Vánoční přání ředitelky školy

22.12.20
Vážení rodiče, vážení kolegové,

blíží se konec kalendářního roku. Období, které bylo náročné a přineslo situace, se kterými se nikdo z nás nesetkal. Kdybych Vám před rokem přála, abyste u sebe měli alespoň nějaký čas ty nejbližší, abyste si střežili vlastní zdraví jako to nejcennější na světě, možná byste si pomysleli, že jsem až příliš sentimentální.

Rok 2020 začal s obavami z neznámé nemoci, která nás v průběhu roku ohromila natolik, že jsme se jako republika ponořili do nouzového stavu. Pro nás pedagogy to znamenalo, že se z lavic, kde denně vídáme děti, kde učíme, sdílíme zážitky, kde se jeden s druhým potkáváme, přesuneme k monitoru. K počítači, kde místo tváří vidíme malé obdélníky, kde namísto rozhovorů a společných her trávíme čas v online prostoru. Jsme to ale stále my, jen každý sám a na jiném místě. Před rokem byla představa distančního vzdělávání na základních školách vzdálená utopie, nicméně dnes…dnes je to realita, která na nás všechny udeřila. Změna nezasáhla jen nás, ale celou zemi, Evropu, potažmo svět. Jako populace čelíme obrovskému problému, ale zároveň výzvě, úkolu, který zvládneme jedině společně.

Vážení přátelé, zbývá pár dní do Silvestra. Nedívejme se do nového roku tak, ať je lepší, ať je všechno jako dřív. Buďme nohama na zemi a přejme si, ze srdce a s láskou, aby každý okamžik patřil úsměvu a dobré víře. Přeji Vám, aby Vás neopouštělo zdraví, abyste byli odolní vůči všemu, co přijde, a vždy to ustáli bez jakékoliv ztráty.

Po každé vichřici se vody uklidní, tak jako po každé noci přijde nový den. Jako ředitelka školy si nepřeji nic jiného, než abychom se opět všichni vrátili do lavic, abychom byli zdraví a zocelení po měsících, které byly osobní výzvou pro každého z nás. Přeji Vám rovněž štěstí, které je potřeba v rozmanitých chvílích lidského života. Také pokoru, lásku, přátelství, smysl pro správnost a nekonečnou náruč inspirace. Jak jsem jednou řekla a jak mi rozum praví, společně tvoříme jedinečnost každého z nás, společně jeden s druhým, ruku v ruce a s myšlenkou na další den. Právě zdraví, odolnost a víra se v tomto roce stala touženým dogmatem nás všech.

Dovolte mi, abych Vám ze srdce poděkovala za vstřícnost a pochopení, kterého se nám v době pandemie dostalo. Mnohdy jsme museli reagovat ze dne na den, co platilo dnes, bylo minulostí zítra. Co se zdálo být pevné a rozhodnuté, se o pár hodin později rozsypalo. Často jsem stála s prázdnými dlaněmi a jako jiní ředitelé hledala řešení nastolené situace.  Ne vždy to bylo jednoduché a ne vždy se dařilo. Každopádně v tuto chvíli jsem hrdá na to, co jsme společnými silami dokázali. Během krátkého času byla prezenční výuka převedena do online prostoru. Společně neustále zkoušíme nové programy, využíváme moderní techniku a hlavně, sdílíme ji s Vašimi dětmi.

Pevně věřím, že do nového roku vkročíme pravou nohou a že společně přečkáme všechny situace, které nás dočasně rozdělily.

Krásný vstup do nového roku 2021 přeje

Mgr. Simona Horáková, ředitelka školy.

Pro originální změní klikněte ZDE.

Podobné příspěvky

Branný den – 24. 6. 2022

Branný den – 24. 6. 2022

V pátek 24. 6. 2022 se konal Branný den ve spolupráci se Střediskem volného času Opava. Pro naše žáky byla připravena stanoviště, kde si vyzkoušeli svou obratnost, rychlost nebo spolupráci v týmu. Závod byl odstartován u splavu v Žimrovicích a žáky provedl Mariánskými...

Projekt “V pohodě ve škole i na ledě” ve 4.C

Projekt “V pohodě ve škole i na ledě” ve 4.C

V průběhu celého školního roku probíhal v naší třídě projekt zaměřený na dobré vztahy mezi dětmi. Hned na podzim, abychom se lépe poznali, jsme se vydali na dvoudenní výlet, kde jsme hráli spoustu her a zkrátka trávili čas SPOLU. Pak k nám do školy docházely...