Jsme florbaloví mistři republiky

01.04.23

Kluci 4. a 5. tříd zvítězili v celostátním finále ČEPS cup 2023.

Republikové finále ČEPS cup 2023 se uskutečnilo v Praze 29. 3. 2023 a do boje o titul mistra ČR se probojovalo 16 týmů.
Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Našim cílem bylo umístění na prvních dvou místech, která zaručovala postup do vyřazovacích bojů. Utkání byla hodně těžká, v prvních dvou jsme prohrávali o dvě branky, ale zvýšeným úsilím jsme dokázali nepříznivý stav otočit. Zvítězili jsme ve všech třech utkáních. Se ZŠ Beroun 6:3, se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka 4:3 a se ZŠ Krátká z Klášterce nad Ohří 5:2.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Přibyslav. Naši kluci byli po celý zápas lepší, zaslouženě zvítězili poměrem 3:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme si zopakovali souboj ze skupiny se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Ve vyrovnaném utkání jsme měli v závěru více sil a vítězství 3:2 nás posunulo do finále.

Finále se ZŠ Josefa Resslera z Pardubic bylo zpočátku vyrovnané, po prvním poločase svítil na časomíře stav 3:3. Ve druhém dějství jsme přidali na pohybu i důrazu a vybojovali vítězství 6:3. Titul mistrů ČR jsme získali zaslouženě, v rozhodujících momentech jsme dokázali zabrat a soupeře zdolat zejména pohybem, důrazem, kombinační hrou i skvělými individuálním akcemi.

Reprezentovali nás: Oliver Langa, Max Grygar, David Ciminga, Beno Thiemel, Hakim Abíd, Filip Gróman z 5.C, Daniel Střílka, Jan Gebauer z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A.
Hráčům bych chtěl poděkovat nejen za velký úspěch, ale také za přípravu a poctivou docházku na ranní tréninky.

Karel Frýdl

 

 

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...