Přírodovědná soutěž na Mendelovu gymnáziu V Opavě

02.02.22

U příležitostí oslav výročí 200 let narození celosvětově známého přírodovědce J. G. Mendela zorganizovalo v pátek 28. 1. 2022 Mendelovo gymnázium již třináctý ročník populární Přírodovědné soutěže pro žáky základních škol. Tříčlenné týmy řešily teoretické i praktické úkoly z biologie, chemie, fyziky, ekologie a body navíc získali všichni, kteří natočili videonahrávku komentovaných přírodopisných pokusů na téma spojené s osobností J. G. Mendela.
Velkého úspěchu dosáhl tým Hrášci ve složení Sandra Růžičková, Lucie Burianová a Marek Kolek, který získal 3. místo. Gratulujeme ke skvělému umístění a dalším týmům děkujeme za účast v soutěži.