ZŠ E. Beneše vítězem v ZOO Ostrava

04.10.22

V pátek 30. září zamířil tým 5.C opět do ZOO Ostrava. V přírodovědné soutěži na téma “Duchové Madagaskaru a jejich domov” prokazovali žáci nabyté znalosti a dovednosti.
Na venkovních stanovištích hledali ve slovních přesmyčkách názvy rostlin a zvířat, zahráli si na chovatele lemurů a chystali pro ně potravu, prokazovali svůj postřeh při poznávačce a mnoho dalšího.
Po závěrečném testu pak přišlo na řadu vyhodnocení…a k obrovské radosti všech…se absolutním vítězem stal právě tým naší školy!!!
Nejlepší znalci Madagaskaru Zoe Legutová, Laura Špillerová, Klaudie Plušková, Jakub Urbanský, Filip Gróman a Matyáš Mertens pod vedením kapitánky Dorky Dvořákové suverénně porazili dalších 70 týmů z celého Moravskoslezského kraje.
Odměnou jim byly upomínkové předměty ZOO Ostrava, nezapomenutelné krmení žiraf a focení se s nimi a hlavně skvělý pocit úspěchu po náročné přípravě.
Veliké poděkování všem za jejich čas, energii a nasazení! Gratulujeme!