Jsme florbaloví mistři republiky

01.04.23

Kluci 4. a 5. tříd zvítězili v celostátním finále ČEPS cup 2023.

Republikové finále ČEPS cup 2023 se uskutečnilo v Praze 29. 3. 2023 a do boje o titul mistra ČR se probojovalo 16 týmů.
Družstva byla rozdělena do čtyř skupin. Našim cílem bylo umístění na prvních dvou místech, která zaručovala postup do vyřazovacích bojů. Utkání byla hodně těžká, v prvních dvou jsme prohrávali o dvě branky, ale zvýšeným úsilím jsme dokázali nepříznivý stav otočit. Zvítězili jsme ve všech třech utkáních. Se ZŠ Beroun 6:3, se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka 4:3 a se ZŠ Krátká z Klášterce nad Ohří 5:2.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Přibyslav. Naši kluci byli po celý zápas lepší, zaslouženě zvítězili poměrem 3:1 a postoupili mezi čtyři nejlepší týmy turnaje. V semifinále jsme si zopakovali souboj ze skupiny se ZŠ Svatoplukova ze Šternberka. Ve vyrovnaném utkání jsme měli v závěru více sil a vítězství 3:2 nás posunulo do finále.

Finále se ZŠ Josefa Resslera z Pardubic bylo zpočátku vyrovnané, po prvním poločase svítil na časomíře stav 3:3. Ve druhém dějství jsme přidali na pohybu i důrazu a vybojovali vítězství 6:3. Titul mistrů ČR jsme získali zaslouženě, v rozhodujících momentech jsme dokázali zabrat a soupeře zdolat zejména pohybem, důrazem, kombinační hrou i skvělými individuálním akcemi.

Reprezentovali nás: Oliver Langa, Max Grygar, David Ciminga, Beno Thiemel, Hakim Abíd, Filip Gróman z 5.C, Daniel Střílka, Jan Gebauer z 5.B, Daniel Otipka a Štěpán Samiec ze 4.A.
Hráčům bych chtěl poděkovat nejen za velký úspěch, ale také za přípravu a poctivou docházku na ranní tréninky.

Karel Frýdl

 

 

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...