Noc vědců 2022!

14.09.22

Milí školáci, Školní klub Vás srdečně zveme na již tradiční setkání zájemců všech věkových kategorií s vědou a vědci! Těšit se můžete na večer plný zajímavých akcí spojených jednotným tématem VŠEMI SMYSLY.

Kdy? 30. 9. 2022
Kde? Slezská univerzita v Opavě

Co Vás čeká? Již po čtvrté se vypravíte probádat území Slezské univerzity, dozvíte se, že vnímání robotů se od toho našeho liší. Zjistíte, k čemu jsou nám infra senzory, GPS lokátory ?, gyroskop, jak se robot orientuje pomocí kamery a k čemu lze využít mikrofon, termokameru a mnoho dalšího. Nejen o tom je interaktivní ukázka robotů a dronů v laboratořích robotiky Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Koho už roboti přestanou bavit, může se podívat do sekce filmové techniky, práce ve zvukové a střihové laboratoři nebo na výstavu solarografů. Bádání společně zakončíme na matematické fakultě s pokusy studentů Mendlova gymnázia Opava.

Oslovil Tě program? Pokud ANO, informace s návratkou si můžeš vyzvednou ve školním klubu od 19. září 2022!

Těšíme se na Tebe!

 

Podobné příspěvky

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

INFORMAČNÍ SCHŮZKA PRO RODIČE BUDOUCÍCH PRVŇÁČKŮ

Vážení rodiče, srdečně Vás zveme na informační schůzku, která se uskuteční v úterý 13. 6. v 16:00 v prostorách tělocvičny. Těší se na Vás paní ředitelka, budoucí třídní učitelky prvních tříd, speciální pedagožka a vedoucí...

Odpoledne v pohybu

Odpoledne v pohybu

Druhý ročník akce SRPDŠ Odpoledne v pohybu se uskutečnil u příležitosti Dne dětí v pátek 2. června 2023. Žáci 2. stupně měli možnost po vyučování využít připravené sportoviště na školní zahradě a v tělocvičnách. Hrál se zejména florbal, kopaná, softbal, badminton a...

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky

Ředitelka Základní školy Opava, Edvarda Beneše 2 vyhlašuje výběrové řízení na pozici učitel/učitelka matematiky a informatiky. úvazek 40 hod./týden (22 hod. přímé pracovní činnosti) platová třída dle NV č. 341/2017 Sb. v platném znění nástup dohodou Požadavky:...