspěvky

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na informační schůzku, která se uskuteční v úterý 13. 6. v 16:00 v prostorách tělocvičny. Těší se na Vás paní ředitelka, budoucí třídní učitelky prvních tříd, speciální pedagožka a vedoucí...

Odpoledne v pohybu

Odpoledne v pohybu

Druhý ročník akce SRPDŠ Odpoledne v pohybu se uskutečnil u příležitosti Dne dětí v pátek 2. června 2023. Žáci 2. stupně měli možnost po vyučování využít připravené sportoviště na školní zahradě a v tělocvičnách. Hrál se zejména florbal, kopaná, softbal, badminton a...

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky. úvazek 40 hod./týden (22 hod. přímé pracovní činnosti) platová třída dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění nástup dohodou Požadavky:...