Vánoční přání ředitelky školy

22.12.20
Vážení rodiče, vážení kolegové,

blíží se konec kalendářního roku. Období, které bylo náročné a přineslo situace, se kterými se nikdo z nás nesetkal. Kdybych Vám před rokem přála, abyste u sebe měli alespoň nějaký čas ty nejbližší, abyste si střežili vlastní zdraví jako to nejcennější na světě, možná byste si pomysleli, že jsem až příliš sentimentální.

Rok 2020 začal s obavami z neznámé nemoci, která nás v průběhu roku ohromila natolik, že jsme se jako republika ponořili do nouzového stavu. Pro nás pedagogy to znamenalo, že se z lavic, kde denně vídáme děti, kde učíme, sdílíme zážitky, kde se jeden s druhým potkáváme, přesuneme k monitoru. K počítači, kde místo tváří vidíme malé obdélníky, kde namísto rozhovorů a společných her trávíme čas v online prostoru. Jsme to ale stále my, jen každý sám a na jiném místě. Před rokem byla představa distančního vzdělávání na základních školách vzdálená utopie, nicméně dnes…dnes je to realita, která na nás všechny udeřila. Změna nezasáhla jen nás, ale celou zemi, Evropu, potažmo svět. Jako populace čelíme obrovskému problému, ale zároveň výzvě, úkolu, který zvládneme jedině společně.

Vážení přátelé, zbývá pár dní do Silvestra. Nedívejme se do nového roku tak, ať je lepší, ať je všechno jako dřív. Buďme nohama na zemi a přejme si, ze srdce a s láskou, aby každý okamžik patřil úsměvu a dobré víře. Přeji Vám, aby Vás neopouštělo zdraví, abyste byli odolní vůči všemu, co přijde, a vždy to ustáli bez jakékoliv ztráty.

Po každé vichřici se vody uklidní, tak jako po každé noci přijde nový den. Jako ředitelka školy si nepřeji nic jiného, než abychom se opět všichni vrátili do lavic, abychom byli zdraví a zocelení po měsících, které byly osobní výzvou pro každého z nás. Přeji Vám rovněž štěstí, které je potřeba v rozmanitých chvílích lidského života. Také pokoru, lásku, přátelství, smysl pro správnost a nekonečnou náruč inspirace. Jak jsem jednou řekla a jak mi rozum praví, společně tvoříme jedinečnost každého z nás, společně jeden s druhým, ruku v ruce a s myšlenkou na další den. Právě zdraví, odolnost a víra se v tomto roce stala touženým dogmatem nás všech.

Dovolte mi, abych Vám ze srdce poděkovala za vstřícnost a pochopení, kterého se nám v době pandemie dostalo. Mnohdy jsme museli reagovat ze dne na den, co platilo dnes, bylo minulostí zítra. Co se zdálo být pevné a rozhodnuté, se o pár hodin později rozsypalo. Často jsem stála s prázdnými dlaněmi a jako jiní ředitelé hledala řešení nastolené situace.  Ne vždy to bylo jednoduché a ne vždy se dařilo. Každopádně v tuto chvíli jsem hrdá na to, co jsme společnými silami dokázali. Během krátkého času byla prezenční výuka převedena do online prostoru. Společně neustále zkoušíme nové programy, využíváme moderní techniku a hlavně, sdílíme ji s Vašimi dětmi.

Pevně věřím, že do nového roku vkročíme pravou nohou a že společně přečkáme všechny situace, které nás dočasně rozdělily.

Krásný vstup do nového roku 2021 přeje

Mgr. Simona Horáková, ředitelka školy.

Pro originální změní klikněte ZDE.

Podobné příspěvky

Velikonoce všemi smysly – pozvánka

Velikonoce všemi smysly – pozvánka

Základní škola Opava, Edvarda Beneše 2 a školní klub při ZŠ Vás zve na akci Velikonoce všemi smysly.  Více informací naleznete na plakátu. Těšíme se na Vás.

Motivační videa pro budoucí prvňáčky. Uč se jazyky!

Motivační videa pro budoucí prvňáčky. Uč se jazyky!

Vážení rodiče, milí předškoláci, srdečně vás zveme k zápisu do první třídy, který se uskuteční ve dnech 13. 4. 2023 a 14. 4. 2023 od 14:00 do 18:00. Těšíme se na Vás. https://youtu.be/r21BrkIzFEw   Uč se jazyky! Vážení rodiče, nabízíme Vám k zhlédnutí krátký...