Noc vědců 2022!

14.09.22

Milí školáci, Školní klub Vás srdečně zveme na již tradiční setkání zájemců všech věkových kategorií s vědou a vědci! Těšit se můžete na večer plný zajímavých akcí spojených jednotným tématem VŠEMI SMYSLY.

Kdy? 30. 9. 2022
Kde? Slezská univerzita v Opavě

Co Vás čeká? Již po čtvrté se vypravíte probádat území Slezské univerzity, dozvíte se, že vnímání robotů se od toho našeho liší. Zjistíte, k čemu jsou nám infra senzory, GPS lokátory 🧭, gyroskop, jak se robot orientuje pomocí kamery a k čemu lze využít mikrofon, termokameru a mnoho dalšího. Nejen o tom je interaktivní ukázka robotů a dronů v laboratořích robotiky Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Koho už roboti přestanou bavit, může se podívat do sekce filmové techniky, práce ve zvukové a střihové laboratoři nebo na výstavu solarografů. Bádání společně zakončíme na matematické fakultě s pokusy studentů Mendlova gymnázia Opava.

Oslovil Tě program? Pokud ANO, informace s návratkou si můžeš vyzvednou ve školním klubu od 19. září 2022!

Těšíme se na Tebe!

 

Podobné příspěvky

Veletrh povolání Opava 5. 10. – 6. 10. 2022

Veletrh povolání Opava 5. 10. – 6. 10. 2022

Ve víceúčelové hale začal Veletrh povolání – přehlídka místních firem a téměř všech středních škol z Opavska a okolí. Proto jsme se s žáky devátých tříd vypravili na „výzvědy“. Volba správné školy je klíčovým okamžikem v životě, a proto si zaslouží dostatek času a...

ZŠ E. Beneše vítězem v ZOO Ostrava

ZŠ E. Beneše vítězem v ZOO Ostrava

V pátek 30. září zamířil tým 5.C opět do ZOO Ostrava. V přírodovědné soutěži na téma "Duchové Madagaskaru a jejich domov" prokazovali žáci nabyté znalosti a dovednosti. Na venkovních stanovištích hledali ve slovních přesmyčkách názvy rostlin a zvířat, zahráli si na...

Zrušení drakiády

Zrušení drakiády

Vážení rodiče, z důvodu neustávajícího deště se dnešní drakiáda ruší. Školní družina jede beze změn s kroužky, na které jste zvyklí. Děkujeme za pochopení.