Noc vědců 2022!

14.09.22

Milí školáci, Školní klub Vás srdečně zveme na již tradiční setkání zájemců všech věkových kategorií s vědou a vědci! Těšit se můžete na večer plný zajímavých akcí spojených jednotným tématem VŠEMI SMYSLY.

Kdy? 30. 9. 2022
Kde? Slezská univerzita v Opavě

Co Vás čeká? Již po čtvrté se vypravíte probádat území Slezské univerzity, dozvíte se, že vnímání robotů se od toho našeho liší. Zjistíte, k čemu jsou nám infra senzory, GPS lokátory ?, gyroskop, jak se robot orientuje pomocí kamery a k čemu lze využít mikrofon, termokameru a mnoho dalšího. Nejen o tom je interaktivní ukázka robotů a dronů v laboratořích robotiky Ústavu informatiky Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Koho už roboti přestanou bavit, může se podívat do sekce filmové techniky, práce ve zvukové a střihové laboratoři nebo na výstavu solarografů. Bádání společně zakončíme na matematické fakultě s pokusy studentů Mendlova gymnázia Opava.

Oslovil Tě program? Pokud ANO, informace s návratkou si můžeš vyzvednou ve školním klubu od 19. září 2022!

Těšíme se na Tebe!

 

Podobné příspěvky

Mikuláš 2023 

Mikuláš 2023 

Dnes u nás chodil Mikuláš. Žáci 9. ročníku se s hrdostí zhostili rolí čertů i andělů a náramně jim to slušelo. Jedna skupina zavítala do MŠ Edvarda Beneše a ta druhá na první stupeň, kde je čekaly děti v kostýmech. Bylo pak těžké rozeznat, který pekelník je ten...

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Chlapci vybojovali 3. místo v krajském finále! 

Krajské finále se uskutečnilo v pátek 1. 12. v Raškovicích. Šest týmů bylo rozděleno do dvou skupin. Los nám přidělil ZŠ z Ostravy Poruby a Kopřivnice. S Porubou jsme zvítězili 3:1 a v utkání s Kopřivnicí jsme přes vyrovnaný průběh podlehli 1:4. Druhé místo ve skupině...

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Pozvánka na ANDĚLSKÉ VÁNOCE 

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2, školní družina a školní klub při ZŠ Vás zve na ANDĚLSKÉ VÁNOCE, které proběhnou 12. prosince 2023 od 15,30 do 18,00 hodin. Můžete se těšit na tvořivé dílny, vánoční dekorace, výrobu svíček, zdobení perníčků, vánoční jarmark,...