Skvělé výsledky žáků Základní školy Edvarda Beneše v Opavě

22.04.22

V měsíci dubnu se na Základní škole Opava, Englišova 82 utkalo 270 dětí ze 14 škol v soutěži Odznak všestrannosti olympijských vítězů. Soutěž má prověřit všestrannost dětí z pohledu pohybové připravenosti a výkonnosti. V 5 disciplínách – skákání přes švihadlo, trojskok z místa, hod medicimbálem přes hlavu, kliky po dobu 2 minut a poslední volitelné disciplíně – dribling nebo běh na 1000 m.
Ve velké konkurenci v kategorii jednotlivců se žákům z “Edvarda Beneše” podařilo získat tři 1. místa, a to pro ročníky 2008 Víťa Glos, 2010 Dominik Hanzlík, 2011 Richard Moša, tři 2. místa, ročník 2008 Matěj Weiss, 2010 Kryštof Hrbáč, 2011 Robin Moša a jedno 3. místo pro ročník 2007 Ondřej Václavek. V kategorii družstev pak získali 3.místo žáci Glos, Weiss, Pernica, Václavek T., Mošová, Lindovská, Martínková a Koukolová. Svým výsledkem pod vedením zkušeného trenéra Mgr. Hulvy, tak prokázali, že na Základní škole Edvarda Beneše děti získají nejen skvěle jazykové, ale také sportovní dovednosti. Všichni umístění budou bojovat o úspěch při květnovém krajském finále v Havířově.