Noc vědců 2022!

14.09.22

Milí školáci, Školní klub Vás srdečně zveme na již tradiční setkání zájemců všech věkových kategorií s vědou a vědci! Těšit se můžete na večer plný zajímavých akcí spojených jednotným tématem VŠEMI SMYSLY.

Kdy? 30. 9. 2022
Kde? Slezská univerzita v Opavě

Co Vás čeká? Již po čtvrté se vypravíte probádat území Slezské univerzity, dozvíte se, že vnímání robotů se od toho našeho liší. Zjistíte, k čemu jsou nám infra senzory, GPS lokátory ?, gyroskop, jak se robot orientuje pomocí kamery a k čemu lze využít mikrofon, termokameru a mnoho dalšího. Nejen o tom je interaktivní ukázka robotů a dronů v laboratořích robotiky Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Koho už roboti přestanou bavit, může se podívat do sekce filmové techniky, práce ve zvukové a střihové laboratoři nebo na výstavu solarografů. Bádání společně zakončíme na matematické fakultě s pokusy studentů Mendlova gymnázia Opava.

Oslovil Tě program? Pokud ANO, informace s návratkou si můžeš vyzvednou ve školním klubu od 19. září 2022!

Těšíme se na Tebe!

 

Podobné příspěvky

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

VÝBĚROVÉ ŘÍZENÍ – Vychovatel/ka školní družiny

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici vychovatele ve školní družině na částečný úvazek. Pracovní náplň: výchovně vzdělávací činnost dle ŠVP Nástup: od 1. 9. 2024 Životopis zasílejte na email: info@zsedvardabenese.cz....

5.A má nejlepší házenkáře

5.A má nejlepší házenkáře

V průběhu celého školního roku se naši páťáci pravidelně účastnili turnajů Školní ligy v házené. Poslední čtvrté kolo zápasů vyhráli a pod profi vedením paní učitelky Pavlíkové se stali absolutními vítězi ligy!

Okrskové kolo v minikopané 

Okrskové kolo v minikopané 

Dne 19. 4. 2024 se uskutečnilo okrskové kolo v minikopané žáků 8. a 9. tříd. Naši chlapci uspěli, kvalifikační skupinu vyhráli a postoupili do okresního finále, kde se utkalo osm týmu. Kluci bojovali o třetí místo, ale bohužel soupeř využil své brankové příležitosti...